Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokaknak miért nincsen igényük...

Sokaknak miért nincsen igényük a jobb munkára, a fejlődésre, a tanulásra, és hogy értelmes munkát vegezzenek?

Figyelt kérdés
Sosem értettem, hogy hogy nyugodhat bele manapság bárki is a semmiféle tudást nem igénylő munkák végzésére. Gondolok itt pl bolti eladókra, gyári munkasokra. Persze nem lehet mindenki egyetemet vegzett, de nem értem, hogy sok embernek miért nincsen igénye a tanulásra, fejlődésre, saját maga képzésére, hogy értsen is valamihez, és ne csak azért kapjon pénzt, mert van két keze meg két lába.
2018. júl. 17. 01:12
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
59%
10: Nyilván azért fáj, mert az ilyen munka hosszútávon csakúgy mint a személyiségre, a másokkal való bánásmódra is hatással van.
2018. júl. 17. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
62%

Az összes fizikai munkásnak 1 hónapig sztrájkolni kellene, aztán akkor leesne a sok értelmiséginek, hogy miért is van rájuk szükség.

Addig jó míg vannak ilyen emberek is.

2018. júl. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
19%
Ennek inkább úgy kellene működnie, hogy a fizikai munkát csak átmenetileg kellene végezni pár évig 18 éves kor után, s közben mellette mindenkinek képezni magát. Miután kellően felképeződtek, tovább lépni, átadni a helyet a következőknek, ők is egy pár évig nyomják, közben képezve magukat, majd továbblépnek, jönnek az újak, és így tovább.
2018. júl. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
25%
jólvan einstein menj vissza tanulni mert még mindig buta vagy mint a sggem. szerinted ha mindenki inkább nyóc' évet nyomná az egyetemen akkor ki végezné el azokat a munkákat ami neked büdös de mégis "kicsit" fontos hm? ki adná ki neked a kis péksütikédet reggelente mikor mész okoskodni a gügyetemre vagy ki gyártaná le a kis cipőcskédet amibe mész? egymilliószor többre tartom ezeket a kétkezi munkásokat mert egyrész keményebben dolgoznak, másrészt sose olyan undorító arrogáns egoista fszok hogy a gyiken ilyesmiket kérdezzenek és degradálják a többieket csak azért mert azt csinálják amit. ps megsúgom neked hogy van aki konkrétan azt szereti csinálni. én is dolgoztam csomagolóként gyárban és ezerszer jobban élveztem mint mikor órákat kellett ülni a fostos unalmas előadásokon, azért se fejeztem be azt a szrt. ps2 mostanában nagYon megy ez nektek mo-i egyetempistáknak hogy el vagytok magatoktól repkedve de remélem tudjátok hogy ha én beállok gyárba melózni itt kint, kétszer annyit fogok keresni így is mint ti valaha otthon a papírkáitokkal
2018. júl. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
34%
amúgy meg igen, a másik az az hogy nem az vagy amit dolgozol. lehet hogy a sarki boltos ilonka aki "csak arra kapja a pénzét hogy van két keze meg lába", hobbiként olvas, táncol, szeret a barátaival lenni, vicces és intelligens. és ő ért ahhoz amit dolgozik, csak nem az az élete. de te dolgozz olyat meg fejlesszed magad hogy az legyen az életed, mert ahogy most haladsz olyanod hogy partner vagy hobbi meg barátok, biztos hogy nem lesz.. arrogáns egoista pöts
2018. júl. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
90%
Kereskedelemben,vendéglátásban dolgoztam és akár milyen hihetetlen szerettem a munkám. Csak akkor gondoltam abba bele,hogy többre kéne vinnem,amikor jól kereső; szellemi munkát végző frusztrált emberek lábtörlőnek használtak napo szinten. És nem a szegényebb rétegből valók próbáltak megalázni sohasem.! És amikor egy ember fénypontja,hogy bejön a boltba és meg próbál megalázni akkor azért elgondolkodom melyikünk is vitte többre...
2018. júl. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
77%

Az igényesség/értelmiség nem munkafüggő.


