Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy védjem ki az idősebb...

Hogy védjem ki az idősebb kolléganőim sértegetéseit?

Figyelt kérdés

Friss munkahely, pár hete dolgozok ott. A kolléganőim (50+) állandóan a munkámra tesznek rosszindulatú megjegyzést, próbálják azt éreztetni hogy semmire se vagyok jó mikor nekem valójában egyáltalán nem kihívás amit csinálok. Szerintem tisztában vannak azzal hogy jó vagyok csak így akarnak bizonyítani a főnöknek hogy ők sokkal jobbak.. Mivel engem tiszteletre neveltek nem szólok vissza, de egyre jobban idegesít hogy próbálnak kiborítani.

Suliban is sokat bántottak és most szinte ugyanazt élem át. Nagyon rossz érzés és nem értem hogy ezek az anyák/nagymamák milyen okból viselkednek így egy fiatal lánnyal. Biztos nekik is jól esne ha az ő lányukhoz így viszonyulnának.. Szerintetek mit tudok csinálni?

24/L



2018. nov. 23. 19:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem foglalkozol vele. Sajnos minden munkahelyen meg a hisztizés, fúrás, szemétkedés. Ilyenek a magyarok.
2018. nov. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Hát kihúz, fej felemel és legyél jobb nàluk. Mond meg nekik, hogy ennyi idősen több eszük is lehetne. Mond nekik, hogy te ha megerőltetnéd magad, akkor sem tudnàl lesüllyedni a szintjükre. Azért próbáld meg jelezni a felettesednek.
2018. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Tűrni kell! Sajnos!

Általában az irigység miatt teszik! Nem tetszik nekik hogy idősebbek és már nem tudnak úgy teljesíteni mint a fiatalabb korosztály! Nem szimpatikus nekik ha a fiatalabb jobban ért hozzá!

Te ne tegyél rá még egy lapáttal,mert csak rontasz a helyzeteden! Próbálj kedves maradni,mosolyogj rájuk! Egy idő után barátságosabbak lesznek ha Te is igyekszel! Bár ez se mindenkinél használ, de ha visszaszólogatsz akkor csak jobban felbőszíted őket!

Sajnos mostanában több munkahelyen is hallani, elveszik a fiatal munkakedvét!

Kitartás! :-I

2018. nov. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
12%
Nem kell annyira érzékenynek lenni és lehet humorosan is viszonyulni a dolgokhoz.
2018. nov. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom humorosan felfogni ha nem telik el úgy 10 perc hogy be ne szóljanak. Ezt nem lehet csak úgy elengedni a füled mellett napi 8-9 órában..


Köszönöm a biztatást! :)

2018. nov. 23. 20:12
 6/18 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőlük, hogy ők a te korodban hol tartottak az életben. 30-35 év munkatapasztalattal könnyű beszólni egy kezdőnek...
2018. nov. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha megsértenek, megjegyzést tesznek, vedd elõ a legjobb modorod, mosolyogj bǔbájosan, és kérd meg õket, mutassák meg, hogyan kell megcsinǎlni jobban. Mégiscsak õk a tapasztaltabbak, szeretnél tanulni tõlük. Vagy ledöbbennek és békénhagynak nEhány alkalom után, vagy tleg mutatnak vmi pluszt neked. Ha segítenek: ismét bǔbáj mosoly, köszönd meg, és mondd el milyen szerencsés vagy h ilyen segítõkèszek. Ezzel már végképp nem fognak tudni mit kezdeni:)))) Csináld ezt egy ideig, és meglátod, változni fog a helyzet. A rosszindulatú emberek egyszerǔen nem tudnak mit kezdeni a kedvességgel.
2018. nov. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
tudom, hogy nehéz, én is tapasztalom ezt. De szerintem hozzá lehet szokni, legalábbis nekem sikerült. Remélem neked is sikerül kérdező, az elején nekem is nagyon nehéz volt emiatt.
2018. nov. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nincs szó bonyolult munkáról ez a vicc benne, hogy még egy óvodás is meg tudja csinálni. Nekem átmeneti, mert egy kis visszavonulásra vágytam, a régi "öregek" kötnek bele abba is hogy jobbra vagy balra lépek.

Kedves voltam/vagyok, de ők egyre jobban rám szállnak.

Köszönöm a válaszokat, jó tudni hogy megértenek. :)

2018. nov. 23. 20:26
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szólsz a főnöknek a mamikák nagyon ráérnek veled foglalkozni adjon nekik munkát.
2018. nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!