Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokaknak miért nincsen igényük...

Sokaknak miért nincsen igényük a jobb munkára, a fejlődésre, a tanulásra, és hogy értelmes munkát vegezzenek?

Figyelt kérdés
Sosem értettem, hogy hogy nyugodhat bele manapság bárki is a semmiféle tudást nem igénylő munkák végzésére. Gondolok itt pl bolti eladókra, gyári munkasokra. Persze nem lehet mindenki egyetemet vegzett, de nem értem, hogy sok embernek miért nincsen igénye a tanulásra, fejlődésre, saját maga képzésére, hogy értsen is valamihez, és ne csak azért kapjon pénzt, mert van két keze meg két lába.
2018. júl. 17. 01:12
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
59%
Durva, hogy csak pár ember értette meg mit akar a kérdező...
2018. júl. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
16%
Soha nem érdekelt magasabb képzés,mert csak pénzt akartam,azt meg mindegy hogy hogyan,lehetőleg a legkevesebb munkával,legjobban munka nélkül.Igaz most kénytelen vagyok dolgozni,de ugyanezt vallom.Tehát nem érdekel tanulás,sem fejlődés,magam képzése,nem érdekel hogy nem értek semmihez,vagyis értek,csak az nem munka.A munka a legnagyobb értelmetlenség amit életemben láttam.Az életet kellene egyeseknek megtanulni,nem egyetemre járni.
2018. júl. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
47%

jártam egyetemre, ment-ment de nem igazán érdekelt amit tanultam aztán kb 1 hétig gyakornokként dolgoztam a szakmában és rájöttem, hogy nem nekem való. tanulást közben nagyon meguntam, és inkább mentem gyárba dolgozni csak, hogy ne kelljen gondolkozni.

Én munka közben nem akarom túlzottan használni az agyam, de a döntéshozás felelőssége is kikészít teljesen. Na mind1, én egész jól megélek a fizumból amit kapok, és legalább stresszes se vagyok.

2018. júl. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell egyből büdös a munkázni. Fizikai munkára vonatkozóan is fejlesztheti valaki magát. Egy autószerelő, vagy ács, bárki. Saját vállalkozás indítása, új technikák elsajátítása, stb.
2018. júl. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
65%
Anyukám is bolti eladóként kezdte, diplomája nincs, de rengeteg tanfolyamra járt és könyvelő lett. Ma már üzletágvezető. Nekem ezt jelenti a fejlődés. És mivel ez volt előttem példaként, én sem értem, ha valakinek a szülője 40 éve ugyanazt dolgozza, és a gyereknek kell segítenie a szülőt, mert az nem jutott semerre.
2018. júl. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem lennének eladók, munkások, kukások, stb akkor nem lenne működőképes a társadalom. Ahelyett hogy semmibe veszed ezeket az embereket légy hálás hogy a munkájukbak köszönhetően kényelmes életét élhetsz.

Nem nagyon lehet szégyenteljesnek beállítani olyan munkákat, amikre szükség van.

2018. júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
64%

Most nem azért mondom és javítsatok ki, ha én értettem félre valamit, de ez a kérdés szerintem pont nem arról szól, hogy diplomások vs. nem diplomások..... Csak azért írom, mert csomóan élből elkezdték szidni a diplomásokat és az "értelmiségieket", hogy "büdös a munka", "sznobok" stb., de nem értem, hogy miért. A kérdező is leírta, hogy nem lehet mindenki egyetemet végzett (pl. nem akar egyetemre járni, nem érdekli egy szak sem, nem menne neki stb.), de nem csak "diplomás munka" és betanított, végzettséget nem igénylő munka létezik, mert ott vannak a szakmák pl. hegesztő, szakács, kőműves, műkörmös, cukrász, varró, villanyszerelő, burkoló stb., amiket szerintem ugyanúgy komolyan kellene venni és ahhoz, hogy valakiből egy jó szakmunkás legyen, ahhoz bizony tanulni, gyakorolni kell és nem árt, ha az emberben van igény a fejlődésre, hogy tovább tudja magát képezni. Erre szerintem mindenhol szükség van, mert ma már minden változik, fejlődik és ezzel lépést is kell tudni tartani.


Van több olyan ismerősöm is, aki pl. bolti eladóként dolgozik és ők mind rendelkeznek valamilyen végzettséggel (szakma, de diplomásat is ismerek) és azért kerestek ilyen munkát, mert valamilyen egészségügyi probléma miatt már nem tudnak dolgozni a szakmájukban, de újat már nem szerettek/nem tudtak volna kitanulni vagy pedig azért, mert önként hagyták ott az előző végzettségüknek megfelelő munkahelyüket (pl. túl sok volt a stressz, túl nagy felelősség vagy rájöttek, hogy mégsem szeretik, amit tanultak) és szintén direkt valami ilyen jellegű munkát kerestek, ami egyszerűbb, nyugisabb, monotonabb. Őket meg tudom érteni. Ugyanakkor vannak olyanok, akik egy szakmát sem tanulnak ki, nem végeznek el semmilyen képzést és erre alapoznak, hogy majd egész életükben ilyen betanított, fizikai munkákat fognak végezni. Őket megmondom őszintén, hogy én nem értem. Itt most nem arról van szó, hogy hasznos-e vagy nem hasznos, mert nyilván szükség van a takarítótól kezdve a kukásig mindenkire és mind értékesek és nem is ez határozza meg azt, hogy milyen ember valaki stb., de számomra nagyon furcsa az, hogy valakit semmi sem érdekel annyira, hogy megtanulja. Vagy nincsen bennük elég akarat, motiváció vagy szorgalom, vagy nem tudom, hogy mi lehet az oka. Én nem tudnám elképzelni, hogy így éljem le az életemet.

2018. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
53%
20-30 év között kell ezt intézni, jó,jobb, még-jobb. Utána már elfárad belefárad az ember a küzdésbe, érdektelenné válik. Van ami van , van belőle pénz mit küszköresszén az ember.
2018. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
24%

"értelmes munkát vegezzenek?"

"tudást nem igénylő munkák végzésére. Gondolok itt pl bolti eladókra, gyári munkasokra."


Mi neked az értelmes , hadd kérdezzem már meg ? Ilyen alapon zárjuk be az összes gyárat, mert értelmetlen tróger mindenki aki ott dolgozik. Aztán akkor nézelődjél, amikor a boltok polcain semmit nem találsz, csak kong minden az ürességtől. Belehet már fejezni ezt az üljön mindenki az irodába, forgassa a papírokat hülyeséget.

2018. júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
55%
Minden ember életében meghatározó az, hogy milyen közegben nőtt fel, milyen példát követhet. Aki kiskora óta azt látta, hogy csak meg kell élni valahogy, elég a minimálisra törekedni az jó eséllyel ezt is viszi tovább. Nyilván van akinek sikerült ebből kitörni de azért nem ez a jellemző.Sokaknak ha lenne is igényük a fejlődésre, nem elég kitartóak, az első adandó akadálynál elakadnak, mert nem egy hivatást keresnek, hanem egy pénzes szakmát, amiben csak a pénz motiválja őket. Példaként, én egyetemre járok és nem egy olyan évfolyamtársam van aki suli után elment gyári munkásnak, majd rájött, hogy jó volna többet keresni, ezért beiratkozott egyetemre. Ezzel semmi baj nem lenne, van aki későn találja meg a hivatását és ki kell lépnie a komfort zonájából azért, hogy abban kiteljesedjen de ha nem is akar, csupán a pénz motiválja, esélytelen az egész.
2018. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!