Vannak ismerőseim akik kétkezi munkát végeznek (mezőgazdaság) de közben van hobbijuk, érdeklődési körükben műveltek (pl. Géptanban/mezőgazdasági gépek szerelésében) vannak terveik céljaik az életben. (Talán szerényebbek az anyagi körülményeik de egy Mo.-i utazást is ugyanúgy lehet várni mint egy külföldit)


Míg diplomás csoporttársaimnál is volt olyan akinél csak a buli-pasi-pletyka kombó volt a beszédtéma és azt nézték, hogy tudják kipuskázni az anyagot. (Akit meg érdekelt az adott tárgy az volt a túlbuzgó luzer.) És az ilyen is végzettséget kapott.


Szerintem az számít, hogy az embernek legyen igénye a mindennapi mókuskeréken kívül másrsa is és lássa a határait. (Sajnos káros minta, hogy egy család csak akkor lehet boldog ha drága autóra 200e mobilra meg horvát nyaralásra telik, és ha már ésszerűen gazdálkodni és beosztani kell a pénzt a stabil életszínvonalért akkor az már szegénység.) És ez nem munkafüggő.


Az ilyen "rossz a világ/szegény vagyok" panaszkodó élhetetlen embereket én sem bírom de ez mentalitásfüggő.

2018. júl. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
79%

Az emberi értéket nem a diplomával lehet megszerezni. Ismerek olyan diplomást, aki az égvilágon semmihez nem ért a nagyvilágban, de még abban sem kap állást, amit elvégzett, helyette papírtologató, amit én is eltudnák végezni sima érettségivel. Ha szerinted az általad felsoroltak nem értelmes munka, akkor ne járj boltba, termeld meg magadnak amit megeszel.

Én már hosszú ideje a magam ura vagyok a saját vállalkozásommal ,de néha már szívesen elmennék valami "lélekölő" munkára hogy kicsit kiszabaduljak az örökös döntéshozások kényszere alól, és több időt fordítanék a szabadidőmben arra, amit szeretek csinálni.

2018. júl. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
30%

#16, te meg az a tipikus pökhendi sznob szrházi vagy, mint a kérdező is.

Az ilyen alakoknak szívből kívánom, bár születtek volna valami szar családi háttérbe, 16 éves koruktól kezdve 3 műszakban kelljen melózniuk, kiváncsi lennék utána is feltennék-e ezt a kérdést.

De könnyebb apuci anyuci mellől okoskodni, akik szponzorálták a felettébb értékes csemetéjüket, mint némi empátiával viseltetni azok iránt, akiken élősködni fognak végül....

2018. júl. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy minden munkát, vagyis inkább minden munkást becsülni kéne szerintem. Mint embert mindenkit megérdemel a tisztelet. Legyen az egy takarító vagy egy orvos. Mindenkire szükség van hogy minden jól menjen és mindezt jól ballanszolva. És ezt keresettől függetlenül mondom. Az "aktatologatok" intézik a mindenféle ügyeket, legyen az a adó vagy bármi míg a "proliparaszt" dolgozik a béna gyárban. Bárhogy nézzük szükségünk van egymásra ebben a világban. Legyen az utmunkás, ügyvéd, eladó, diplomata, gyári melós vagy felső vezető... egyik a másik nélkül semmit nem ér. Nem értem minek ez a kukiméregetés sokszor, csak mert nem ez az első poszt ami erről szól. Egyszerűen mind adunk a világhoz. Azt meg ne sajnáljuk már egymástól hogy boldogak legyünk így vagy úgy. Van akinek a munka a hibbija amíg másnak inkább más. Valakinek a pénz a fontos amíg másnak az idő. Nem kell diploma, se millos fizetés ahoz hogy elégedett legyél, de ha neked ez kell akkor mégis ki akadályoz meg? De másnak nem biztos hogy ez a jó.

Kicsit nagyon hosszú lett de köszi aki végig olvasta. :D (várom a helyesírási szakértőket is)

2018. júl. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!