Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Reális cselekvési lehetőség...

Reális cselekvési lehetőség ha a munkáltató átvert a próbaidő utáni bérezéssel?

Figyelt kérdés

Ahova jelentkeztem így szólt az álláshirdetés, el is van mentve: próbaidő alatt btto 180.000 havi bér, próbaidő után automatikusan 250.000 a havi bér.

És ez hangzott el az állásinterjún is (csak annak nincs írásos nyoma)


2 hónap próbaidő volt,én a 6. hónapja vagyok itt már véglegesítve, nem kaptam soha 250 bttot, maradt a 180 btto.

A cégnél azt mondják erre ők ilyet sose ígértek szerződéses formában.

Abban nem is, de ott az álláshirdetés amire jelentkeztem. De az szerintük semmit se jelent az a lényeg ami a szerződésben van.


Reális cselekvési lehetőség? Kalap kabát vagy van más is?


2018. máj. 24. 12:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Nem saját magával beszélget, hanem én válaszolok neki. Ha gondolod csak a te kedvedért láthatóvá teszem a nevemet.

Egyébként 34 éves műszerész vagyok és rendszergazda végzettségem van, így van rálátásom arra is, hogy kisebb cégeknél és a multiknál is hogy működnek a dolgok. Nem tudom, hogy a teszkóósán és a többi árufeltöltős munkánál hogy osztogatják a határozatlan idejű szerződéseket (szerencsére), de ezen a téren, (nálam) tizenéves tapasztalattal és szakértelemmel van lehetőségem válogatni és 5 helyből 5-re felvettek volna.

2018. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Kalap, kabát. Ezt az alapbért máshol is megkapod.
2018. máj. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
52%
Tizeske, képzeld, itt az a divat, hogy a határozatlan idejű munkaszeződéseket osztogatják. Majd ha elvégezted a nyolc általánost, és kikerülsz a nagybetűs Életbe, te is látni fogod, hogy bárhová mész, ez a megszokott. Nem kell ezen csodálkozni, mert a próbaidő arra lett kitalálva, hogy a két fél megismerje egymást. De majd te is megtapasztalod, mikor először jelentkezel a mekibe. Üdv a való világban pistike!
2018. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
13: Figyu, én 10 éve Hollandiában élek, és még sosem volt határozatlan idejű szerződésem, mindig elküldtek, amikor lejárt az utolsó adható határozott idejű, mert nem akarták vállani az evvel járó költségeket és hátrányokat. Az pedig, hogy valakit mindjárt úgy vegyenek fel valahova, a fehér holló kategória. Úgy tűnik, Hollandia le van maradva Magyarországtól. Vajon képes lesz valaha fezárkózni?
2018. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Ja, és elmondom, Mo.-n sem dolgoztam soha határozatlannal, mindig mindenhova határozottal vettek fel.
2018. máj. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Csak az releváns, hogy a munkaszerződésedben mit állapítottak meg bérként. Ha bruttó 180 000 Ft-ot, akkor az annyi, próbaidő után is, hacsak másként nem rendelkeztek.

Vedd elő a szerződésed és nézd meg, mi áll benne. Az álláshirdetés sajnos nem mérvadó jogilag, ahogy az interjún elhangzottak sem.

2018. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Ritka nagy kamugép vagy, cimbora. A határozott idejű munkaszerződés költségvonzata ugyanakkora, mint a határozatlané. Nincs különbség a járulékok között.

Üdv a nagybetűs életben, pistike.

Hollandia, mi? Na ne kábíts.

2018. máj. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Hollandia az.... és még az ilyennek van képe trollozni. Mikor szava nincs ami igaz lenne.
2018. máj. 24. 18:20
 19/30 A kérdező kommentje:

" Az álláshirdetés sajnos nem mérvadó jogilag,"


Lehet.... de ha én holnap lóf**t mutatok és lelépek az meg "mérvadó" lesz.

2018. máj. 24. 18:21
 20/30 anonim ***** válasza:
Javaslom, nézzetek utána, hogy Hollandiában miképp mennek a dolgok, mielőtt látatlanban okoskodtok. De biztos nektek van igazatok. Az a perverzióm, hogy beírkálok fórumokra, és hollandban élő magyarnak adom ki magamat. Mert ettől jön meg az orgazmusom. Végülis, a kamukérdezőt tekintve bármi lehetséges.
2018. máj. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!