Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Belemennétek több havi fizetet...

Belemennétek több havi fizetetlen munkába hogy megmaradjon a munkahelyetek?

Figyelt kérdés

Vázolom röviden. A cégnek hatalmas adósságai vannak, melyek miatt ég a talaj erősen. Két lehetősége van: vagy fizet vagy elindítják a felszámolást ellene.

Ha fizet oda az adósságra, akkor hónapokig nem tud bért fizetni. De azért a cégnek mennie kell különben semmi értelme az egésznek.

Magyarán a kérdés: dolgozol-e te, mint munkavállaló, akinek a temérdek adóssághoz köze semmi, dolgozol-e hónapokat ingyen hogy megmaradjon a munkahelyed?

Ha úgy döntesz hogy nem, bért akkor se nagyon látsz majd, de akkor a cég is bedőlt ezzel.

Mehetsz persze bíróságra a béred miatt de ilyen előzményekkel sorba állsz majd ott az egyéb hitelezőkkel a pénzedért.... szóval értelme semmi.


Hogy döntenétek? Vállaljátok ezt az egészet hogy a cég talpon maradjon és legyen állásotok? És majdan hónapok múlva újra tudjon majd bért adni?


2018. júl. 22. 08:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó bér még megjött azt írtad. Ez esetben nagyon örülnék hogy legalább az még meglett és azonnal lelépnék. Engem nem érdekel mi lesz a céggel nekem ahhoz semmi közöm. Mennék máshova ingyen nem dolgozok még nem bolondultam meg. Nem fogok fizetés nélkül nyomorogni hónapokig senki kedvéért. Egy vicc ez az egész.
2018. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Hát kérdező ahogy leírtad ezt az egészet, én biztos nem maradnék.

Ha most kaptál fizut, akkor köszönj és menj tovább ha már a következőt nem kapod meg. A főnök kurta el, ezek szerint akkor úgy kell neki majd megoldja. Ahogy írtad is hogy nem fizetne utólagosan bért ha rendbe jönne, akkor meg mi értelme is van? Rendbe jön, éli az életetét termeli a pénzt magának ti meg le vagytok ejtve. Pedig ti mentettétek volna meg a céget (ingyen), rabszolga munka. Nem kapsz érte semmit, az se biztos hogy pár hónap ingyen meló után rendbe jön (lehet épp hogy pár misivel csökkentené a főnök tartozását). Semmi se fix ebben a szituban, csak az hogy vesztegetitek az időtöket és a saját pénzügyi tartalékaitokat rá. Akkor mi értelme is van? Keress mást.

Mert ha az lenne hogy, fixen max 2 honapig nem lenne fizu, aztán 3. honap végén elkezdené kifizetni a havit meg az elözőknek a törlesztését is esetleg egy kis plussz, még akkor is rohadt meredek lenne.

Mi a munka amúgy? legalább valami piszok nehéz alja munka?

2018. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Nem, mert valamiből meg kell élni, és ingyen dolgozni számomra derogál!

Így is a cégvezetők annyit kaszálnak, amennyit bírnak!

Csődbe viszik a céget, átmentik a tőkét, és jól járnak.

2018. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Csak egy onertekelesi problemakban szenvedo maradna aki ugy erzi nem talal masik melot. Soha nem maradnek ilyen helyen.
2018. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Ti most komolyan elhiszitek ezt a hülyeséget, amit összehord? Ne mondjátok már, hogy nem ismeritek fel a munkaügyis trollt!
2018. júl. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:

2017ben három hónapot húzta le egy cégnél azzal hitegetve hogy lesz pénz lesz pénz. Nem lett. Bíróság lett, amiből felszámolás lett, ami még tart mai napig, és amíg le nem zárul egy fillért se látok a pénzből.

Én simán elhiszem. Miért ne.

2018. júl. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
26: Igen, persze. Magadnak válaszolsz szokás szerint.
2018. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
'97-ben beálltam segédmunkásnak egy kis gittegylethez. Első nap kérdeztem a pénzt, hogy mennyi lesz, azt mondta a csaj, hogy holnap megbeszéljük. Második nap rákérdeztem ismét, azt mondta, majd holnap megbeszéljük. Mondtam hogy vagy most tisztázzuk, vagy harmadik nap már nem jövök. Azt mondta, holnap. Harmadik nap már nem mentem. Pont. A kérdező csak kamuzik nektek itt évek óta.
2018. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem, de te, Balázska, természetesen csinálod, mer' hát hová mennél, 300 km-en belül csak közmunka van, ha szólni mersz, kirúgnak, a bíróság úgysem ad igazat, meg ha mégis, a csúnya, gonosz főnök kimenti a pénzt és nem kapsz semmit, jajj, jajj, jajj...

Elég régóta rugózol ezen az egy témán, jó lenne, ha végre valami más forgatókönyvre húznád fel a hétvégi trollkérdéseidet.

2018. júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!