Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos volt ez a munkáltatótól?

Jogos volt ez a munkáltatótól?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy étterembe, mint konyhai kisegítő (tehát nem volt alapfeltétel, hogy tudjak sütni/főzni, ennek ellenére tudok mindkettőt). Az első napomon a főnökasszony nélkül voltam, a szakáccsal és a pultossal. Nagyon kedvesek voltak, a szakácslány mindent elmondott, mit hogyan csináljak, látszott rajta, hogy ő uralja a konyhát. Kb 4 órát voltam ott délelőtt, amikor főzni kellett ugye, szóval volt mit csinálnom. A második nap egyedül mentem délután. A szakács felírta, mit kell tennem (fel kellett vágnom a zöldségeket, a húst, kitakarítani a hűtőt aztán betenni a zöldségeket). Ezt megcsináltam egy óra alatt. Közben mosogattam volna a pultos lánynak, elküldött, hogy megcsinálja ő. Csináltam volna kis szendvicseket, szintén mondta, hogy majd ő. Beraktam sülni kenyeret, a szakács csajszi felírta, hogy mennyi időre tegyem be. Pontos időre betettem, néztem is, és elégett. :) :) Jött a főnök, hogy ne a szakácscsaj utasításait kövessem, megcsináltam e már mindent? Mondtam, hogy felvágtam mindent, takarítottam, még volt 2 órám, de nem tudtam már mit csinálni, mert amit tudtam volna a pultos nem engedte. Mondta a főnök, hogy vágjam fel a hagymát kisebbre, de mondtam neki, hogy a szakácslány azt mondta, ne vágjam fel, és amúgy sem tudom, mit akar főzni, lehet, hogy egészbe kell neki a hagyma. A főnök elég furán nézett, mondta, hogy jó, elment bevásárolni. Pont akkor jött vissza, mikor már tényleg nem tudtam semmit csinálni, szóltam volna, hogy megyek (kötetlen volt a munkaidő), mire jött, hogy alkalmatlan vagyok a munkára, már rég ki kellett volna pakolnom. Egyrészt, be volt zárva a kocsiba a cucc, amit vett, másrészt a konyhában olyan szinten zsúfolva volt minden, hogy a helyhiány miatt kidőlt és visszasöpört kölest főztem meg... :D Ezt én mind elmondtam neki, mire megint csak azt mondta, alkalmatlan vagyok. Az első egyedül töltött napomon.
2018. júl. 18. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Jogtalan volt.

De gondolom nem szerződéses munka volt:/.

A kocsi kipakolása nem az ön feladata lett volna...

2018. júl. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Állítólag bejelentett volt, de semmit nem írtam alá, és a fizetést is kézbe kaptam helyben... :)
2018. júl. 18. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Konyhai kisegítőnek főzni is kell? 😮
2018. júl. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hivatalosan nem. Ott kellett.
2018. júl. 18. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt hívják próba nap/hét/hónap(ok)😰
2018. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt én értem. Sok munkahelyem volt már, de egyiken sem küldtek el az első egyedül töltött napomon olyan indokkal, hogy alkalmatlan vagyok azok után, hogy mindent pontosan ugyanúgy csináltam, ahogy mondták.
2018. júl. 18. 14:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Szerintem pont a munkáltatód az alkalmatlan. Egyrészt, odamész, még csak egy szerződést sem adott neked, kézbe fizetett, magyarul illegálisan foglalkoztatott.

Másrészt, amikor odakerül egy új alkalmazott, gondoskodnia kell róla, hogy megfelelő oktatást kapjon. Ő ezt is elmulasztotta, és nem bízott meg senkit, hogy téged tanítson (gondolom ez volt, különben nem mondta volna, hogy ne halgass a szakácsra).


Én nem sajnálnám az ilyen munkahelyet, sőt, azt mondom így kívülállóként, hogy az ilyen meg is érdemli, hogy senki ne jelentkezzen az állásra.

2018. júl. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A szakácslányt bízta meg, viszont kettőjük között kb. semmi kapcsolat nem volt úgy értve, mint kollégák. Ezért is írtam, hogy a szakácslány uralta a konyhát, és mielőtt elment és felírta a teendőimet megmutatta, mekkorára szeljem a zöldségeket, mert előttem volt egy lány, aki teljesen máshogy csinált mindent, mint ahogy ő mutatta. Másnap a szakácslánynak kellett újravagdalnia mindent. Ezért sem akartam pl a hagymához nyúlni. De a mosogatógép és a sütő működésére is nekem kellett rájönnöm.

Nemrég írt a barátnőm, hogy ment oda kajálni, és égett volt a kenyér, úgyhogy valószínűleg tényleg nem a dolgozókkal van a bibi.

2018. júl. 18. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!