Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mik a hátrányai annak, ha...

Mik a hátrányai annak, ha valaki jól dolgozik a munkahelyén?

Figyelt kérdés
2018. okt. 28. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Munkaköröknél változó.


De úgy általában: kihasználnak (ha hagyod magad), te leszel a "példakép", ezért a többiek esetleg kiutálnak. Téged hivnak be túlórázni, helyettesiteni. Több munkát sóznak rád, de a béred marad.

2018. okt. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a fenti válaszoló írja.


+ Ha gyári melós vagy, akkor emelik a darabszámot, amit nem követ béremelés, és utálni fog a többi dolgozó, mert így nekik is kell hozni.

2018. okt. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

Az eddigi valaszok kepeben azert latszik, hogy miert sirnak sokan, hogy keves a fizetesuk, ha egyszer meg sem probalnak jol dolgozni...


Ezzel szemben:

- ugyanazert a munkaert kaphatsz fizetesemelest, premiumot

- esetleges leepiteskor nem teged rugnak ki

- eloleptethetnek sokkal tobb es komolyabb penzert

- munkahelyvaltaskor komolyabb referenciat jelent es ajanlast is kapsz

2018. okt. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

3-as. A kérdező a hátrányokra volt kíváncsi.

Előnye sokkal több van.

2018. okt. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Munkahelytől függ. Nekem is volt már olyan (és nem gyári melónál), hogy jobban teljesítettem, mint alapból az elvárt, aztán nemhogy fizetésemelést nem kaptam érte, de a feladatkörömmé tették, és több lett az elvárás, ez akkor ütött vissza, amikor nem volt, aki helyettesítsen, és szépen ki is merültem. Nem szabad túl jónak lenni, és oda kell figyelni, hogy a teljesítményt kövesse anyagi elismerés is, illetve megfelelő pihenőidő, mert könnyen ki lehet égni.
2018. okt. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van egy jópofa mondás, ne legyél pótolhatatlan, mert sose léptetnek elő. :-) Teljesen egyet tudok vele érteni, tapasztaltam.
2018. okt. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kínai étteremben dolgoztam mosogatóként. A főnök szeretett előállni hirtelen túlóráztatással műszak végén, illetve telefonon korábban berendelni a dolgozókat, szabadnapokon is behívni. Én nem hajlottam a dologra, elvégre embertelen mennyiségű munka volt néha még 8 órában is. De a két kollégám meg mindenre bólogatott. És elég képmutatóak voltak, mert amúgy meg szidták a főnököt, hogy milyen kizsákmányoló, meg abnormálisan munkamániás. Lényeg, hogy miatuk a főnök szemében én voltam a hasznavehetetlen link, akit nem lehet megkérni, hogy jöjjön be korábban, maradjon tovább, meg hogy a héten ne legyek már szabad, dolgozzak hét napot, míg őket igen, sőt, mindenki mást a konyhában. Tehát, mindenki más képes volt csicskulni, egyedül én nem, alapjában véve ez volt a baj. És részben emiatt is lettem elküldve, amit végülis nem bántam.
2018. okt. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Függ attól is, hogy jól dolgozik e valaki vagy teljes erőbedobással.


Ha teljes erőbedobással; a tudását és erejét meghaladó feladatot igyekszik ellátni, gyakran árthat, mint segíthet, amvel nem csak a saját teljesítményét ronthatja, de a céget is "bajba keverheti".


Ha pozitív végkimenetelű minden tette, akkor az, hogy a főnökök szemében magasabbra teszi a mércét; rez se inkább egy hátrány, csak a kollégáknak egy rossz pont, hogy akkor nagyobb erőfeszítéssel kell végezni a munkát. Illetve sok főnök nem a képességeik alapján hanem a teljesítmény alapján nézi a beosztottjait.


Illetve a veszélye is fennálhat, hogy nem jutsz előre a kemény munka ellenére, mert találnak Benned defektust, amivel magasabb pozicióra alkalmatlan lennél; így hosszútávon rekedhetsz meg egy szinten.

2018. okt. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Őry Péter válasza:
Szerintem az a normális, ha valaki törekszik jól végezni a munkáját. Ez alapvető tisztesség, és meg is becsülik. Rövid és hosszútávon is kifizetődő. Legyen tartásod basszus.
2018. okt. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hülyeség az, amit a hármas írt. Nálunk egy olyan csőszerelőt rúgtak ki létszámleépítésnél, aki 25 éve ebben a szakmában van, és kiválóan csinálta, ezen kívül nem kapott semmilyen pluszt vagy prémiumot.

Ne várja senki azt, hogy ha túlteljesít, akkor a főnök majd dédelgetni fogja, és dupla annyi fizetést fog kapni, vagy hasonlók, inkább csak többet fog szívni.

2018. okt. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!