Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha választhatnál emberek...

Ha választhatnál emberek között dolgoznál vagy egyedül?

Figyelt kérdés
Szóval, ha mondjuk pályakezdő vagy, és lenne egy olyan szakmád, amivel lehetséges mondjuk egyéni vállalkozónak lenni, akkor te azt választanád, vagy inkább bejárni napi szinten egy munkahelyre(irodai környezetbe). Voltam diákként dolgozni több helyen (köztük kétszer irodai jellegű munkán) és nagyon nem tetszett az emberek viselkedése, meg mindenkit kibeszéltek a hátuk mögött. A többi helyen is ez volt, csak azok nem irodában voltak. Nem tudom, hogy ez megy-e mindenhol... de erősen fontolgatom, hogy hosszú távon való-e ez nekem. Olyan személyiség vagyok, aki nehezen viseli ha megalázzák, kibeszélik, meg ha nyalnia kell bizonyos embereknek. Nem vagyok képes ezekre. Viszont van aki azt a tanácsot adta nekem, hogy igenis járjak be egy munkahelyre, mert otthon elvész az ember, nincs meg a rutin, hogy na, én most indulok dolgozni(szerintem az meglenne itthon is, ráadásul nem csak itthon lehet csinálni, kávézó, stb), plusz nem lennék akkor emberek között, magányos lennék (erre én azt mondtam, hogy nem csak a munkahelyen lehetünk emberek között, ezer más módja van). Mi a véleményetek? Ti mit tennétek?
2019. febr. 1. 12:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
Egyedül, pl.: íróként.
2019. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2019. febr. 1. 21:40
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül lenne jó.
2019. febr. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó kérdés. A jelenlegi munkahelyemen szeretek hol csapatban, hol egyedül dolgozni. Mindenki jófej ott, még a főnök is rendes mindenkivel.

De azért inkább az egyedüli munkát kedvelem, mert ilyenkor senki nem szól bele, hogy kell dolgozni meg ilyenek. Az egyik kollégám ugyan kedves természetű, de mindig furcsállja, hogy mindenki a maga módján dolgozik, intézi az ügyeket és nem azt csinálják, ahogy ő szokott. Néha értetlenkedik, de mi jót mulatunk rajta. El szoktunk neki mondani türelmesen, hogy az emberek nem egyformák, mindenki másképp dolgozik. Nekem az az érzésem, hogy izgul, ezért azzal szoktam nyugtatni, hogy rendben haladunk a munkával, nem kell izgulni

2019. febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Egy ideje aktívan emberekkel foglalkozom így most mindenképp egyedül dolgoznék szívesen.
2019. febr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szabad, hogy az legyen a döntő, Téged mennyire zavar, hogy kibeszélnek, stb. Én is érzékeby voltam, ezért hamar megutáltam a munkahelyeimet, mert mindenkit undorítónak gondoltam. Dolgoztam rajta és azóta nincs ezzel gondom.
2019. febr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezen hogy lehet dolgozni? Maximum azt tudom elképzelni, hogy valaki kifordul önmagából, és eltűri.
2019. febr. 4. 18:08
 18/20 A kérdező kommentje:
Te hogyan dolgoztál rajta?
2019. febr. 4. 18:09
 19/20 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok, nem az utolsó! Én is úgy gondolom, hogy lehet, sőt kell is ezen változtatni. Biztos, hogy van valamilyen oka, ha nem kedvelnek, kibeszélnek és ez egy munkahelyváltással sem feltétlenül változna meg.


Először is próbáld megtalálni a probléma gyökerét:

-introvertált vagy esetleg extrovertált és túl sok mindent elárulsz magadról

-mindent elvállalsz és nem tudsz nemet mondani vagy esetleg egyáltalán nem vagy segítőkész

-rosszak a kommunikációs képességeid

-irigykednek, mert többnek gondolnak esetleg valami miatt különcnek tartanak


Az sem mindegy, hogy 1-2 ember nem kedvel (mert az tök normális) vagy elég sokan. Ha megvan a probléma akkor mindent lehet orvosolni sok munkával. Segíthetnek az önsegítő könyvek, pszichológus esetleg egy önismereti csoport is.

2019. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, voltak helyek ahol kifejezetten kedveltek engem, pl. ahogy írtam utolsó helyen még maga a főnök is, nem is ezzel van a baj. Inkább az volt a gond, hogy az elején mindig távolságtartóak voltak a dolgozók, meg alig szóltak hozzám. Volt pár ember aki azonnal megkedvelt, de volt akik hónapokig hozzám se szóltak, nem köszöntek stb. Volt aki kibeszélt a fülem hallatára, hogy mi az már, hogy semmit nem tud rólam. Engem ezek a dolgok idegesítenek, ha szeretne megtudni valamit, jöjjön oda, és kérdezzen. Eléggé nyílt és barátságos vagyok,persze ez nem azt jelenti, hogy egyből eléjük tárom a magánéletemet, de szinte bármi másról lehet velem beszélni. De akik már az elején távolságtartóak, meg ilyen sunyin a hátam mögött susmorognak azokkal nem tudok mit kezdeni. Egyszerűen azt éreztem, hogy hónapokba telt, mire egyáltalán ezek az emberek észrevettek, és egy kedves mosolyt megejtettek felém, vagy már nem néztek úgy rám mint egy UFO-ra. Ugyan csak diák voltam, de attól még ugyan azt a feladatot végeztem mint ők, és ráadásul mikor rájöttek, hogy jól csinálom, rám lehet bízni minél több feladatot, azonnal kedvesebbek lettek, meg egyből hozzám szóltak. És itt most negyven+ -os dolgozókról is beszélek, az ember azt gondolná, hogy nem ők várják meg, hogy egy huszonéves diáklány új dolgozóként odamenjen hozzájuk, és nyisson. Nem tudom, nekem ez furcsa volt. És valamiért azt érzem, hogy ez sose fog változni, ha a legkisebb távolságtartást érzem valaki felől, akkor én sem megyek oda smúzolni. Szóval, mivel nem vagyok egy benyalós típus, ezért úgy érzem mindenhol hátránnyal indulok. Sajnos ezek miatt kialakult bennem, hogy irritál a gondolat is, hogy emberek között dolgozzak. Más szempontból nem zavarnak, egyetemen imádtam emberek között lenni, szinte mindenki szimpatikus volt, barátaim is vannak onnan, és az egész közeg baromi jó volt. Meg bárhova megyek, egy programra mondjuk, ott is jól érzem magam emberek között. Kizárólag a munkahelyi környezetben idegesítenek. Viszont ahogy mondtam, van aki próbál rábeszélni, érvelni, hogy miért is jó velük dolgozni, meg bejárni egy munkahelyre. Ezért vacillálok, hogy mi lenne a jó, de úgy érzem, hogy ez nem fog változni bennem. Aztán majd lehet erőltetem, és hátha találok egy olyan helyet ahol nem ilyenek, meg nem az ember magánéletével foglalkoznak, de kevés esélyt látok rá.
2019. febr. 5. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!