Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munka-és szervezetpszichol...

Egy munka-és szervezetpszichológus el tud helyezkedni HR-esként?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Vagy jobban megéri a pszichológia BA után emberi erőforrás tanácsadó MA-t végezni, ha ilyen területen szeretnék elhelyezkedni?

2018. szept. 24. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Ha HR-es vagy, a mellméreted többet számít mint a diplomád.
2018. szept. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Munka- és szervezetpszichológia alatt azt az okleveles pszichológust érted, aki történetesen munka- és szervezetpszichológia szakirányon végzett? Simán elhelyezkedhet HR-esként, de bármelyik másik szakirány végzettje is lehet HR-es, sokan mennek erre a területre a diplomájukkal. Ugyanakkor egy szervezetfejlesztő számára HR-esként elhelyezkedni visszalépés szerintem.
2018. szept. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rokonom érettségivel lett hr-es, munkahelyeken ahol eddig voltam legtöbben pszichológus végzettséggel voltak hr-sek. Előző hr konzulensem pont munka-és szervezetpszichológus MA-val volt HR Business Partner.
2018. szept. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! Igen, az okleveles pszichológust értettem alatta, aki munka-és szervezetpszichológia szakirányon végzett.
2018. szept. 25. 08:26
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha nőnek születtél+Van kapcsolat,akkor a magyar világban ahol megy a hulyites a női hatranyos helyzetről,(mikozben 10 évvel magasabb a női élettartam,hamarabb mehetnek nyugdijba stb.)akkor bármilyen HR-es lehetsz,végzettség,tapasztalat,tudás nem szükséges.Nő legyen+kapcsolat legyen.A Linkedinen is jól látható a HR Generalistak 95%-a nő,van turizmus,gyógytornász stb. mindenfajta végzettséggel.
2019. márc. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!