Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem ciki ha ultimátumot ad...

Nem ciki ha ultimátumot ad egy alkalmazott a főnökének hogy felmond ha nem fizetik ki, de tényleg nem fizetik ki és akkor se megy el?

Figyelt kérdés

Több havi túlórapénzzel lógnak itt kb mindenkinek és az egyik jani itt azt találta ki hogy ultimátumot ad a főnöknek. Vagy kifizeti adott napig az összes elmaradást vagy felmond. Nem fizették ki. Erre odament még 1x, hogy na jó utolsó (utáni...) határidő még vár pár napot, de ha nem fizet már be se jön.

Ennek 1 hónapja, a határidő lejárt, egy fillért nem kapott és akkor se mondott fel. Itt van dolgozik, és most már mélyen hallgat arról hogy mit mondott nemrég.


Azért ez így nem keményen cinkes? Ultimátum melldöngetve és kiderül hogy semmi nincs mögötte? Megtehette volna hogy feláll, nem tette meg. Ezzek végképp blamálta magát, mérget vehet rá hogy semmikor nem kap majd egy fillért se a túlórára.


2018. szept. 27. 08:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez volt. Egy túlórát sem fizettek ki. Bár én tényleg fel is mondtam.
2018. szept. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
100%
Kitalálhatnál már valami új kérdést. Naponta ugyanaz, tök unalmas.
2018. szept. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:

". Egy túlórát sem fizettek ki. Bár én tényleg fel is mondtam.

"


Akkor az ott rendben is van csak kérdés mennyi fizetetlen idő gyűlt össze?


De itt meg az a helyzet hogy mondott valamit a munkavállaló hogy fizetnek vagy felállok nem fizettek és nem állt fel. Ez egy üzenet a főnöknek hogy ezzel a dolgozóval tényleg akármit meg lehet tenni mert nem fog felállni.

2018. szept. 27. 08:37
 4/75 A kérdező kommentje:

" tök unalmas."


Aztán ki tart fegyvert a fejedhez hogy olvasd? Unod? Unjad. Menj máshova. Ide vagy láncolva?

2018. szept. 27. 08:38
 5/75 Alain Delon ***** válasza:
De ciki.
2018. szept. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
86%
Nem is olvastam végig, 3 szó után képben voltam. Jó szórakozást. Mindenesetre a pontot a kérdésért megkaptad.
2018. szept. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
Szerintem halál ciki.
2018. szept. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen kollégám, és mivel utolsó bunkó volt, minden nap megkérdeztem tőle, hogy te még itt? Azt hittem felmondtál, hiszen ezt mondtad.


Kb 2 hétig bírta.

2018. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:

Ha nem játékból tetted volna fel kérdésed, megkérdeznélek:

- csak egyedül neki nem fizették ki a túlórát,

- többeknek csak hőbri van a folyosón,

- ha másoknak is lógnak a pénzükkel, amiért megdolgoztak, nincs gerincük szintén meglobogtatni a felmondás lehetőségét?

Azt az egyet tartjátok hülyének, aki nektek is kikaparta volna a gesztenyét.

Nem mondott fel, két okból:

- kell a pénz -az a kicsi is, amit kap- neki

- szeret gerinctelenek közt dolgozni.

2018. szept. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:

Örömmel válaszolok tételesen (és nem, nem játékból tettem fel a kérdést, persze az ügyet komolyan venni én se tudom, de maga az ügy valós!!, de ezek után csak röhögni lehet az egészen.... de válaszolok)


Tehát!


"- csak egyedül neki nem fizették ki a túlórát,


Leírtam senkinek se fizetnek. Se neki se senkinek. Csak azért nem mindegy hogy pár kifizetetlen túlóra van, vagy mondjuk 40 ami egy egész munkahét.


- többeknek csak hőbri van a folyosón,


Nagyjából. Vagy még az se. Csendes letargia „most mit tehetünk örüljünk hogy van helyünk“

Néha felcsattan innen onnan hogy „elég volt felmondok“ aztán a nagy semmi.


- ha másoknak is lógnak a pénzükkel, amiért megdolgoztak, nincs gerincük szintén meglobogtatni a felmondás lehetőségét?


Nincs. Féltik az állásukat még így is. És most őszintén: felmondanak oké és hova mennek? Nem agysebészek de tisztában vannak a munkaerőpiaci értékükkel. Szerinted ha lenne esélyük más helyre itt lennének még? Ezt ők is tudják és tudja a munkáltató is.


Azt az egyet tartjátok hülyének, aki nektek is kikaparta volna a gesztenyét.


NEKÜNK nem kaparta volna ki csak saját magának. Nem is értem. Ha a főnök bedőlt volna a felmondásos blöffnek, akkor EGY embernek kiifizette volna a pénzt. AZ összes többinek akkor se.


Nem mondott fel, két okból:


- kell a pénz -az a kicsi is, amit kap-


Így van! Na ezért nem mondott fel! Mi ebben a hihetetlen?


- szeret gerinctelenek közt dolgozni.


Na akkor nagyon jó helyen van! Itt csakis gerinctelen birkapatkányokat talál mást nem is.

2018. szept. 27. 11:31
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!