Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokaknak miért nincsen igényük...

Sokaknak miért nincsen igényük a jobb munkára, a fejlődésre, a tanulásra, és hogy értelmes munkát vegezzenek?

Figyelt kérdés
Sosem értettem, hogy hogy nyugodhat bele manapság bárki is a semmiféle tudást nem igénylő munkák végzésére. Gondolok itt pl bolti eladókra, gyári munkasokra. Persze nem lehet mindenki egyetemet vegzett, de nem értem, hogy sok embernek miért nincsen igénye a tanulásra, fejlődésre, saját maga képzésére, hogy értsen is valamihez, és ne csak azért kapjon pénzt, mert van két keze meg két lába.
2018. júl. 17. 01:12
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
51%
20: Figyu, az hogy hány műszakban kell dolgoznod, hány éves korod óta, meg hogy milyen családba születtél, nem indok arra, hogy ne próbálj fejlődni. A lusta, bátortalan prolik szoktak ilyen indokokkal takarózni. Az öregem is parasztcsaládba született, előbb földi munkában, majd ládagyárban kezdte három műszakban. De utána mégis saját erejéből eljutott a főiskoláig, és végül vezető, irodai beosztásban dolgozott.
2018. júl. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
34%
És nem értem, miért lett lepontozva a a 13-asom. Ez igenis működhetne, hisz ilyetén módon is mindig lenne valaki, aki elvégzi ezeket a munkákat.
2018. júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
50%

Ugyanazt akartam mondani, mint a #28-as, nem szoktam éreztetni senkivel, hogy kevesebbet érne, mint én, csak nehéz megértenem, hogy miért olyan életet választott, amilyet. Ugyanis a munka éppen elvesz annyi időt az ember életéből, hogy a hobbijára ne maradjon annyi, amennyit rá szeretne fordítani, főleg ha mellette szociális életet is élni akar. Persze izomból lepontozni a másikat még mindig egyszerűbb, mint elgondolkozni a közlési szándékán.

Egyébként mindkét szülőm viszonylag egyszerű fizikai munkát végez, szóval éppen elég alkalmam adódott a "prolinak" tartott réteggel való érintkezésre, és én pont, hogy azt tapasztaltam, hogy inkább ők tartják a diplomásokat kevesebbre saját maguknál. "Azok biztosan el vannak szállva maguktól, pedig nincs több eszük semmivel se, kizárt, hogy saját maguknak köszönhetik az eredményeiket, tuti apuci pénzelte/pénzeli őket." Ez a mentalitás amúgy tükröződik egy-két itteni válaszon is.

#6 voltam.

2018. júl. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Hát mikor megláttam a válaszok számát a kérdésemnél már akkor láttam, hogy itt hatalmas hidegzuhany fog érni, hát az is lett.


A valóság viszont az, amit a 27-es válaszoló írt, a többség felreertette a kérdést. ( vagy csak én fogalmaztam tobbertelmuen, de azért örülök, hogy van aki megertette a kérdést) Én nem is gondoltam arra, hogy szellemi/diplomás munkásnak kellene lennie mindenkinek és a fizikai/nem diplomás munkákat végzők pedig haszontalanok. A kérdésem arra irányult, hogy hogyan torodhet bele bárki abba, hogy olyan munkát végez amit pár óra betanulas után bárki eltudnna végezni. Egy szóval sem akartam leszolni a Kétkezi melót, és meglepeodtem a gyűlölködő kommentektol, nem is beszélve a kedves családomnak halált kívánó üzenetből. Azt hittem hogy a kérdésből egyértelműen kifog derülni hogy hogy ami engem zavar az nem a fizikai meló, hanem a semmiféle tudást nem igénylő meló. És semmi bajom nincsen a pékkel, a villanyszereplővel, az apoloval és a társaival, mert ezekhez is szaktudas kell. Az más kérdés, hogy nem annyi, mint mondjuk egy orvosnak vagy mérnöknek, de ezt leírtam, hogy nem lehet mindenki diplomás, mert akkor nem lenne kenyér az asztalon, és a ház sem épülne fel. Ezen munkákban is lehet fejlődni, és bizony pl sok gyakorlás kell míg valaki mondjuk egy komoly asztalos, villanyszerelo lesz. Nem is tudom hogy miből gondolta itt a többség hogy a tudást nem igénylő szakmák alatt én a fizikai melósokra.


Egy két elejétől szido, gyűlölködő kommentet eltekintve mindet elolvastam,es mindre ment a zöld kéz, meg ha nem is értek egyet mindenkivel, mivel a negatív komment is hasznos komment lehet. Persze kivéve ott ahol támadó jelleggel szándékosan sértő szavakat kaptam, nem tudom, hogy miért nem lehet információt atadni bunkó viselkedés nélkül.


Azért egy két kérdésemre irányuló választ is kaptam, pl hogy az illetőnek megszokott a monotonitas, fel változtatni stb, ezeket köszönöm.


