Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha akkora nagy munkaerőhiány...

Ha akkora nagy munkaerőhiány van, akkor hogy lehet, hogy 2 diplomával + 4 év tapasztalattal + pár hónap külföldi tapasztalattal sem találok munkát?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyre beadtam a jelentkezésemet, de mindössze 5-en hívtak interjúra, utána pedig SENKI nem jelentkezett, annak ellenére sem, hogy megígérték, hogy x idő múlva jelentkeznek, akár felvettek, akár nem.

Az interjúkon meg mintha direkt arra játszanának, hogy hibát találjanak bennem, és ha van csak egy icipici is, akkor már nem kellek. Jelentkeztem már az enyémnél kevesebb tudást igénylő pozíciókra is, akkor meg az a kérdésük, hogy miért nem jelentkezek valami jobb helyre? Meg a másik kedvenc, hogy miért nem vagyok még külföldön? Teljesen elegem van, már semmi önbizalmam nincsen. Borzasztó érzés, hogy sehova sem kellek.



2018. szept. 10. 17:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%
Mennyire keresel célzottan állást? Mindenre beadod, vagy csak bizonyos helyekre, nagyon erősen szűrve? Amikor legutóbb váltottam, akkor nagyon kevés helyre adtam be, célzottan akartam váltani, nem csak úgy valamire. Tudom, hogy sok nem releváns helyre is felvettek volna, de elegem volt, túl sokat dolgoztam nem a szakmámban, és ennek a negatív hatása meg is van, persze sokszor kénytelen voltam, nem malmozhattam sokáig álláskeresőként, de lett elég tapasztalatom, és történt annyi változás, hogy már megtehettem, hogy nem adom be bármire. Sokkal jobb volt a megkeresési arány is, mint amikor egyszerűen csak kellett munka, mindegy, mi. Jó helyre kerültem, igaz, most nyáron volt egy mélypontom, részben a hőség miatt, nem tudtam koncentrálni, részben a korábbi munkatapasztalataim miatt, hogy távolabb voltam a szakmától, és ennek megvan a hatása is, ebből most állok talpra, de tudom, hogy sikerülni fog, a kollégák részéről is megkapom ehhez a támogatást, korrekt a közösség. Szóval azt mondom, ne add fel, de gondold át az eddigi jelentkezéseidet és interjúidat, milyenek voltak. Ha kell, kérj tanácsot olyanoktól, akik pont ebben tudnak neked segíteni.
2018. szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%
Menj a francba külföldre. Mit akarsz még ettől az országtól? Én kint éltem, bármelyik állásinterjún tök jól éreztem magam, normálisak voltak velem, és amire jelentkeztem nagy százalékban fel is vettek. Fordult valami az agyamban, hogy dehát otthon jobb lesz, magyar vagyok, az a hazám. Most itt ülök munka nélkül, mert még egy szaros gyári munkára sem vesznek fel. Győzike gyökkettő emberekkel vagyok együtt felvételin, némelyik úgy néz ki, mint aki most kelt ki az ágyból, azt felveszik, engem meg valami hülye ürüggyel elküldenek. Pedig már tényleg a legszarabb gyári melóra is jelentkeztem. 30 évesen úgy érzem magam, hogy én ennek az országnak nem kellek. Környéken Tesco, Spar üzletekben is a nyugdíjasok, diákmelósok vannak a kasszák mögött. Nincs normális munkaerő? Valahogy már kételkedem benne, nem is tudom ez az ország hogyan működik. Rémálom.
2018. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Végzettséged és tapasztalatod is van. Hát ez a helyzet elég szomorú, hogy az értékes munkaerő sem kell. Én 2 hónapja keresek aktívan munkát és azt vettem észre h időszakosan újra és újra ugyanazok az állások vannak meghirdetve. Ahol voltam interjún onnan sem jeleznek vissza. De meglátom, hogy újra hirdetik az állást, onnantól tudom, hogy oda már nem kellettem, de ha újra hirdetik, akkor más sem kellett??? Kire várnak ezek a cégek?

Kedves kérdező, nem hiszem, hogy a te hibád lenne, hogy nem keresnek. De ez egy folyamat, ne add fel!

