Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti nem féltitek a munkahelyete...

Ti nem féltitek a munkahelyeteket, hogy előbb-utóbb átveszik a robotok?

Figyelt kérdés
Már most van egy telefonos szolgáltató, ahol egy robot válaszol a kérdéseidre, akit Vandának hívnak egészen addig, míg nem jelentkezik az ügyfélszolgálati munkatárs. Amilyen mértékben halad a technika, akár 5 év alatt is nagyon sok munkakört robotok fognak ellátni. Mit szóltok hozzá?

2018. jún. 8. 00:05
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ráadásul a szolgáltató kéri, hogy segítsem Vanda munkáját. Amikor először hallottam, szó szerint ledöbbentem.
2018. jún. 8. 00:10
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Mint a filmekben, úgy nem. Legalábbis nem mostanság.

Viszont ha nem robotokról hanem gépekről beszélnénk, akkor az már kicsivel reálisabb, aggasztóbb és közelebb van a mai technológiából adódóan.

Például a gyári, szalagmunkások helyét simán tudnák már most is gépekkel helyettesíteni, csak az nagy és költséges beruházás amit nem minden gyár engedhet meg magának.

De amúgy simán elképzelhető.

2018. jún. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 bettitesaciculi válasza:
73%
Figyelj nem kell félned, majd idővel persze sok dolog robotosodik, de hidd el az nagyon sokkal az után hogy te már kinyulsz....Persze mindig is probálnak majd előrukkolni rujabb meg ujabb robotokkal, de az a lényeg, hogy van olyan amit az ember meg tud a robot nem, és persze sok olyan dolog van forditva.a robotok meghibásodhatnak, és még drágák is az emberek , meg kevésbe.
2018. jún. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Akkor írok egy példát. Anno a gyors- és gépíró szakmámmal baromi jól kerestem, mellékállásban megkerestem annyit 2-3 hét alatt, amiből megvettük az egész évi fűtőanyagot. Most meg hová kell egy gépíró? Sehová. :)
2018. jún. 8. 00:36
 5/24 anonim ***** válasza:
48%
Nem a robotoktól félek, hanem a migráncsoktól! xD
2018. jún. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%
Ha megnézem hogy az elmult 50-100 évben hogyan változot az átlag ember életkörülménye. Akkor az alapján egyáltalán nem aggaszt.
2018. jún. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
5.! Én is, de ez most nem az a kérdés. :D
2018. jún. 8. 00:56
 8/24 bettitesaciculi válasza:
43%
Nyugodj meg ahelyett hogy ezen agyalsz feküdj le aludni, teljesen jogos az alapérved de egyenlőre lényegtelen mert nem eggyik napról a másikra lesz, olyan mintha a halálról gondolkoznál hogy egy nap az lesz, mi sem vagyunk médiumok hogy el tudjuk mondani hogy a robotok elveszik e a munkánkat vagy sem, az lesz ami lesz és ugysem tehetsz ellene semmit szoval csak tőrődj bele és tedd a dolgod ameddig csak lehet ha meg nincs , csak tanuld meg élvezni a csöndet az életet hogy hallasz hogy látsz (tisztelet a kivételnek) élvezd meg minden pillanatát az életednek és ne azon rágodj hogy mi lesz ha, mert akkor 2 év mulva meg sajnálni fogod azt az időt amit most ezzel elpazaroltál.
2018. jún. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, már most is tök felesleges sok munkahely, csak vannak, de utána alanyi jogú juttatás kell, különben nagy problémák lennének...


De bizonyos dolgokat nem lehet robotokkal végeztetni, szóval csak kitalálok majd mindig valamit, amit csinálhatok. Nem mintha most lenne munkahelyem, de amihez értek vagy nem értek, de néha szerzek belőle pénzt, ott még nincsenek robotok. Segéddolgok igen, de szükség van egyedibb, emberi munkára is.


A párom ugyan csak elektronikai hulladékot szerel szét, amit nyilván prímán lehetne robotokkal (jobban, mert olyan sötét alakok vannak ott, hogy hajajj), de még ezt sem fogják robotosítani minden kis faluban, ahol ilyesmi működik jóóóóó sokáig.

2018. jún. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
9.! Teljesen igazad van. A lányom olyan munkaprogramban dolgozik, ahol 65 év felettieket tanít internetezni. Hárman vannak, kihelyeztek x darab laptopot az idősekhez, ők is kaptak egyet-egyet. Sok öreg a háta közepére nem kívánja, hogy Facebookozni tanuljon, de neki most ez a munkája, mert a falu, ahová jár, juttatásokat kap egy ilyen programért. Ez valóban csak azért létezik, hogy..., inkább nem írom le, mert az már politika volna.
2018. jún. 8. 01:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!