Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Belemennétek több havi fizetet...

Belemennétek több havi fizetetlen munkába hogy megmaradjon a munkahelyetek?

Figyelt kérdés

Vázolom röviden. A cégnek hatalmas adósságai vannak, melyek miatt ég a talaj erősen. Két lehetősége van: vagy fizet vagy elindítják a felszámolást ellene.

Ha fizet oda az adósságra, akkor hónapokig nem tud bért fizetni. De azért a cégnek mennie kell különben semmi értelme az egésznek.

Magyarán a kérdés: dolgozol-e te, mint munkavállaló, akinek a temérdek adóssághoz köze semmi, dolgozol-e hónapokat ingyen hogy megmaradjon a munkahelyed?

Ha úgy döntesz hogy nem, bért akkor se nagyon látsz majd, de akkor a cég is bedőlt ezzel.

Mehetsz persze bíróságra a béred miatt de ilyen előzményekkel sorba állsz majd ott az egyéb hitelezőkkel a pénzedért.... szóval értelme semmi.


Hogy döntenétek? Vállaljátok ezt az egészet hogy a cég talpon maradjon és legyen állásotok? És majdan hónapok múlva újra tudjon majd bért adni?


2018. júl. 22. 08:54
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%

Hetente megkerdezed, milyen valaszt vász?

Termeszetesen ezta kerdésed is jelentem...

2018. júl. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

"te belelátsz a vezetőség dolgaiba? mi van ha kamu amit mondanak?"



Tisztázzuk. A főnök egy börtönbe való csaló. Azt se hiszem el amit kérdez. Amit mond azt BIZTOS hogy nem úgy van. Ő még az életben igazat nem mondott.

És ezzel kb mindenki így van itt. De ezzel együtt de érdekes mégis maradni akarnak.

2018. júl. 22. 09:25
 13/29 anonim ***** válasza:

2-esnek van igaza


De sajnálom amúgy hogy otthon így megnyomorították az emberek lelkét. Munka, munkahely mindennél fontosabb.

Én érettségivel meg szakmával elmentem takarítani külföldre, mert nem kell a stressz, nem akarom, hogy a munka miatt fájjon a fejem, és beleszóljon a magánéletembe.

Gondolkodj te is így.


Amit írtál, az amúgy illegális, a 20. században eltörölték a rabszolgaságot.

2018. júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Munkaerőhiány van, ne maradj ott!

Mi az hogy hónapokig vagy fél évig nem kapok fizetést? Olyan jól csak nem keresel, hogy annyi tartalékod legyen. Ha meg van is, akkor nem fogom felélni. Semmi garancia sincs arra, hogy utánna megkapom a pénzem. Ha egy cégnek nincs annyi tartaléka hogy a bért fizessen, vagy úgy egyántalán. Akkor nem szabad ott maradni.

Ismerek ilyen főnököt,tartozik az is fűnek fának, de a saját hibájából. Amint megjön a bevétel a cégből, már azonnal terepjárót vesz meg minden baromságra elköltik. A beszállítóknak meg nem fizet így mert nincs miből. Szóval ennyit az ilyen fönökről. Nagy eséllyel a NAV majd őt is megcseszi, esetleg beperelik és akkor vége a cégnek. Az ilyenektől menekülni kell. Akit a NAV csesztet, nem fog leállni és továbbra is csalni fog ahol tud. A főnök nem változik soha. Válts céget, mond a fönöködnek hogy neked nincs tartalékod arra, hogy hónapokig fizu nélkül legyél. Pár hónapra is fél millió vagyon kell.

2018. júl. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Megint csak a munkaügyis, szerintem már nincs is kérdés az övén kívül.
2018. júl. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nem szabad ilyen bizonytalan munkahelyre időt pazarolni. Lépni KELL onnan.
2018. júl. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Most tekintsünk el attól, hogy te a munkaügyis troll vagy, aki lassan másfél éve rinyál, hogy sz_r a melója, de mégsem tesz semmit.


Én dolgoztam ilyen cégnél. Ugyan nem volt kimondva konkrétan, hogy nem kapunk fizut, csak amikor fizetni kellett volna mindig talált valami kifogást a főnök. Fél évig dolgoztam szinte ingyen, akkor még kezdő voltam és a tapasztalat fontosabb volt mint a pénz plusz láttunk még potenciált a dolgokban. Más vezetéssel helyre lehetett volna hozni a dolgokat, szerezni egy kis tőkét, azt visszaforgatni aztán pár hónap múlva normális fizut, aztán pedig havi fél milkát is ki tudott volna nekünk termelni a műhely. Egy időben a főnök át is adta a vezetést a kollégámnak, csak anint meglátta, hogy ő hasznot termel, rögtön alárakott, hogy ne tűnjön úgy, mintha az ő hibája lenne a sok adósság. A vége az lett, hogy a főnök idegösszeomlást kapott, szétverte a műhelyt és a benne lévő kocsikat. Azóta is tartozik negyedmillióval és egy B corsa autóval. Mondjuk azóta a csávó szétvert csákánnyal még egy pár kocsit, az egyiket pedig fellocsolta benzinnel és magára akarta gyújtani. Szóval a valasz egy hatalmas NEM.


De téged mar ismerünk, te úgyis ott maradsz és írkalod majd ide, hogy "a főnök most vett új béjemvét, mi meg masfél éve nem kaptunk fizut". Van aki túl ostoba ahhoz, hogy meglássa ha valami sz_r és tegyen azért, hogy jobb legyen.

2018. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Nem. Nem is kérdés. Elmennék máshova. Ingyen munkánál még a rossz munka is jobb. Rögtön otthagynám.

Nekem se adnak ingyen semmit a boltban.

2018. júl. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem
2018. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
90%

Az a cég,amelyik tele van adóssággal,az nem cég,hanem egy szerencsétlenkedés,ez már nem a szocializmus,ami csak a csődöt termelte,itt ha egy vállalkozás,egy cég nem profitál,teljesen értelmetlen kínlódni vele.

Aktív,ügyes talpraesett ember hamar talál másik munkát,vagy munkahelyet,nem hinném hogy sokan dolgoznának ingyen hónapokig egy eladósodott cégnél,nem beszélve arról,hogy sok ember nem is tudná megtenni,ugyan miből élne,miből fizetné a rezsit,a bejárást,stb...

Én nem maradnék ingyen,és nem is tudnám megtenni.

És mi a biztosíték arra,hogy majd hónapok múlva minden jó lesz,és nem lesz több adósság,csak dől a profit(?)

2018. júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!