2018. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%
Gondoljatok bele, mi lesz azokkal akik most végeztek igazgatásszervező szakon? Közigazgatásba mehetnének elvileg, de ott létszámstop van. Hát nagy kalap szar ez az ország. 8 hónapos babám van, párom ügyvédként praktizál. Ha nem lenne gyerekünk, már régen elmentünk volna innen. Utáljuk ezt a rendszert.
2018. szept. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudták előre, akik akkor oda jelentkeztek. Jól ki lett velük cseszve. 14 -es voltam.
2018. szept. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
31%

". Jól ki lett velük cseszve. 14 -es voltam."


Jó. Ki lett velük cseszve.

És mi az akadálya hogy ha már a semmire se jó paírjukkal nem tudnak elhelyezkedni akkor elmenjenek kétkezi jólfizető melóba?

Teszkós árufeltöltő (semmi se kell hozzá) 190-es kezdőbért kap. 6 hó után 220-at.


Pesti építkezésen vödörcipelő alkesztróger segédmelóős agyasemmi és kapja a 10-15-öt kezébe nettóban/nap!!

Az alsó hangon is 200 a kezébe/hó.


Akkor miért nem mennek el ilyne melókba?

2018. szept. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
28%

Le lehet állítani magad jól van? Képzeld el, a felsőoktatásban oktatok és mellette a doktorit csinálom. Savanyú a szőlő? Mit támadod itt a diplomás embereket?

Képzeld el, nagyon is sajnálom azokat a pályakezdőket, akik most végeztek olyan képzésen, amivel csak a közigazgatásban lehet elhelyezkedni. Ha már a kétkezi munkánál tartunk, nőket is simán kiküldenél az építkezésre? Látom halvány lila fogalmad sincsen, hogy mennyit kell tanulni. Ha már ekkora a szád, áruld már el nekem voltál már egyáltalán főiskola vagy egyetem közelében?

Csak, hogy megnyugodj: külföldön is boldogulnék a szerinted lószart sem érő diplomámmal, ugyanis jól beszélem az angolt és ezen belül is a szaknyelvet okoskám.

Pont a te fajtád miatt tart itt ez az ország ahol. Mindenhol ilyen cinikus emberek vannak, mint te. Látom az írásodon, amilyen arrogáns vagy semmire sem becsülöd az értelmiségi pályát.

Én drukkolok a most végzett pályakezdőknek, hogy minél hamarabb találjanak maguknak méltó munkát a végzettségükhöz, mert megdolgoztak érte. Nem valók az olyanok közé, mint amilyen te vagy. Szállj magadba és ne a diplomásokat szidd.

2018. szept. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
22%

semmire se becsulom az ertelmisegi palyat... mat - info bme 2007.... ertol ennyit. semmire se becsulok bizonyos ertelmisegieket,vagyis inkabb bizonyos kamudiplomakat... ld igazgatasszervezo. is.

kielegito valasz?

2018. szept. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmire sem becsüllek téged, mert kimondottan kötekedő személyiség vagy. Egyáltalán tisztában vagy vele, hogy egy igazgatásszervezőnek mennyit kell tanulnia, hogy később a te ügyedet is tudja intézni?

Igazad van, nem kellenek hülye és ostoba értelmiségiek, ennyi erővel be is lehetne zárni az összes iskolát, majd felnő a nép igaz?

Semmire sem tudom becsülni az olyan nagyszájú és magaslóról beszélő embereket, mint amilyen te is vagy. Attól, hogy benyögöd a BME-t az még semmi.

Menjél el te fizikai munkára, ha már ilyen nagy szád van. Látom a sok melós között jól éreznéd magad, mert kb egy olyan szinten tudsz kommunikálni.

Tudod, ismerek számos olyan orvost akitől kapásból el kellene venni a diplomáját és soha többet nem engedni praktizálni. Ezt csak azért mondom, mert a magadfajták szerint ezek nem kamudiplomák. Ne képezzünk akkor tanítónőket sem, mert lenézed őket a sárgaföldig. Nem baj, majd tanul a gyerek.

Te is az ország egy szégyenfoltja vagy, el nem tudom képzelni, hogy a kollégáiddal hogy jössz ki a munkahelyeden. A stílusod magáért beszél.

2018. szept. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
53%
a stilusom olyan amilyen engem nem azert fizet a munkaltatom. de a szaktudasom senior fejlesztokent meger br 550_et + 100 cafit + kocsit egy honapban a cegemnek. es nem rohangalok diplomaskent munka utan... errol ennyit. igaz nekem igazi diplomam van.
2018. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!