Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki pénztárosként...

Ha valaki pénztárosként dolgozik akkor forintra pontosnak kell lennie az elszámolásnak vagy lehet valamennyi százalék hiány?

Figyelt kérdés
Mondjuk valaki pénztárosként dolgozik, csinál egy nap 500.000 forgalmat. Vagyis ennyi a bevétel, ennyi van a kasszában. Igen de ha mondjuk van 10.000 Ft. hiány mert párszor rosszul adott vissza akkor mi a helyzet? Vagy van valamennyi százalék ami még belefér? Mert ugye például ha az 500.000 Ft mondjuk 200 termékből jön össze, akkor előfordul hogy párszor az illető rosszul ad vissza. Vélemények?
2018. dec. 26. 18:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
64%

nem adom max fizikai erőszakkal vehetik el.

Aztán lehet jönni megpróbálni."


Nem kell erőszak. Kamerán látszik, hogy pénzt vettél ki a kasszából és zsebre vágtad. Kihivják a rendőrt és buktad a tiszta erkölcsi bizonyítványt. Ennyi.

2018. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
78%
Hát te hülye vagy... magyarul sem tudsz :D te nagy tolmács
2018. dec. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"Amúgy nem olyanokról beszéltem akik direkt nyúlnak le pénzt."

Hogy döntöd el, hogy direkt nyúlta-e le?

Aki direkt vett ki a kasszából, annak sem volt mindig hiánya, mert aztán meg kevesebbet adott vissza a vevőknek, ezzel kiegyenlítette azt amit lenyúlt. A vevőkör főleg idősekből állt, akik ezer éve oda jártak, megbíztak a boltban így nem számolgatták a visszajárót.


Az sem az igazi, ha a pénztáros megtarthatja a pluszt, mert ebből sokaknak az jön le, hogy ha átverik a vevőt és kevesebbet adnak vissza azzal ők jól járnak. Ez pedig nem nagyon használ a bolt jóhírének.

2018. dec. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
62%

Akinél általános a nagy mértékű hiány, az inkább ne pénztározzon...nem tudom, én napi több milliós forgalmú helyen vagyok pénztáros, és egyszer volt csak 10 ezres hiányom több hónap alatt.

Amúgy igen, a pénztáros felelőssége, hogy pontos összeg legyen a fiókban. A visszajárót meg el se lehet rontani, mert ma már szinte kivétel nélkül kiírja az összes gép/program, hogy mennyit kell adni.

2018. dec. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
80%
Azért el lehet rontani, elég egy apró elütés, vagy pl NÁllunk érzékeny a pénztárgép, pillanat alatt bevisz 1 nullával többet. Pl ad a vevő 500 ftot, de véletlen 5000et visz be a gép, akkor simán el lehet fizetni magad, ha pillanatra félre figyelsz. Az se nehéz mert a kedves vevőt nem érdekli hogy épp a pénzt számold, hozzád szól, kérdez stb.
2018. dec. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
80%

2 évig voltam pénztáros 20 éve, egy kasszatérésem volt, 500 forint, rosszul adtam vissza, vevő reklamált egy óra múlva, kasszát leszámoltuk, visszakapta, ezen kivül fillérre pontos voltam mindig

Hol a NASAs állásom?

2018. dec. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Szerintem cégtől függ, de a legtöbb esetben levonják a fizuból. Amikor én voltam eladó/pénztáros egy kisvállalkozásnál, nekem egyszer volt hiányom a kasszában, akkor levonták a fizumból. És jogosan, mert én adtam rosszul vissza / az én figyelmem kalandozott el, a főnök meg nem járt rá a kasszára, amikor távol voltam.
2018. dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Mi borravalóból tesszük be a hiányt de az csak általában 10-20-150 ft szokott lenni, ritkábban több, de azt zsebből kéne betenni.
2018. dec. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
A Metroban is benyeli a cég a pluszt, a hiányt meg bevasalja, ráadásul a kasszafegyülő belenyúlkálhat a kasszába, ha szüneten van a pénztáros, de a hiányt a pénztárostól szedik be akkor is.
2018. dec. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
71%
A lidl normalis, nem vonjak le a hianyt, de a tobblet megy a bevetelbe. Egyebkent tenyleg nem bonyolult jol visszaadni, nagyon hulyenek kell lenni ahhoz, higy ne tudd leolvasni, amit a gep kiir visszajaronak. En mindig alaposan beirom a kapott osszeget, hogy ne gepeljem el es ketszer atszamolom a visszajarot. Eddig meg egy vevo ss panaszkodott miatta.
2019. jan. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!