Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek tiszteletlen...

Szerintetek tiszteletlen "lebázni" az idősebb férfiakat?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, 24 éves.

A munkahelyen ahol dolgozok, rengetege idősebb ötven feletti dolgozik, viszont én általában mindig úgy szólok hozzájuk, hogy pl Pista bá, Józsi bá.

Sose mondtam azt, hogy István vagy hogy "József tessék már jönni!". Bácsizni se bácsiztam soha életeben senkit, inkább azt szoktam mondani, hogy "Józsi bá tessék már jönni!".

Tegezni megint nem tegezem őket, sőt még a fiatalabb (35-40 éves) felettesemet sem, pedig sokan tegezik őket.

Azokat szoktam, akik az elején leszögezték, hogy inkább tegeződjünk, úgy könnyebb (majd a pertut megisszuk..).


Szerintetek ez mennyire tiszteletlen, vagy elfogadott.


2019. jan. 8. 23:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
36%

#8: Nevetek is, nyugodj meg :D

A feletteseket is 10-ből 10 ember tegezte, de nem probléma. Bocs, hogy én nem kezdtem el magázni (valószínűleg hülyének is nézett volna) Meg a szivatások is oda-vissza mentek, de gondolom te nem tudod mi a poénkodás... :D

Akivel meg nem volt olyan a kapcsolatom, nyilván magáztam, azért tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, akármilyen hihetetlen. :D Meg mint írtam is, egyből mondták, hogy tegeződjünk nyugodtan, de nem részletezem újra, mert egyértelműen felesleges, hisz elsőre se tudtad értelmezni a szöveget amit írtam! :D

2019. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
0%

Igen. És azt is megmuttaja, hogy akkora sutyerák vagy, hogy magázódni sem tudsz.


Ugyanis a tessékezés nem magázás.


Persze, van az a társadalmi réteg, aminek ez is meghaladja a képességeit.

2019. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 TappancsMancs ***** válasza:

A tesskelés és teccikezés tényleg nem feltétlenül javasolható, nem tartom felnőttesnek, esetleg egy nagyon olyan környezetben, ahol ez megszokott. Általánosan semmiképpen sem jó, akkor sem ha idősebb valaki.


Meg kell nézni az adott környezetet a szokásaiban, mint az említett építőipar is ahol el tudom képzelni, hogy tényleg megtisztelő a Pistabá. Ugyanez a pénzügyi szektorban faragatlan és tanulatlan megszólítás.


Jobb figyelembe venni a helyzet adottságait és azt mennyire egyéni privilégium egy megszólítás, vagy esetleg ott teljesen általános. Van amikor csak egy közeli ismerős hív valakit valahogy, de nem lehet átvenni és a többiek sem úgy neveznek valakit.


Nem kell egyvalamit megfelelőnek tartani, ha van több lehetőség is.

2019. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!