Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik le a kétkezi...

Miért nézik le a kétkezi munkások az irodistákat?

Figyelt kérdés

Felújítás alatt áll az irodaház, ahol dolgozom és a munkások folyamatosan megjegyzéseket tesznek ránk, pl:

“Ezek az inges öltönyösök semmire se jók”

“Ez az igazi munka, nem a papírtologatás..”

“Látszik, hogy ezek csak ülnek a kényelmes irodában..”

“Ezek csak kávézgatnak meg cigiznel, beszélgetnek..”

Mit lehet kezdeni ezekkel? Rettentően zavaró, mikor az ember még egy kávé meg cigi mellett is a munkájáról beszél, másik osztályon dolgozó kollégával egyeztet, ők meg azt hiszik, csak lazítunk.


2018. aug. 29. 09:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%

Az irodisták lenézik a fizikai munkásokat. A fizikai munkások lenézik az irodistákat.

Én végeztem már irodai és fizikai munkát is, szóval kicsit viccesnek tartom ezt a jelenséget. Mindkettő tud épp elég fárasztó lenni, ha az ember tényleg dolgozik. Tudom, milyen az, amikor zsong a fejem, de azt is, amikor leszakadnak a lábaim estére. Más kérdés, hogy van, aki kerüli a munkát, de ilyen ember mindkét területen előfordul.

Aki nem becsüli a másik munkáját, annak lehet menni és csinálni, aztán legyen nagy az arca.

2018. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
60%
10: Proli melós = Melós, aki proli. Nem kell mindjárt általánosítással vádolni az embert. Minden proli melós, de nem minden melós proli. És ahogy írom, én is fizikai munkát végzek. Csak én nem munkásosztálybeli családból származom, középosztálybeli család gyermekeként nem voltam olyan jó tanuló, ennyi az egész.
2018. aug. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
49%
Én nem nézem le az irodistákat, de az elég undorító, hogy amíg anyám a többkilós szivattyúkat pakolja, addig az irodán a nagy munka abban terjed ki hogy egésznap facebookoznak meg internetről rendelgetnek maguknak. Persze tisztelet a kivételnek.
2018. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
51%
13: És szerinted azért kapják a fizetést, mert Facebookoznak, meg rendelgetnek? Honnan veszed ezt? Ott voltál? Láttad?
2018. aug. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos az irodista lenézi a melóst és a melós lenézi az irodistát. Én a kettő között vagyok jelenleg (laborban dolgozom) és mind a két oldalról hallgatom a másik szidását.


Mind a két félnek meg kellene tanulni együtt élni és dolgozni, mert egymás nélkül az egész rendszer összeomlana. Nem minden melós buta, bunkó és nem minden irodista aktatologató és nem egész nap facebookoznak.

2018. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
86%

Hogy letisztázzuk: Az való igaz, hogy az irodai munkának megvan az az előnye, hogy az ember a munkával egybekötve elintézheti a személyes online ügyeit, ha már számítógép előtt ül. De nem ezt csinálja egész nap, nem ezért kapja a fizetését. Ez csak beszűkült, proli belemagyarázás. A munkája jórészében felelőséggteljes dolgokkal foglalkozik, amiben elég egy kis hibát véteni, és máris jelentős anyagi kár keletkezhet.

Most ez olyan dolog: Én étteremben, mosogatóként dolgozok. És mint ilyennek, lehetőségem van ingyen kajálni, érintetlen kajamaradékokat elrakni. Akkor én most azért kapom a fizetést, hogy potyára zabálok és spájzolok? :) Aki így gondolja, annak javaslom, csak egy hetet töltsön el valahol mosogatóként!

2018. aug. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
56%
en nem tapasztaltam, h az irodistak leneznek a fizikai melosokat. epp azon lepodtem meg, h siman eloreemgedik az etkezdeben a szalagmunkasokat, mert nekik kevesebb a kajaidejuk. pedig a fizetes miatt inkabb az irodistanak lenne indoka a lenezesre, megis ok a korrektebbek. szerintem egyszeru az ok, irigykednek az irodistakra, akik szerintuk kevesebb meloval tobb penzt kapnak. itt is megmutatkozik, h akinek rosszabb az masokra irigykedik, akinek meg jo, az elvan magaval, nem cseszteti a masikat. egyebkent meg minden fizikai melosnak uzenem, h valositsa meg az almait es sikeruljon beulnie egy irodaba, bar ahogy elottem leirtak, ott se biztos, h jobb dolga lesz.
2018. aug. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
72%
Mert a legtöbb kétkezi munkás a white collarokkal szemben igen erős kisebbségi komplexussal küzd. Tisztelet a kivételnek.
2018. aug. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"fizetes miatt inkabb az irodistanak lenne indoka a lenezesre"

Szomorú, ha valakinek ez indok lehet mások lenézésére.

2018. aug. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
nem mondtam, h nekem ez indok, se azt, h szerintem ez helyes, de tapasztaltam mar, h valaki ez alapjan helyezte magat a masik fele.
2018. aug. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!