Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti bejelölitek a munkahelyi...

Ti bejelölitek a munkahelyi kollégákat facebookon?

Figyelt kérdés

2018. nov. 26. 10:09
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy egyes kollégák fél napokig is elcsámcsognak meg elkritizálgatnak facebook oldalakat, csak azért, mert ott más színű fű nő, mint náluk, meg átalában a másik osztályon dolgozókat nem elég a hátuk mögött fikázni, hanem még rájuk is kell keresni facebook-on is, és össze kell ülni kollektíve fikázni az ott látottakat, így inkább nem jelölöm be ezeket a gomba agyúakat. Még azt is beállíottam inkább, hogy csak ismerősök láthassák a profilom.
2018. nov. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
72%

A jelenlegin; mivel kislétszámú csoport vagyunk, sokat csevegünk egymással akár kollektíven, akár négyszemközt, ezért igen; mindegyiket.


A régin; attól függött... Nagy létszámú projekt voltunk. A csapatomon belül mivel ugyanez volt, amit feljebb írtam a jelenlegi helyemről, ezért természetesen mindenki megvolt Facebook ismerősnek. Más csapatokból azok, akikkel azért csevegtem valamennyit (és az se arról szólt, hogy válaszoltunk egymás munkával kapcsolatos kérdésére tőszavakban) meg voltak Facebook ismerősnek.


Ha egy kollégám név szerint ismertem, de csak addig láttam, ahogy az egerét t.szogatja, amíg elsétáltam mellette, hogy kimenjek az irodából, vagy odakint, ha összetalálkoztunk, akkor csak kényszeredetten elvigyorodtunk és kb 0 verbális kommunikáció volt köztünk (vagy csak egy "Szia!"), akkor nem jelöltem be. Ettől függetlenül, ha ő bejelölt, akkor visszajelöltem.


Ha én valakivel nagyon-nagyon jóban vagyok az irodában és bejelölöm, akkor nem verem ki a balhét, ha nem jelöl vissza - akkor sem, ha rajtam kívül amúgy mindenkit visszajelöl.


Ha engem bejelölnek; én nem osztok meg olyan információkat, amik kellemetlenek lehetnek a számomra, ha mások fülébe jut vagy ami csak rám és a közeli ismerősökre (család, barátok) tartozik. Ettől függetlenül gyakori vagyok a Facebook posztolgatók között, de az, hogy kirakok egy mókás Meme-t vagy elutazok és kiteszek képeket a helyről szerintem nem egy privát információ, amit én nekem titkolnom kéne és így nekem mindegy, hogy az látja, akivel minden lélegzelvételünkről beszámolunk egymásnak vagy akivel a köszönésen túl nem jutottunk tovább.


A főnökök jelölésénél meg úgy állok hozzá, hogy ha jókat dumálunk, a csapattal remekül el van és nagyon nyitott személyiség, bejelölöm (akár kis- akár nagyfőnök), ha kb életemben nem beszéltem vele (az interjún kívül), akkor nem érzem úgy, hpgy illene bejelölnöm, de ha bejelöl, visszajelölöm.

2018. nov. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy, az előző kommentemhez; hála Mark Zuckerberg szorgos munkásságának és a folyamatos újításainak a Facebook ma már nem úgy működik mint pl 2009-ben.

A mai világban akár személyenként akár kollektíven tudod beállítani, hogy ki mit lásson és mit ne. Így megoldható, hogy A posztodat csak a családtagok, B postodat csak a kollégák, C postodat Mindenki, D postodat meg a pajtásaid lássák - és ugyanez megoldható a bejelöléseknél, a faladon megosztott tartalom láthatóságánál, stb. Nem kell hozzá diploma, hatalmas tudás és pár pillanat műve az egész.


Ma már nem úgy működik, hogy visszejelölöd Józsit és ő MINDENT lát. :) Bár más kérdés, hogy kinek van türelme ezeket állítgantni.

2018. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Van, akit igen, van, akit nem.
2018. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
"Bár más kérdés, hogy kinek van türelme ezeket állítgantni." - Jelen...! :-D
2018. nov. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
60%

Na ezért is töröltem magam facebook-ról.


Régen rajta voltam egy darabig de aztán jött a delete gomb.


Ezért is utáltam meg, ez a jelölgetős dolog egy hülyeség.


Jópár éve nem vagyok fennt, és nem bántam meg hogy töröltem magam.

2018. nov. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
62%
15-ös, Kínából érdekes, mert ott tiltva van a facebook.
2018. nov. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Volt, hogy igen, ma már nem. Minek?
2018. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Én most kezdtem az első munkahelyemen és eddig nem tudtam hogy megy ez, mi elég kis csapat vagyunk, csak páran dolgozunk az irodában. Az egyikőjüket bejelöltem, de ő nem jelölt vissza. De akkor talán nem amiatt mert nem bír(előben úgy tűnt hogy szimpatizálumk), csak (ahogy látom) nem annyira szokás. A többieknek gondolkodtam, hogy bejelöljem-e, de akkor inkább nem, annyira nem érdekelnek, hogy otthon is az ő arcukat nézzem.


Amúgy nem sokat facebookozok, posztolni soha nem szoktam.

2018. nov. 26. 21:12
 30/37 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy olyan FB-n, mint a fehér holló vagy csak MSN-t használja vagy vmi gigszer miatt nem jelezte ki neki vagy lehet Ő csak családoknak és barátoknak hajlandó megosztani tartalmat ott.
2018. nov. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!