A családi helyzet hogy ki tanul és ki nem, szerintem nagyban befolyásolo tényező, de legfőképp az emberen múlik. Van ismerősöm, akinek csak nyolc általánost végzettek a szülei. Nem kapott semmi anyagi támogatást, szakmunkasnak küldtek. De aztán lábra alt, és két műszak gyár mellett leerettssgizett,pénzt gyűjtött, és most az egyik legnehezebb egyetemi szakon mondhatni a legjobb tanuló. Szóval az akaraterő itt a fontos.


De hogy elegedhet be azzal valaki, hogy a munkájában nincsen semmi alkotás, semmi amit kellene hozzá tudni? Persze vannak olyan munkák amiket így is el kell végezni valakinek pl takarítás. Viszont a legtöbb két éves OKJ vagy szakmunkas szakma nem úgy van kitalalva, hogy ott bukjanak az emberek. És ha ez megvan, akkor miért nincsen igénye sokaknak hogy kicsit jobb munkát vegezzek, és ne gányolo legyek a szakmában. Mondjuk ezzel sok egyetemista csoporttarsammal is vitatkozhatnék, hogy miért az a lényeg hogy legyen kész, azt cső, a minőség már mellékes kérdés.


Amugy a bolti eladó, gyári munkást azért emeltem ki a kérdésben, mert ezek tipikusan olyan munkák, amikre hamarosan már nem lesz szükség. Persze nem tudni hogy mi lesz a jövőben, de az biztos hogy ha nem is 2 de mondjuk 20 év múlva már nem lesznek ilyen munkák, mert az automatizálás ezt feleslegessé teszi. A technika megvan már erre, és unokainknak lehet hogy a bolti eladó olyan viccesen fog hangzani mint manapság a közvilágitáslámpa gyújtogató.

2018. júl. 17. 14:34
 35/40 anonim ***** válasza:
61%
Ma már a fizikai munkások 90+%-át helyettesíthetnék gépek. Csak azért nem történt ez meg eddig, mert egyelőre drágább lenne az élő munkaerőnél. 10-20 év alatt viszont végbemegy a változás. És nem csak ezek a munkák szűnnek meg. Nagyon sok irodai és bürokratikus állást is átvesznek a gépek, automatizálva lesz. Egyszerűen azért, mert olcsóbb lesz.
2018. júl. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
80%

Privát üzenet psoriasis nevű felhasználótól:


"K*r*a okoskodó anyádat! Haljon meg a családod!"


Csak ezen két mondat alapján lejellemezhető a társadalmi helyzete. Negyvenes-ötvenes proli, aki világéletében minimálbérért gályázott. És most, hogy kezd eljárni felette az idő, frusztálja, hogy elszalasztotta a lehetőségeket a fejlődésre. És dühöngve fúj azokra, akiknek még van módjuk változtatni, főleg a fiatal korosztályra. Gyárban dolgozva is volt szerencsém ilyen kollégákhoz.

2018. júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
74%
Ja, és igen, az ilyenfajtákra jellemző, hogy nem képesek drukkolni, és sikert kívánni a másiknak. Ha mondjuk a kollégák közül valaki a munka mellett belekezd valamibe (tanfolyam, magánvállalkozás stb.) folyamatosan azt nyomják nekik, hogy hülyeség, mert úgysem fog összejönni nekik. Én már 10 éve külföldön élek, az utolsó otthoni melóm közmunka volt. Az utolsó munkanapon 10 kollégából 8 azt dumálta, hogy úgyis vissza fogok menni, csak 2 kívánt önzetlenül sikert.
2018. júl. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
82%
Minden munkaterületre kell ember, van, aki érzi, hogy mire képes, ezért választja a bolti, gyári munkát, ahol manapság is szükséges a fejlődés (árak, adók, stb.). Van, aki lusta, és megelégszik azzal, ami van, pedig a képessége meglenne hozzá. A fejlődéshez pénz, motiváció szükséges.
2018. júl. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
34%
Ez pl jó kérdés. Nekem is volt egy kolegám, okos, tudna eszméeltlen sok pénzt keresni de ugyan úgy egy gagyi magyar cégnél gürcöl napi 9 órát
2018. júl. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
61%
Ahogy itt az egyik alulszocializalt kommentelo kivanta a masvilagra a csaladodat itt a valasz..hat pontosan ezert?? Ez ha akarna se tudna fejlodni ahogy az 1 bites tarsai is akik a gyartosoron allnak. Mindenkinek van lehetosege tovabb lepni fejlodni az eletben de aki megrekedt egy szinten s bedaralta a gepsor az csak kopkodni alulszocializalt primitiv fel bites hangnemben s stilusban tud ide okadni😁csoda h ìrni még némelyik tud de mint latod abbol sincs koszonet.
2018. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!