Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha választhatnál emberek...

Ha választhatnál emberek között dolgoznál vagy egyedül?

Figyelt kérdés
Szóval, ha mondjuk pályakezdő vagy, és lenne egy olyan szakmád, amivel lehetséges mondjuk egyéni vállalkozónak lenni, akkor te azt választanád, vagy inkább bejárni napi szinten egy munkahelyre(irodai környezetbe). Voltam diákként dolgozni több helyen (köztük kétszer irodai jellegű munkán) és nagyon nem tetszett az emberek viselkedése, meg mindenkit kibeszéltek a hátuk mögött. A többi helyen is ez volt, csak azok nem irodában voltak. Nem tudom, hogy ez megy-e mindenhol... de erősen fontolgatom, hogy hosszú távon való-e ez nekem. Olyan személyiség vagyok, aki nehezen viseli ha megalázzák, kibeszélik, meg ha nyalnia kell bizonyos embereknek. Nem vagyok képes ezekre. Viszont van aki azt a tanácsot adta nekem, hogy igenis járjak be egy munkahelyre, mert otthon elvész az ember, nincs meg a rutin, hogy na, én most indulok dolgozni(szerintem az meglenne itthon is, ráadásul nem csak itthon lehet csinálni, kávézó, stb), plusz nem lennék akkor emberek között, magányos lennék (erre én azt mondtam, hogy nem csak a munkahelyen lehetünk emberek között, ezer más módja van). Mi a véleményetek? Ti mit tennétek?
2019. febr. 1. 12:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az "egyedül" változatot választottam. Mert munkahelyeken én is mindig ezt tapasztaltam amit leírtál. Nem bántam meg, a magam uraként sikeresebb, boldogabb és szabadabb vagyok. Így van időm és energiám a saját életem építeni, meg a jó lehetőségeket megtalálni például a mezőgazdasságban vagy az otthoni gyártásban. Míg alkalmazottként, hogy is mondjam, olyan zsibbadt volt az agyam mint aki ivott.
2019. febr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Az emberek közötti munkát választanám.
2019. febr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha kevés munka tapasztalatod van, érdemes gyűjteni, és az is számít milyen végzettséged van. Szerintem érdemesebb 1-2 évben gondolkodni előre, mert bárhogy alakulhat később hosszú távon, dönthetsz máshogy. Én azt tenném, hogy az egyéni vállalkozásba bele fognék mint másod tevékenység, és keresnék egy teljes munkaidős helyet. Az időtől függően megpróbálnám megvalósítani, és amelyik jobban bejön, azzal foglalkoznék.
2019. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az egyedülit választanám.


Én nem szeretem a rutinosságot (mármint a napi rutint), rendszerességet. Monoton és lélekölő számomra. Hol ehhez lenne kedvem, hol ahhoz, hol ennyit dolgzni, hol annyit, most takarítani, most hatkor kelni, most külenckor.


Szeretnék a magam ura lenni.


Esetleg a kézműves termékekkel,dolgokkal és fotózással is kezdeni valamit.


Magamnak való vagyok, az irodában a munkatársakból még sok is. Utána másnap reggelig nem vágyok emberre.

A folyosón meg főleg frusztrál, hogy sokan vannak, állandóan köszönni kell, jópofizni kell(ene), a konyhában nem férünk el normálisan illetve állandóan másokra kell várni.


Sok nekem az ember.


Nem vagyok benne biztos, hogy ne lenne elég nekem a bolt, ügyintézés, baráti talik abban az esetben, ha EV lennék.



Szóval nekem egyedüli.



De amúgy kinek-mi és szerintem a legtöbb embernek kell, hogy emberek között dolgozzon.

2019. febr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen munka, de egyedül pályakezdőként sokkal jobban fejlődsz ha szakmai környezetben vagy.

Az más kérdés, hogy ha jó vagy a szakmádban, akkor nem kell nyalni, megalázkodni, kibeszélni, és úgy is előrejutsz. Ezekre a megfelelő reakciókat a kényes helyzetek elkerülését és úgy eleve a munka világában a boldogulást nem fogod megtanulni otthonról soha

2019. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül. Nem kell elviselnie az embernek más idióta embertársát. Mert ha 10-en vagytok és 8 normális, 2 szarkeverő, akkor az tuti ellened fordítja a normálisokat is, mert te jobb vagy nála, és zavarja. Tapasztalat, több helyen.
2019. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%
De szakma függő is lehet. Ahol sok a nő és kevés a férfi, ott a nők leépítik és kitúrják a férfiakat.
2019. febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Könyvtárban dolgozom, imádom a munkám, a munkatársaim nagyon jók, szeretek emberekkel foglalkozni.

Párom Tesco-ban dolgozik, ott sz..rok a kollégák, viszont szeret segíteni az embereknek.


"Olyan személyiség vagyok, aki nehezen viseli ha megalázzák, kibeszélik, meg ha nyalnia kell bizonyos embereknek. Nem vagyok képes ezekre"

A személyiségeden simán tudsz változtatni, ha akarnál és tennél is érte. Csak azt tudják alázni, aki hagyja magát, meg gyenge jellem. Miért nem mondod meg a tutit nekik? Foglalkozz önismerettel, változtasd meg a hibáidat!

2019. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, pont ezaz, hogy nem hagyom, hogy alázzanak, kiállok magamért, volt, hogy ezért küldtek el egy munkahelyről. Én nem gondolom, hogy azon változtatnom kellene, hogy nem szeretem a megaláztatást és a seggnyalást, és nem hinném hogy velem van a baj. Sokan mondtátok, hogy ez szakma függő, fordító vagyok. Tudom, hogy sokan ezt otthonról csináljak eleve, de van több ismerősöm aki rendesen bejár irodába.
2019. febr. 1. 13:58
 10/20 anonim ***** válasza:

Mindenképpen emberek között, de a nyüzsgést nem szeretem. A 4-5 fős csapatokat tartom a legjobbaknak. A létszám már elég ahhoz, hogy több területet is lefedjen a tudás, ugyanakkor még ismerik egymást az emberek. 4-5 ember simán össze tud jönni egy munka utáni programra.

Napi rutin gáz... szerintem meg pontosan ez ad egy tartást az embernek. Én látok sok olyan nyugdíjast, akinek 1-2 évvel a munka után teljesen széthullik az élete, mert nem tud mit kezdeni magával ha nincs napi rutin. Isznak, híznak, tv-t bámulják egész nap, elindul a vegetálás.

2019. febr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!