Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, ha valaki betegen is bemegy dolgozni? Elismerésre méltó vagy inkább idegesítő?

Figyelt kérdés
Főképp olyan esetek, mint az enyhe lázzal vagy hőemelkedéssel járó nátha, meg hasonlók, melyekkel sokan bejárnak, de vannak akik otthon maradnak.

2018. aug. 18. 18:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Idegesítő. Mindenkit körbefertőznek.
2018. aug. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azért is kérdezem, mert hallottam ezt is, amit írtál első válaszoló, de, amikor otthon maradt az illető, akkor pedig a háborgás ment, hogy mit képzel, hogy egy szimpla náthával otthon fetreng. Ez ejtett gondolkodóba.
2018. aug. 18. 18:44
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Náthával lehet dolgozni. De függ a körülményektől is. Sokan azért dolgoznak betegen is, hogy ne veszítsék el a munkahelyüket.
2018. aug. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Metionin ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha olyan a munkahely hogy ilyen esetben kirúghatják, akkor az ember bemegy betegen is, ez van. Ha az állásom lenne a tét akkor én is bemennék, mint ahogy diákként is mindig bementem betegen is, hogy ne haljak éhen. Ha olyan a hely hogy betegen nyugodtan hiányozhat az ember, akkor azért a legtöbben nem mennek be lázasan, mert hogy ők milyen kemények. Ez általában szükségállapot.
2018. aug. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

A mai Mo.-n tökmindegy mit csinál:

a munkaadónak szuper, mert legalább nem esik ki a termelésből, nem kell TP.-t fizetnie, a többiek meg vagy elkapják a kórt, vagy nem, az illető meg vagy később gyógyul meg, vagy nem.

2018. aug. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Baj, mert megfertőzhet mást is. Senki sem akar más hülyesége miatt kiesni a munkából.

De ha ezen múlik az állásom akkor én is megcsinálom. Sajnos ilyen világban élünk. Vagy bemegyek betegen vagy lehet jövő hónapban már az utcán vagyok.

2018. aug. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amit keres ezidő alatt, azt költheti gyógyszerre. Inkább úgy mondanám, nem ér annyit egy munkahely sem, hogy megszakadjon az ember betegen.
2018. aug. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Rúgjanak akkor ki, de csak azért nem vagyok hajlandó félholtan bemenni, mert ez a munkáltatónak nem tetszik. Nem kockáztatom az egészségemet.
2018. aug. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem jobb betegen nem bemenni, hanem inkább otthon maradni, úgy sokkal egészségesebb és a gyógyulás is könnyebben megy, egy betegnek ki kell pihennie magát. Persze vannak olyan esetek, amikor az otthonmaradást nem lehet megoldani, akkor érthető, hogy bemegy valaki.

Ha valakinek "csak" annyi baja van, hogy folyik az orra és ezt el bírja viselni, nem idegesíti munka közben, akkor menjen be, de lázzal, rossz közérzettel jobb otthon maradni.

2018. aug. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Attól függ. Van az a betegség, amitől az ember nem tud normálisan funkcionálni vagy komolyan fertőz pl. lázas, hányás-hasmenés, influenza stb., ebben az esetben maradjon otthon. Betegen nem lehet semmit sem normálisan csinálni, nem lehet koncentrálni, gondolkodni stb., szóval jobb otthon maradni és pihenni, kikúrálni magad és akkor legalább gyorsabban meggyógyulsz. Ha bemész, akkor fertőzöl, úgysem tudsz normál tempóban és minőségben dolgozni vagy esetlegesen zavarod is a kollégákat pl. állandó köhögés. Viszont azért a valóság az, hogy az ember tényleg nem teheti meg (vagy legalábbis elég ritka), hogy minden apró megbetegedéssel pl. megfázás otthon maradjon és ilyen esetekben is sokan bejárnak dolgozni. Ha még nem vagyok a halálomon és úgy érzem, hogy magamnál vagyok, oda tudok figyelni stb., akkor bemegyek.
2018. aug. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!