Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek valaha visszakapom...

Szerintetek valaha visszakapom még a pénzemet munkatársamtól?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben kölcsönkért 15.000 ft-ot én pedig adtam neki. Egyrészt megsajnáltam mert van 3 gyereke és arra kért, hogy tudjon nekik enni venni meg, hogy tudjon áramot venni. (ő feltöltős áramot használ). Másrészt jószívű vagyok és szeretek segíteni az embereken.

Az évben már mondtam neki, hogy kellene vissza a pénz de mindig csak ígérgetett, hogy ekkor meg akkor adja vissza. Én az elején még el is hittem, hogy x dátumkor visszaadja de amikor már sokadszorra eljátszotta ezt akkor kezdtem lemondani róla, hogy sosem látom viszont.

Érdekes, hogy másoknak vissza tudja adni ha kölcsönkér nekem pedig nem..Részletekben is ideadhatná nem kellene egyben.


26/N


2018. júl. 28. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szembesítetted vele? Amiket leírtál, elmondhatod neki is, azaz hogy másnak visszaadja, illetve nem kell egyben.

Szerintem nem nagyon fogod már visszakapni. Jó lecke volt ez arra, hogy ha nem család, akkor mindenképp papírozni kell a kölcsönt (és sokszor még családban is).

2018. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra a pénzre ihatsz egy pohár hideg vizet sajnos. Legyen tanulópénz.
2018. júl. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ilyen kölcsönt csak akkor adj, ha igazából ajándékba is szívesen odaadnád.

2018. júl. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
5%
Nem szabad adni senkinek soha. Ha tényleg bajban van akkor se, minek csinált annyi gyereket ha eltartani sem tudja?? Megérdemli a sorsát.
2018. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó, azért ez már a ló másik oldala, bárkinek beüthetnek nem várt anyagi gondok, ettől nem kell jönni a "minek gyerek" szöveggel.


Kérdező, szerintem az egyetlen esélyed az lenne, ha leülnél vele egy ebédszünetkor, megmondanád neki, hogy sajnálod de neked is szükséged van a pénzre, jó szívvel adtad hisz bajban volt, de most már ideje törleszteni. Azt is megbeszélhetnétek persze hogy nem egyben, de akkor milyen arányosságfal, mennyi időközönként tudja vissza adni, úgy hogy az még neked is bele férjen. Máshogy nem valószínű sajnos hogy vissza kapod. :/

2018. júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Kiderült egy emberről, hogy 15e Ft adósságnak nem embere...

Na akkor mi lett volna, ha ezt visszaadja és egy nagyobb összeget kér és azután játsza el ugyanezt?


Na látod.. kifizettél 15e Ft-ot és cserébe kiderült, hogy nem lehet benne megbízni.

Kapták az élettől egy tanító pofont is.


Olcsón megúsztad.

Másokat több 100e-el vagy milliókkal vernek át.

2018. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki az a hülye aki százezreket vagy milliókat ad bárkinek is? Nagyon tudom sajnálni az ilyen embereket.
2018. júl. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én csak pár mondatot mondanék neki,onnantól nem foglalkoznék vele.Megmondanám,hogy jó szívvel segítettem,de mint kiderült olyannak,akinek nincs gerince visszaadni,és szavahihetetlen,mert csak ígérget,innentől kezdve befejeztük a kapcsolatot.Szerintem szavakkal sokkal jobban meg lehet bántani valakit.A pénzt nem hiszem hogy visszakapod.
2018. júl. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
sajna ezt már elkönyvelheted tanulópénznek..
2018. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Remélem megtanultad egy életre ,hogy nem adsz kölcsön senkinek pénzt. Arra a 15 ezerre már ne számíts ,az elúszott,de okosabb lettél.
2018. júl. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!