Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti nem féltitek a munkahelyete...

Ti nem féltitek a munkahelyeteket, hogy előbb-utóbb átveszik a robotok?

Figyelt kérdés
Már most van egy telefonos szolgáltató, ahol egy robot válaszol a kérdéseidre, akit Vandának hívnak egészen addig, míg nem jelentkezik az ügyfélszolgálati munkatárs. Amilyen mértékben halad a technika, akár 5 év alatt is nagyon sok munkakört robotok fognak ellátni. Mit szóltok hozzá?

2018. jún. 8. 00:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
én nem féltem a munkám...
2018. jún. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Oh boi, Magyarországon ez a veszély nem fenyeget :D
2018. jún. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, messze van az mig az en munkamat fogjak robotok vegezni. Elobb utobb biztos fogjak, de azt biztos en nem erem meg.
2018. jún. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

programozó vagyok nem félek


én mellesleg olyan mesterséges intelligenciát akarok beépíteni a játékomba ami a játékos helyett csinál dolgokat, hogy kényelmesebb legyen a játékosnak a játék


mellé tanuló mesterséges intelligenciát, makrókat is helyezek el benne


ha megfelelően használjuk ezeket a dolgokat, akkor segítenek és egyszerűsítenek dolgokon


sok gyári munkást könnyen leválthat egy robot, vagy lásd a tescoban ott az önkiszolgáló pénztár, ahol félig a robot félig a vásárló vette el a munkát


itthon nincs meg rá a keret, hogy megtudják fizetni ezeket a fejlesztéseket, még a nagy multik sem valószínű, hogy bevezetnek olyan nagy változásokat amik felváltanak embertömegeket

2018. jún. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Tervező villamosmérnökként én sem tartok ettől.
2018. jún. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Az enyémet még évtizedekig nem fogják átvenni robotok, szóval nem, nem félek (Belegondolva, mire át tudná venni, addigra én lennék aki irányítja és "betanítja" a robotokat erre a munkára, szóval ismételten sem venné el.
2018. jún. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Én olyan szakmát tanulok, ami használni fogja a mesterséges intelligenciát, robotokat, automatizációt, tehát én az ipari forradalom nyertese leszek.

(Mezőgazdaságról van szó. Önvezető traktor, precíziós gazdálkodás stb)


Szóval én már várom, hogy elérhetőek legyenek a versenyelőnyt jelentő technológiák, mire vállalkozásomat beindítom.

2018. jún. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, naiv vagyok, de én nem aggódom. Olyan helyen dolgozom, ahol nagyon sokat számít a személyes kapcsolattartás, és rengeteg apró kérdés, dolog van, ami útközben esik be - azt egy robot nem fogja tudni megválaszolni, ha nincs beletáplálva a válasz vagy maga az eshetőség - vagy ha igen, később, mint ahogy én kikutatom rá a választ.
2018. jún. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
86%
17-es, az önvezető traktor már létezik, működik, használják;)
2018. jún. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


De Vandához mit szóltok? Nekem az a durva benne, hogy NEVE is van már.

Hallotta már valaki? Az egyik legnagyobb telefontársaság robothangja. Amit kérdezel, válaszol basszus. :D

2018. jún. 8. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!