Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális dolog, hogy ez...

Normális dolog, hogy ez szarul esett?

Figyelt kérdés
23 éves srác vagyok, bejárok diákként egy céghez dolgozni. Sok mindenre betanítottak vagy magamtól tanultam meg dolgokat, sokszor olyan feladatokat látok el mint egy dolgozó. Előfordult az is, hogy a többi diákot én felügyeltem... viszont ez hozza magával azt is, hogy szinte mindenért engem cseszegetnek. Tegnap volt egy össze jövetel amire a többi dákot is meghívták akikre fele annyi felelősséget hárítanak, engem meg nem hívtak meg. Jogos, hogy ez szarul esik? :(
2018. szept. 2. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem igen.

A leírtak alapján téged nem becsülnek meg, vagy csak úgy érzik veled lehet szórakozni mert nem veszed fel.

2018. szept. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%

Az, h vmi sz**ul esik, az egy érzelmi reakció. A munkaerőd időleges eladása a cégnek az viszont egy gazdasági esemény. Javaslom, állj le a kettő mixelésvel.


Dolgozni nem azért jársz be, hogy "szeressenek" hanem a fizetésedért, ugye? Vagyis nem követelhető meg tőlük, hogy téged is meghívjanak egy ilyen összeröffenésre. Tudod, miért nem? Mert ha téged, aki alkalmamként vezeti/irányítja a csoportot nem hívnak meg, akkor ennek kockázata és kára rájuk hárul. Örülj, hogy szabadultál attól a tehertől, hogy foglalkoznod kell a diákokkal. Hogy foglalkozhatnál velük, ha nem jutsz hozzá a szükséges, az összeröffenésen elhangzott infóhoz? Ha legközelebb rád próbálkák erőltetni a feladatot, kérj tájékoztatást, mit tudnak a diákok, amit te nem. Aztán dönts az extra feladatok elvállalásáról. Extra pénzt kapsz-e érte?

2018. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én örültem volna hogyha nem hívnak meg, van jobb dolgom is.
2018. szept. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Vannak ott olyan diákok is akik évek óta bejárnak... én meg 4 hónapja :/


Rájuk nem bíznak ilyet...

Most a művezetőnek mondjam hogy nem csinálom mikor mondja? Vagy hogy utasítsam el? Ezek nem önkéntes jellegű feladatok

2018. szept. 2. 11:29
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

"Most a művezetőnek mondjam hogy nem csinálom mikor mondja? Vagy hogy utasítsam el? Ezek nem önkéntes jellegű feladatok."


Ha és amennyiben megadja a művezető a megfelelő és szükséges tájékoztatást a rád bízott feladatok elvégzéshez, akkor miért is utasítanád el? Tudod, dolgozni valakinek -ahogy fentebb is írtam- az gazdasági tevékenység. Még mindig túl sok érzelmet viszel bele. Csak a saját helyzetedet nehezíted.

2018. szept. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az elismerés a legnagyobb motiváció, amit a magyar cégek le-se-bagóznak. És itt veszítik el a munkaerőt nem csak maguk, de későbbi projektek számára is. Az, aki megtörik, sosem lesz többé motivált. És a multi-náci cégek motivált embereket keresnek, mert ők maguk nem tudnak semmivel motiválni és le fogják törni a lékesedésedet. A koszos rongyot meg érzelmek nélkül fogják eldobni.


Szarul esik. Igen. Vagy tűrsz, vagy szólsz nyugodtan, hogy nagyon sok mindent csinálsz és nem kapsz elég elismerést, de bármi gond van, ami nem is a te felelősséged lenne, de segítesz benne, akkor rajtad csattan az ostor. Kérdezd meg, hogy ezzel mit akarnak elérni, mert számodra ez frusztráció.


Mi történhet? Legfeljebb kirúgnak egy vacak munkahelyről, amit utálsz. Ezzel csak nyerhetsz. Engem is kirúgtak az első ilyen helyemről. Sokkal jobb helyet találtam. Azóta előbb veszem észre ezeket a dolgokat és vagy lépek és javítok a saját helyzetemen, vagy az előtt lépek le a helyről, mielőtt megöl az idegesség.

2018. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A cégnek a profit a fontos.

Elégedetlen, frusztrált dolgozóval nem tud profitot termelni. Ezért célja a cégnek, hogy a dolgozói minimálisan megbecsülve érezzék magukat, legyen rajtuk felelősség, de kapjanak segítséged, ha elakadnak és ne legyen felesleges feszkó keltés, ha olcsóbban meg lehet oldani a problémákat.

2018. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez az összejövetel valami tárgyalás volt, vagy céges buli, állofogadás, vagy ilyesmi?

Ha a kényszeres céges bulira nem hivtak meg én megtiszteltetésnek venném hogy kihagynak és nem kinoznak vele (videora kellett volna nálunk venni a reakciokat ill hogy utána mennyire meg akarták uszni azt, amikor kiosztották a listát hogy kiknek kötelező a céggel a balcsira menni csapatépités cimen, mindenki a háta közepére kivánta, hogy egymást fúro kollegáknak jopofiznia kell egymással),ha tárgyalásbol hagytak volna ki, ugy gondoltam volna, a mostani pont nem az én munkakörömbe vág, ezért nem hivhattak. Mert pl ha a raktárosoknak magyarázzák hogy uj targoncás rendszer lesz, azert tényleg minek legyek ott jelen ha közelébe nem vagyok munkakörileg

2018. szept. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A helyi halfesztiválra mentek. :(
2018. szept. 2. 20:44
 10/13 anonim ***** válasza:
És vezetők is jelen voltak?
2018. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!