Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki pénztárosként...

Ha valaki pénztárosként dolgozik akkor forintra pontosnak kell lennie az elszámolásnak vagy lehet valamennyi százalék hiány?

Figyelt kérdés
Mondjuk valaki pénztárosként dolgozik, csinál egy nap 500.000 forgalmat. Vagyis ennyi a bevétel, ennyi van a kasszában. Igen de ha mondjuk van 10.000 Ft. hiány mert párszor rosszul adott vissza akkor mi a helyzet? Vagy van valamennyi százalék ami még belefér? Mert ugye például ha az 500.000 Ft mondjuk 200 termékből jön össze, akkor előfordul hogy párszor az illető rosszul ad vissza. Vélemények?
2018. dec. 26. 18:06
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Amúgy nem olyanokról beszéltem akik direkt nyúlnak le pénzt.


Én arról beszélek ha átfut valakinek a kezén mondjuk 200 db árucikk, vagyis ennyiszer van pénzforgalom, tuti téved, olyan nincs hogy nem.


És azt akartam megtudni hogy ilyenkor mi van.


Mert pl. simán mondja a bolt hogy max 10.000 Ft hiány lehet egy nap. Ha ennél több van akkor direkt barom az illető vagy tényleg lenyúlja a pénzt.

2018. dec. 26. 19:10
 12/31 anonim ***** válasza:
82%
Egyetemista koromban évekig kasszáztam. Szerintem ez butaság, hogy 200 vevőből tuti jópárnap rosszul adsz vissza. Egyszer-egyszer előfordul, hogy elkalandozik az ember, mikor veszi ki a pénzt a kasszából, de mikor leteszed a vásárló elé, akkor azért feltűnik, hogy nem annyi van ott, mint amennyit mondasz is. Minimális eltérés belefér persze, de az nem abból jön össze, hogy béna a pénztáros, hanem a kerekítésekből például. Vagy van, aki otthagyja az aprót. Vagy előfordul, hogy a tízesek közé bekerül egy ötvenes, és máris 40 forinttal többet adsz vissza. Na ilyen különbségek beleférnek, egy 8 órás műszak után mondjuk 200 forint hiány. De napi 10 ezer... az egy hónapban pénztárosonként többszáz ezer forint, az rengeteg.
2018. dec. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
0%

Kérdésem melyre komoly választ várok!!


Ha a pénztáros hiányt csinál akkor levonják a béréből mert ő kezelte a kasszát tehát a hiány is az ő hibája ki másé lenne--- levonjuk a béréből!! OKé!!!


Na de akkor ha a kasszás többletet csinál akkor ezen logika alapján az is őt „terheli“ magyarul a többletet megtarthatja? Mert ez így fair így logikus!! Elvégre ő kezelte a kasszát és ha a hiány az ő sara, akkor a többlet is az ő többlete!!

Így fair!


Ugye ez így van és nem másképp? Ugye???

2018. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%
A kasszát az üzletvezető számolja át, az ő zsebébe kerül a pénz! Igazságtalan az élet, de tanulni kellett volna ;)
2018. dec. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
61%
Sparnál a hiányt ki kell fizetni, de a többletet lenyelik: ha a pénztárosnak egIk nap van 10ft többlete, másik nap 10ft hiánya, akkor 10 forintot levonnak neki.
2018. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%

még jó hogy engem ez nem érint.... de az biztos hogy éntőlem ha levonak 10 f-tot is hiány miatt, akkor oké vonják le, de akkro ha többletem lesz azt oda nem adom max fizikai erőszakkal vehetik el.

Aztán lehet jönni megpróbálni.


Persze jó hogy én soha nem kényszerültem ilyen aljamelóra.

2018. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Anyukám Aldiban dolgozik, sokszor jön ki forintra pontosan a végeredmény.
2018. dec. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
85%

miért lenne alja munka?

legfeljebb a hozzád hasonló lenéző emberek miatt kellemetlenebb lehet mint más,de közel nem alja munka.

2018. dec. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Coopban dolgozom, ha van 100ft hiány pl, ki kell fizetni egyből mielőtt mész haza. Ha van 100 Ft többlet, az marad a kasszába, vagy elviszik.Szóval ha hiány van fizetsz, ha többletet csinálsz, kapsz borravalót stb az marad a boltnak.
2018. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
31%
Aki ezt az aljamunkát csinálja, neki köszönhető, hogy van mit zabálj!
2018. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!