Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet belőle bajom ha azonnali...

Lehet belőle bajom ha azonnali hatállyal felmondok? Illetve ha nem is azonnalival. Kevés az ember.

Figyelt kérdés

Hónap elején elhelyezkedtem egy munkahelyen. Előttem cserélődött ki a társaság. Most éppen annyian vagyunk amennyien lennünk kell. Olyan a munka, hogy nem lehet csak úgy valakit beállítani, legalább két nap betanulás kell.Most kezdenék belejönni. Közben derült ki, a munkakörülmények nagyon mostohák. Enni (szabályosan) csak akkor lehetne ha 8 óra elteltével megjön a váltótárs. Egy hideg helyen kell lenni. Több mint 8 óra a munkaidő de szünet nincs.Ehhez jön még egy szekálódós kisfőnök. Mindenben hibát keres amit csinálok. (csak egy példa a sok közül: ha adminisztrálok valamit az a baj. "ez az én dolgom lenne". Ha nem csinálom meg: "Még ezt sem tudod. Minősíthetetlen hangnemben beszél velem. Ha belép az ajtón az első dolga, hogy valamibe belekössön. Szóval úgy döntöttem eljövök. Csakhogy nem akarnak elengedni, nincs ember. Mivel lehetetlen dolog mindent szabályosan csinálni (éppen, hogy én vagyok aki az aki betartja a szabályokat)

valamit rám akarnak fogni amit nem is csináltam, hogyha eljövök. Most azt gondolom, maradok még hónap végéig, de így is félek, hogy keresztbe tesznek ez alatt az idő alatt. Nehéz munkaerőt találni oda. Esetleg egy fegyelmit a nyakamba akasztanak, kitolásból. Komolyan kezdek félni. Szerintetek?


2018. okt. 22. 19:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal mondj fel, és ne foglalkozz a fenyegetéseivel.
2018. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem adják ki a szünetet, és ordibálnak veled, az ok azonnali felmondásra, de ha van próbaidőd, akkor indoklás nélkül is felmondjatsz
2018. okt. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
most egyeztem bele, hogy hónap végéig maradok............illetve ha ez előtt talál valakit, akkor előbb eljövök. hu ilyen nyomás alatt még sosem dolgoztam, de tényleg kitolás lenne azonnal eljönni. Csak most már ők ne toljanak ki velem. Lehet erre a kis időre békén hagy a szekálódós kifőnök. Viszont előfordulhat, hogy megfigyelés alatt leszek.... és hát pár dologba bele lehet kötni akárhogy csinálja az ember.
2018. okt. 22. 19:37
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem aztán marhára nem érdekelne. amikor nem tetszett egy munkahely, fogtam a kabátomat, felálltam és hazamentem. Nyasgem
2018. okt. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már ilyen madár! Őket hol érdekli, hogy mikor és hogyan tolnak ki veled? Mi vagy te, Teréz anya???
2018. okt. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha hónap elején kezdtél,elvileg próbaidőn vagy.Bármikor fel állhatsz és eljöhetsz indoklás és következmények nélkül.Feltéve,ha van szerződésed...
2018. okt. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne maradj.
2018. okt. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

ha nem mész be úgyis kirúgnak. xDD

ne legyél madár, neked is vannak jogaid. nem tudnak annál jobban kiszúrni veled hogy 8 órás munka közbe nem biztositanak 20 perc ebédszünetet(kötelező! olvasd el a munka törvénykönyvét) illetve nem alázhatnak meg.

betelefonálsz és megmondod h ennyi volt.

amúgy szerződésed van?

2018. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
merthogy az óraszámaim már el vannak könyvelve. A cég központja az ország másik végén van. Azt nem tudom hogyan tudnám bizonyítani - hogy közöm nincs amit a kis szekálós rám akar fogni - Most átolvasom jó alaposan a szerződésem........ Remélem semmi kiskapu
2018. okt. 22. 20:55
 10/25 A kérdező kommentje:
de egész más a szerződés és a valóság..........
2018. okt. 22. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!