Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyien dolgoznak manapság...

Mennyien dolgoznak manapság minimálbérért? KI az a hülye aki ennyiért--megy a duma! Legalább 800. 000-en!

Figyelt kérdés

Kiderült, mennyien dolgoznak minimálbérért

[link]


"A dokumentumból az derül ki, hogy a vállalatok körében az alkalmazottak 42,4 százalékát érintette tavaly a minimálbér vagy a garantált bérminimum emelése, előbbi 443 ezer, utóbbi 436 ezer munkavállalót, „


Nemrég kioktattak itt.. hogy nincs nagy jelentősége hogy mennyit nőt a minimálbér mert ugyan ki dolgozik ma már annnyiért.



Legfrissebb adatok durván FÉLMILLIÓAN! Csak a vállalati szektorban!


Ebben a KKV szektor nincs benne (újabb kb 200.000) és még a közmunka sincs benne (kb 150.000)


Vagy is a 3,5 millliós magyar munkaerőpiacon 450+ 200 + 150 = 800.000-en keresnek csak minimálbért vagy még azt se!


Ki dolgozik ennyiért MI??????

Ki? legalább 800.000 ember az óvatos becslés szerint is.


2019. jan. 7. 08:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
és arra is van óvatos becslés, hogy ki az, aki ennyire van bejelentve és a többit csak úgy kapja?
2019. jan. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Na ezért 27% az ÁFA. A tescoban a zsömléért meg a benzinkúton a 95ösért már nem működik a többit meg a zsebbe módszer.
2019. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nagyon jól mondják az előttem válaszolók. Papíron én is csak minimálbért kapok (diplomám van, szóval igazából az is elég lenne). A többi megy zsebbe.
2019. jan. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igazából sok ember dolgozik annyiért hiszen nincs más
2019. jan. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnos rengetegen dolgoznak így, és elmondom hogy sokan nem kapnak többet még zsebbe sem!

Maximum annyival ha több műszakban nyomják és megy rá valami pótlék. A húgom még maradt Alföldön, pedig mondtuk neki hogy jöjjön ide Komárom-Esztergom megyébe mert sokkal jobb sora lenne, a ház adva van, nem véletlen lett megtartva amikor anyánk megörökölte, mert most például nekünk jól jött. Anyámmal már rég ideköltöztünk hogy jobb legyen, a barátnőm is olyan helyről származik ahol a mai napig alig van munka lehetőség, ő sem véletlen jött a környékre és sokáig szálláson élt amit a cég biztosított neki ahol dolgozik. Arról nem is beszélve hogy errefelé sok cég már jóval minimálbér felett fizet és így is vagyunk bejelentve, mert mindenhogyan meg akarják tartani az embereket, de azért vannak cégek ahol nem így van. De ha az ország más-más részeit nézzük, én nagyon sok emberel beszéltem, olyanokkal is akik Debrecen környékéről származnak és ők sem véletlen jöttek el ide, mert ott nincs munka, meg ha van is ami nem közmunka akkor minimálbért keresnek, és afelett maximum 10-15ezret kapnak de sokszor még annyit sem, és a munka ugyan az mint errefelé. Tehát aki betanított munkán van például és minimálbér felett keres papíron is abból nagyon kevés van. Sokan papíron kapnak minimálbért és a többletet meg feketén kapják zsebbe, de arról is hallottam bár ez nem gyakori hogy a többletet amit kapnak azt valami bónuszként könyvelik el tehát van nyoma a dolognak. Aztán persze vannak akik csak kapják a minimálbért és osszák be, de ilyen helyeken maximum azok dolgoznak akiknek elég ennyi is, mert van vállalkozásuk és csak azért dolgoznak minimálbérért egy viszonylag laza munkahelyen hogy a vállalkozásuk után kevesebb adót kelljen fizetniük.

Amit írtál arról a 800 ezer emberről, elmondom hogy az a becslés nagyon óvatos, mert én még jó pár hete olvastam valahol hogy több millió ember keres csak minimálbért.

2019. jan. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"és arra is van óvatos becslés, hogy ki az, aki ennyire van bejelentve és a többit csak úgy kapja?"


Ugyanazt a nótát fújod te is, hogy senki se dolgozik minbérért mert lehet hogy ennyire van bejelentve de nem ennyit kap....


de hogy a kérdésedre válaszoljak a HRé-es cégek adótanácsadók stb (van rálátásuk a témára) olyamn 20%-ra teszik a zsebbe fizetés arányát.


Vagyis abból a legalább 800.000ből aki mibnbéres, kb a negyed kap még mellé zsebbe, a zöme , a HÁROMNEGYEDE nem csak papíron hanem a valóságban is minbéres....


Akkor számoljunk mennyi is az?800.000 -160.000 = jó 600E még így is marad aki tényleg csak szaros minbért kap és semmit zsebbe??


Vagy még annyit se ld a 150.000 közmunkás a havi 57.000-el?


És akkor erre most milyen szuperokosság jön?

2019. jan. 7. 11:21
 7/14 A kérdező kommentje:

"? Dolgoznak egy páran minimálbérért (az a 20% a valóságban kb 50)"


Akkor te még szt se értetted amit leírtam...

2019. jan. 7. 12:36
 8/14 A kérdező kommentje:

" de megmozdulni lusták"


ÉS HOVA mozduljanak??? Hova? Szarból szarba? Egyik minbéres trágya helyről a másik meg harmadik meg tizedik szar helyre? És ennek értelme mi lenne?

2019. jan. 7. 12:37
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező hagyd. A gyik népe szerint még az ápolók, tűzoltók, mentősök stb is zsebbe kapják a milliókat.

Ne foglalkozz velük.


Ui. Igen, tudom, hogy ők nem minimálbért keresnek. Hanem 10-30 e nettóval felette. Ami úgyszintén lófütyi.

2019. jan. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Na ez ha hogy ha még azokat is számba vennénk akik ha nem is minbért de hangyaf***sznyival felette keresnek... 10-20 ezrekkel felette. Ha ezeket is kalapba vesszük mi lenne? 2 milliós szarul kereső réteg a 3 milliós munkaerőpiacon? A kétharmada???


Itt vagyok én a szaros nettó 120-ammal. Most 99 a minbér így 20-al vagyok felette 2 diplomával a zsebemben és örülhetek hogy van helyem....

ez van!!

2019. jan. 7. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!