Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti felmondanátok egy jól...

Ti felmondanátok egy jól fizető állást azért, mert a munkaidőt belépőkártyás rendszerrel ellenőrzik?

Figyelt kérdés

2018. okt. 29. 10:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Kérlek megfogalmaznád mi a gond vele? Azért kérdezem, mert nálunk is az van és el nem tudom képzelni, mi hátrány van belőle.
2018. okt. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem értem. Így is lehet lógni. Már ha tényleg ezért merült fel ez a kérdés :) Ezzel csak azt ellenőrzik, hogy mikor mész be, és mikor távozol. Ettől még lehet, hogy valaki nem dolgozza halálra magát, amíg bent van. Az meg alap, hogy időben ott van ember és végig marad. Hacsak nem valami kötetlen munkaidős hely.
2018. okt. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Persze. Mégis hogy képzelik ezt? Még a végén mind a 8 órát le kellene majd dolgoznom.
2018. okt. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Kicsit kötetlenebb munkaidőre számítottam eleinte.
2018. okt. 29. 13:33
 15/22 anonim ***** válasza:
Napi 8 óra, heti 40 óra a munkahelyek nagy részénél az elvárt. Ezt egy általánosiskolás is tudja...
2018. okt. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az ilyen munkahelyek többségében nem nézegetik a kártya lehúzásokat.


Az előző helyen, ahol nem egy ember vitte a délutáni vagy éjszakai műszakot, a telefonos rendszert nézték, hogy ott ha este 10-ig voltál beosztva október 29-én akkor október 29-én Te tényleg este 10-kor léptél e ki a telefonból vagy nem. Volt, akit simán kiléptetett a kolléga este 10-kor amikor az illető fél vagy 3/4 10-kor lelépett, mert rohant valahova. Még életemben nem hallottam ilyet, hogy a főnök jött, hogy "Te este 10-kor léptél ki a telefonból, viszont a kártyás rendszer szerint 21:30-kor mentél ki a kapun, most akkor hogy is van ez?".


Régebben az egyik projekten még nem volt sokunknak hozzáférése az ilyen telefonos belépéshez, úgyhogy kártyán "ellenőriztek" minket, amit úgy kell elképzelni, hogy valaki kétszer vett ki ebédszünetet, valaki belépett aztán ebédszünetig elment 2 barátjával plázázni, stb. - azt hozzá kell tenni, hogy kidolgozott tréning program se volt, akkor induló projektről beszélünk, úgyhogy hetekig néha elvétve volt egy 1-2 órás tréning, azon kívül meg csak néztünk ki a fejünkből, a munka idő kezdetétől a végéig. De hiába harangoztálk be, hogy nézik, hogy mikor hol húztuk le a kártyát, nem lett belőle semmi. :)


Az már megint egy másik tészta lenne, ha egy helyen egyedül vinnél egy délutáni vagy esti műszakot; mert, ha este 10-ig vagy és 10-kor jön a nighshift, megkérheted az illetőt, hogy majd léptessen ki a telefonból, amikor megérkezik és lelépsz 21:30-kor; csak akkor 21:30 és 22:00 között úsznak el a bejövő hívások, chatek, stb. , mert nincs ott senki, aki felvegye őket :D

2018. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez nem probléma szerintem. Ha számodra megfelelő a fizetés és a munkakörülmények.
2018. okt. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én megértelek, én is jobban szeretem a kötetlen munkaidőt. Szerencsére ilyen helyen vagyok jelenleg. Ha munka van, akkor munka van és ott vagyok akár 12 órát is, de ha nincs, akkor van hogy be se megyek vagy csak 2 órára. Ha elkezdenének ellenőrizgetni annak ellenére, hogy az elvégzett munkám tökéletes, nekem se tetszene. Nekem ez így élhető. 26/N
2018. okt. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Kicsit kötetlenebb munkaidőre számítottam eleinte"

Ez nem mond ellent a "csipogós" elszámolásnak. Dolgoztam már többször is rugalmas munkaidőben úgy, hogy a beléptető rendszer alapján számolták el a munkaidőmet és nekem teljesen jó volt. Ha korábban akartam bemenni, korábban mentem, ha hamarabb el akartam jönni, hamarabb jöttem. Tudtam követni, hány óránál járok a hónapban és nem volt okosítás a jelenléti ívvel ("Aztat írjad rá, hogy hattul kettőig vótál, a tulórát meg majd elszámoljuk" - utána valahogy elfelejtődött), illetve nem voltak gonosz megjegyzések a főnököktől, kollégáktól ("Mer' te is lelépel mindég fél négykor, mintha később nem gyönne busz" - lelépek bizony, de mikor te 7 körül még a kávédat szürcsölöd otthon, én már benn vagyok).

A kettő tehát nem zárja ki egymást, a rugalmas munkaidőt is el lehet számolni így. Sőt, véleményem szerint ez az igazán célszerű módja a dolognak. Úgyhogy én nem mondanék fel ilyen helyen, ha csak ennyi a gond vele.

2018. okt. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 TappancsMancs ***** válasza:
Legalább van nyoma, hogy bent voltál.
2018. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!