Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljon az, aki megreked...

Mit csináljon az, aki megrekedt és nem tud továbblépni?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, egyetemet végeztem, már diploma előtt elkezdtem dolgozni, azóta is folyamatosan van állásom. Tanítok. A választott szakmámból mostanra kiábrándultam, kiégtem, rendszeresen szorulok táppénzre kimerültség és kiégés miatt (sírógörcsök a munkahelyen, kiborulás, állandó alvás, fizikai betegségek, stb). Nem szeretek már ott dolgozni, nem akarom ezt a munkát. A gyerekeket nagyon szeretem, és ők jelentenek még némi vigaszt, de egyébként készen vagyok.

Rengeteget gondolkodtam és próbálkoztam pályaelhagyással, de semmihez nem értek ezen kívül, nincs más szakmám.

A fizetésem egy közröhely, ennél fogva pénzem nincs arra, hogy képezzem magam, vagy fenntartsam magam tartósan, ha pl felmondok. Muszáj dolgoznom, és úgy tűnik, nem kellek sehová. Lenne olyan, ami érdekel, de esélyem sincs - munka mellett kellene tanulnom, mert senki nem tud még támogatni sem. Próbálkoztam bolti eladói állásokkal, még árufeltöltéssel is, nem vettek fel.

3 nyelven beszélek felsőfokon, tolmács és szakfordító végzettségem van a tanári mellett. Tolmácsolni nincs lehetőségem, szakfordítást próbáltam, de amíg nem hitelesítem magam, gyakorlatilag minden sarkon átvernek, és veszteséges a munka. A hitelesítés egy pesti tanfolyam (egyetem?) elvégzésével érhető el, plusz ugye pénzes (lehet, hogy nem jól emlékszem, mert évekkel ezelőtt beszéltem erről utoljára valakivel).

Egy hatalmas kátyúban vagyok, nézem, ahogy fizikailag megyek tönkre a stressztől és sírok, mielőtt beérek dolgozni, így telnek a napjaim és nem tudok kikecmeregni ebből.


Ti mit tennétek? Milyen lehetőségek vannak?


32/N



2019. jan. 27. 18:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elsőnek is a felajánlást. Azért haboztam egyelőre írni, mert függőben van egy jelentkezésem. Ha végképp sikertelen leszek, akkor elfogadom az ajánlatát :)
2019. jan. 29. 07:53
 12/17 anonim ***** válasza:

7. vok

9# szerintem a 270-et ne nevezd sz.rosnak, bár ha a fővárosban vagy Sopronban keresel ennyit, hááát, esetleg, talán akkor se.

Ne hasonlítsd az egyik munkát a másikhoz, mert az egyik szellemi, a másik fizikai. Egyik sem könnyebb a másiknál, mind a kettő ezért-azért nehezebb. A napi 12 óra 5 napon át, majd 2 nap pihi és utána újra 5 nap 12 órában, és így tovább, szóval nincs olyan, hogy x forduló után 1 hét szünet, szóval nem tudom, hol van napi 12 a 2 szabadnap kivételével. Ha mégis így van, akkor bocsánat, mert nem tudhatok az összes állásról országunkban.


kedves Kérdező, én kérdeztem, hogy hol laksz és milyen nyelven beszélsz, így már megértelek. Legalább a megyeszékhelyen laknál. Akkor tényleg marad a skype, mert vidéken ennyi nyelvvel - még többel sem - fogsz boldogulni.


Adminisztratív munkakörbe nem a csókosok kerültek be, persze lehet, hanem Te azért nem, mert egy csomó nyelven beszélsz, diplomád is van, akkor mi a búbánatnak is vennének fel adminisztratív munkakörbe? Én sem vennélek fel, hogy nehogy leépülj a munkahelyen. (nincs semmilyen cégem.) De az adminhelyen azt gondolnák, hogy eldolgozgatsz egy darabig, viszont közben keresel állást és tovább állsz.

És Nyíregyházán dolgozni, lakni? Ok, könnyű azt mondani, hogy költözz el! Nyilván megvan az oka, hogy vidéken laksz, de ez így nem jó. És ha ingázol Nyíregyházára?

2019. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ neked is. Sajnos tényleg semmi pénzem nincs. Ördögi kör, mert akkor tudnék ingázni, vagy Nyíregyben gondolkodni, ha kapnék egy jobban fizető munkát - de a mostani fizetésemmel semmit nem tudok csinálni. Csak érzékeltetésül: ma van január 30. A számlaegyenlegem -98000 (100.000 a hitelkeretem). Nyugdíjbiztosításom van, az az egyetlen megtakarításom. És ennyi.

A nyelviskolás időkben Nyíregyen laktam, de utána annak vége lett. Nem is tudtam volna tovább fizetni. És Nyíregy még egy olcsó város!

2019. jan. 30. 06:39
 14/17 A kérdező kommentje:
Ja, és azt elfelejtettem, hogy Nyíregyen is keresek munkát, mert a legfontosabb az lenne, hogy kapjak, és a többit megoldanám, de nincs. Ott se! Bolti eladótól árufeltöltőig mindenre jelentkeztem, néhány adminisztratívra, nem vesznek fel sehova. Egy olyan melót tanáltam, ahová francia nyelvtudást vártak el, nagyon megörültem, mert azért francia nyelvtudással ember főleg errefele nem sok akad - de kiderült, hogy 1-3 év gyakorlatot várnak folyamatirányítási területen. Az nincs! Szóval mindenhonnan kiesek.
2019. jan. 30. 06:43
 15/17 anonim ***** válasza:

7. vok: fejvadász cégnek írtál már? Trenkwalder, most hirtelen ez az egy jut az eszembe. Igazi kihívás lennél nekik! 3 felsőfokot, de még középfokot sem lehet veszni hagyni. És ott van még az 1. hszó is, ne hagyd ki őt sem!

Sok szerencsét kívánok!

2019. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Három nyelvvel a fővárosban aratnál. Költözésen nem gondolkodsz? Nem most, ahogy anyagiakban megtudnád oldani. Én a helyedben ennyi nyelvtudassál külföldön lennék már régen. Azért szomorú vagyok, ennyit képes adni ez az ország.
2019. jan. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi lett veled kérdező?
2020. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!