Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valaki próbálta már hogy...

Valaki próbálta már hogy direkt bunkó gci volt a munkahelyén, miután elege lett a jófiúságból/jókislányságból?

Figyelt kérdés

Már a második munkahelyemről küldtek el. Alapvetően nyugodt, csendes, kedves embernek tartom magam, a munkámmal soha nem volt baj. Először mindig piszkált a régebbi dolgozók közül 1-2 ember, akikre senki nem mert szólni. Csendben tűrtem, aztán kirúgtak. A következő munkahelyen már visszaszóltam, megvédtem magam, de akkor meg állandóan ment a szócsata, utána én már bele se mentem ezekbe mert meguntam, ők meg direkt próbáltak alám tenni, pletykáltak rólam, stb. Jeleztem a felettesemnek, aztán ismét én lettem elküldve.

Betelt nálam a pohár, hogy mindig az ilyen xarrágók ússzák meg és maradnak. Volt már más is így? Már ott tartok, hogy a következő munkahelyemen majd én se csinálok semmit, kijárkálok csak cigizni, a főnökkel is úgy beszélek majd mint valami jelentéktelen haverral, meg ha nincs kedvem akkor nem megyek be dolgozni, telefont se veszem fel (volt már erre is példa és csak egy enyje-benyét kapott a kolléga). Valaki próbálta már így a munkát? És ha igen, mi történt?


2018. okt. 31. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Butaság lenne a KÖVETKEZŐ munkahelyedet súlytani a haragoddal az előző miatt.Gondolj inkàbb arra,hogy új munkahely,tiszta lappal indulsz és próbàlj alkalmazkodni.Szerinted mi törtènik ha mindenkit szarba sem veszel?Főleg egy új helyen ahol nem àrtottak?Gondold át amiket írtàl mert így nem tudsz elhelyezkedni,ha rosszindulatú vagy.
2018. okt. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk az ilyeneket kirúgják.

Szerintem felesleges bunkóznod idegenekkel, teljesen más emberekhez mész, miért az ő kedvüket vinnéd még lejjebb, mikor még nem is ártottak neked? Ráadásul gondolom gyárról beszélsz, legalábbis a leírás alapján vagy az, vagy valami másik betanított, monoton szar meló, ahol már így is elege van az embereknek mindenből, nem kell nekik még egy g-ciző gyerek is.


Legyél kedves azokkal akik szimpatikusak és ennyi, a többit mérlegeld, hogy kivel mit érdemes csinálni.

2018. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Most elmész egy munkahelyre, ahol az emberek nem ártottak Neked; nem is ismered őket - de rögtön rájuk támadsz, mogorva vagy velük, kitolsz velük azzal, hogy be se mész dolgozni, ha nincs kedved, had szívjanak helyetted, stb. Szerinted ez fair? Értem, hogy ez önvédelem de ez kb olyan mintha valaki felk.rja az agyad és egy másik emberen vezeted le a feszültséget, aki amúgy nem is tehet az egészről.


Először ismerd meg őket, aztán eldöntöd, hogy kihez hogy viszonyulsz.


Amúgy, ha gondok vannak a kollégákkal, az nem mindig abból fakad, hogy "az emberek szemetek". Engem sokat piszkáltak a gimiben, az egyetemen, majd a munkahelyeimen és mindig az volt, hogy csendes voltam,segíítőkész, de mégis úgy beszéltek és bántak velem sokszor mint a... nem is mondom mivel.


A testvérem világított rá, hogy, ha minden helyen ugyanez a műsor, akkor szerinte velem van a baj. Utána magamba néztem és igaza volt; ugyanis volt egy-két tulajdonságom, amit észre se vettem, de velük váltam célponttá és sokszor visszataszítóvá mások szemében. Dolgoztam rajtuk, átaléakítottam őket pozitívvá és most már jól kijövök a kollégákkal.


Most új hely vár Rád, tiszta lappal kezdhtezs, egy kicsit nézz magadba és gondolkodj, TE miken tudsz változtatni, amivel az emberek szémára "vonzóbbá" válhatsz.

2018. okt. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

"Ráadásul gondolom gyárról beszélsz"

Mekkora hülye általánosítás. Én irodában dolgoztam és legalább ilyen rosszindulatú, phasz emberekkel voltam körülvéve. Diplomás EQ 0 idiótákkal. Ennyit erről.


Én is gondolkodtam ezen, kérdező. Velem is ugyanezt csinálták, pedig segítőkész vagyok, kedves és udvarias. Egyszerűen csak emellé csendes és fura (művészlelkű). Szomorú vagyok emiatt, de nem tudom menne-e nekem hogy egy köcsög legyek. Passz.

2018. nov. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as,konkrétum le tudod írni milyen rossz tulajdonság voltak,amik kiváltották az ellenszenvet irántad másokban? Hogyan változtattál raktuk?
2018. nov. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5, persze, leírom a konkrétumokat


***


Mindig, ha valamivel odamennék a kollégámhoz, elgondolkodok előtte, amit mondanék az olyan dolog e, ami hasznos vagy tényleg érdekes - vagy felesleges információ; a kollégámmal vagyunk e olyan viszonyban, hogy az a mondat ne legyen neki túlzás, a közeledésem ne legyen terhes.


Ha közelednek felém és nincs hangulatom, akkor is erőt veszek magamon és kedvesen fogadom őket.


Ugyanis ez volt az egyik tulajdonságom, hogy kicsapongó hangulattal egyszer nem bírtam magammal és hajlamos voltam lefárasztani másokat, utána pedig nem lehetett szóba állni velem, mert mások társasága terhes volt és ilyenkor mogorva voltam.


Őszintén szólva, senki sem szeret egy olyan emberhez közeledni, akiről nem lehet tudni, hogy épp milyen reakciót kapsz tőle; a társaságát pedig nem kívánja, ha megesik, hogy az kellemetlenül sok, sokszor.


***


Megtanultam nem felkapni a vizet a dolgokon, nem megsértődni - régen gondolkodás nélkül visszavágtam és később, amikor lehiggadtam jöttem rá, hogy egy ökörség volt az egész. Nem vonzó egy személy aki egy apróságon először (szavakban) Neked esik, majd utána a megbocsátásodért esedezik.


***


Stresszes drámakirálynő voltam és nem csak, hogy mindent túl aggódtam, de sokszor apróságokból csináltam igazi szappanoperába illő jeleneteket, sokat sírtam és, ha nem volt gond, akkor is találtam okot a keservre.


---


A kérdező lehet, sőt biztos, hogy eltérő személyiség, de ez is egy jó példa, látjátok, mennyire nem volt vonzó a személyiségem; én mégis sokáig a többieket hibáztattam, hogy nem fogadnak el, amikor csak annyi kellett volna, hogy magamba nézzek és megváltozzak. Ez megtörtént és azóta jobb minden. :)

2018. nov. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!