Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik le a kétkezi...

Miért nézik le a kétkezi munkások az irodistákat?

Figyelt kérdés

Felújítás alatt áll az irodaház, ahol dolgozom és a munkások folyamatosan megjegyzéseket tesznek ránk, pl:

“Ezek az inges öltönyösök semmire se jók”

“Ez az igazi munka, nem a papírtologatás..”

“Látszik, hogy ezek csak ülnek a kényelmes irodában..”

“Ezek csak kávézgatnak meg cigiznel, beszélgetnek..”

Mit lehet kezdeni ezekkel? Rettentően zavaró, mikor az ember még egy kávé meg cigi mellett is a munkájáról beszél, másik osztályon dolgozó kollégával egyeztet, ők meg azt hiszik, csak lazítunk.


2018. aug. 29. 09:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, ne foglalkozz velük, fölösleges a cirkusz.

Ennek elmagyarázásához intelligencia kell, hogy elmagyarázza az ember, hogy a társadalomban kell az irodista és kell a kétkezi munkás is. Hogy miért? Pl.:

1, A mester tudja, hogy mennyi alapanyag szükséges a szoba letapétázásához, burkolásához, és ő azt szakszerűen meg tudja csinálni;

2, Az irodista tudja, hogy kinél célszerű megrendelni az alapanyagokat, hogyan kell elszámolni vele, számlát rendezni, stb.

Mindkét félre szükség van, akár látható, akár láthatatlan bárkinek is a munkája.


A magyarok egyáltalán nincsenek felnőve a megfelelő kommunikációra, konfliktuskezelésre.

2018. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
89%

"nem mondtam, h nekem ez indok, se azt, h szerintem ez helyes"


Az nagyon jó, mert én sem mondtam ilyet.

2018. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezek csak az iq szegény szerencsétlenek,mint pl faterom :D

Én nem nézek le senkit sem,főleg a munkája miatt.

Az irodista nem lenne meg a fizikai munkás nélkül és fordítva...vannak akik nem tudják megérteni.

2018. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
91%

Igazából lehetnék én is ,,irodista" informatikusként, de jobban vonz a fizikai munka, szóval én nem nézek le senkit, aki dolgozik, a kukás is ember, épp úgy, mint a mérnök.

/N

2018. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
73%
Mert sok embernek csak az a munka, ami kézzel megfogható . Illetve lehet benne irigység is, hogy ti ültök a légkondicionált irodában ők meg güriznek a melegben. Viszont mindenki a saját sorsának kovácsa, ha úgy akarta volna ő is dolgozhatna irodában. De lehet, hogy fizikai melósként többet keres. Ismerősöm faterja a munkásainak 200 nettót ad, villanyszerelők és szarásig vannak munkával.
2018. aug. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
93%

Azért, mert a legtöbb helyen irodai munkát csak rokonsági/haveri alapon szereznek az emberek. Az illető nem ért a munkájához, egész nap nem csinál semmit szinte, de ott van, megkapja a jó fizetést, mert xy-nak a rokona.

Én portás vagyok egy cégnél, de nálunk kb 2 ember van irodán, aki "idegen".

Van olyan pasi, aki csak vicceket mesélni, beszélgetni jön be, mert a tulajdonosnak régi jó barátja. Nem tudom, papíron mi a munkaköre, de biztos jó pénzt kap...

A "dolgozó nép" között pedig sok olyan van, aki tanult, egyetemet végzett, de nem tud elhelyezkedni a szakmájában, mert nincs meg a rokoni alap. Nekik marad a sz4r munka, mindegy mennyit tanulnak, mit csinálnak...sose jutnak előre.

2018. aug. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Nem mindenki nézi le. Emberfüggő...
2018. szept. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Én a melós réteget képviselem (elsősorban fizikai, de van szellemi része is). Irodisták között van olyan kollégám, aki tényleg szinte egész munkaideje alatt a facebookon lóg. Ezt a többi irodista kollégám nehezményezni is szokta, hiszen lenne feladata, csak nem foglalkozik vele, inkább áttolja másnak. Hogy miért nem rúgták még ki, az számomra rejtély. Viszont a melós oldalon is van olyan kollégám, aki ha nincs kedve dolgozni, képes úgy tenni, mintha tele lenne munkával; miközben egy gyufaszálat nem tesz arrébb órákon keresztül. Szóval felesleges egyik vagy másik oldalra állni, mindenhol vannak "herék", és szorgos dolgozók is.
2018. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!