Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tudnék az alábbi problémámmal...

Tudnék az alábbi problémámmal (ld. Alább) dolgozni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Több mint 10 éve már KIZÁRÓLAG csak Guttalax hashajtóval megy a széklet ürítés, SEMMI MÁSSAL... A székelés MINIMUM kettő de inkább három alkalomból áll másnap az előző este bevett hashajtó után, és csak így hat a hashajtó, SEHOGY MÁSHOGY... Egy ilyen székelési folyamat hosszú, kb. 40-45 perc (3 alkalom esetén természetesen 3x45 perc), ugyanis nem egyszerre jön ki a széklet, hanem több kisebb darabban... Továbbá a 1-1 székelés végén NAGYON sokáig tart a törölgetés is, kb. 50 db WC papírt el kell használni, mert annyira tocsog/locsog a széklettől a fenekem és olyan iszonyatosan fekáliás magyarul, hogy semmiféle nedves törlőkendő meg mosakodás meg SEMMI ilyen nem használ, és nem lesz attól sem gyorsabb...


A kérdés a következő: hogy tudnék én így MINDEN NAP munkába járni, ha a hashajtót 3-4-5 naponta szoktam bevenni (sűrűbb illetve ritkább bevétel szintén nem hat már, de sokszor van, hogy már így sem hat, ha 3-4-5 naponta szedem, és akkor újból be kell venni másnapra vagy még tovább)... Ha 3 alkalommal is 40-45 percet (tehát 3x45 percet) ülök és törölgetek a WC-n munkaidő alatt, azt milyen munkakörben néznék el nekem? Vagy hogy lehetne így dolgozni szerintetek? Ötleteket várok, szívesen veszek BÁRMILYEN javaslatot, ugyanis se a szüleim, se a környezetem nem hiszi el ezt nekem, hogy tényleg emiatt nem merek elmenni dolgozni, azt gondolják rólam, hogy egy munkakerülő tróger vagyok, aki DIREKT nem is akar elmenni dolgozni, és mindenféle kifogásokat keres arra, hogy ne kelljen neki... Ja azt még kifelejtettem, hogy mivel nagyon nagy étvágyam van, nagyon sokat eszek minden nap, 3-4-5 nap után nem kevés széklet távozik, és sok WC (főleg munkahelyeken) lehet el se bírna ennyi mennyiségű székletet (a mi vécénknél lehúzáskor szerencsére nagyon nagy a víznyomás), a rengeteg WC papírról már nem is beszélve, amit 6 darabonként szoktam lehúzni...


Amúgy 35 éves, jelenleg 50%-os rokkant férfi vagyok pszichiátriai betegségek miatt, gyógyszereket is szedek 15 éve (amik a fő okai a székrekedésemnek), a szüleimmel élek, és gyakorlatilag ők tartanak el, ugyanis nagyon kevés a havi jövedelmem... Ha lenne legalább 3 év munkaviszonyom, akkor több lenne, de sajnos csak fél évem van, és nem tudom így, ezzel a problémámmal hogyan dolgozhatnék...


Az otthoni munka mint opció lehetséges, a gondozómmal ennek rövidesen utána fogunk nézni, de azt sem olyan könnyű találni azért gondolom én, pláne egy megváltozott munkaképességűnek...



2019. márc. 2. 19:30
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
A pszichiáteremnek mondtam már sokszor, őt nem igazán hatja meg... A háziorvosomnak még csak egyszer mondtam, főleg a törölgetős problémát, ő széklet inkontinenciát gyanított (tévesen)... Aztán a helyettesítő háziorvosnak panaszkodtam még a munka miatt, hogy így hogyan dolgozzak, de az asszisztens szabályosan "kidobott" a rendelőből, mert sokan voltak... Azt mondta, hogy vannak, akik injekciózzák is magukat munka előtt, azt kellett volna neki mondanom, hogy az azért gondolom nem tart 3x45 percig... Azóta nem panaszkodtam erről a háziorvosnak, de most majd megint fogok (ha sokan lesznek ha nem)...
2019. márc. 4. 17:15
 22/28 anonim ***** válasza:
Én ebédszünetet igazítottam a wczéshez, mert nekem 30-40 percig eltartott a nagywc. Ezt tudom javasolni Neked.
2019. márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Utolsó: ezzel csak az a baj, hogy én egyáltalán nem tudom szabályozni, hogy mikor hat a hashajtó... Van, hogy már reggel, délelőtt, délben, van, hogy csak délután vagy este... Van olyan is, hogy megint be kell vennem, mert egész nap nem hatott... De ezekről már írtam... Valami más javaslat?

Amúgy voltam a háziorvosnál, azt mondta, hogy ebben a problémában nem tud segíteni, csak adott 2 db ilyen pelenkaszerű betétet (amivel nagyon "sokra" megyek)... :-|

2019. ápr. 12. 17:17
 24/28 anonim ***** válasza:

Ricinusolajat próbáltad?

Egyél sok rostos ételt, gyümölcsöt és rengeteget igyál.Muszáj szedni a dilibogyót?

2019. ápr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Sajnos muszáj... :-(

Igazából nem a székrekedés a legnagyobb baj, hanem az, hogy nagyon sokáig tart maga a székelés is és a törölgetés is...

2019. ápr. 14. 13:58
 26/28 anonim válasza:

Egyébként feltehetően a székelési mizéria sokkal több embert érint, mint amennyien valójában bevallják vagy mint ahányan foglalkoznak vele. Nekem is van valami IBS-szerű baromság és a stresszhelyzetek ilyen szempontból folyamatosan sakkban tartanak. Feltehetően az ülőmunka is benne van. A főváros mondjuk olyan szempontból mák, hogy rengeteg fizetős meg ingyenes budi van, tehát előbb-utóbb csak könnyítesz magadon, még ha majdnem az egész nap el is megy erre.



De ami azt illeti a magyaroknak nem nagyon van e téren se toleranciájuk, se kultúrájuk. Lásd pl. többnapos csoportos utazás, esélyed nincs nagy dolgot nyugodtan végezni főleg ha állandóan úton vagytok és akkor ha a wc-zésed miatt te okozod a felfordulást, akkor még le is csesznek. Más szempontból meg olyan szőnyeg alá söprendő problémának állítják be. Pl. vidéki városok közbudi ellátottsága lényegében szinte a 0-ával egyenlő (ami van annak is csak kb. a harmada tiszta), a "csak egy kávét kérek" című játék meg azért túl drága mulatság a max. 250 Ft-os árhoz képest. És a legnagyobb probléma, hogy fel sem merül ez a kérdés az önkormányzatoknál, mert ugye sosincs pénz semmire.


Ha meg úgy teszel, mintha probléma se lenne, fetrenghetsz egész nap a bélgörcsöktől.

Mondjuk a hashajtót a helyedben elfelejteném. Vannak erre természetesebb megoldások. Energiaital, kávé, (tehát vmi koffeines cucc), grapefruitlé lehetőleg rostos vagy szilvalé. Mondjuk a szilvalét kivéve mindhárom vizelethajtó is.

Amúgy gondolom akkor az aranyér is befigyel, mert ez a ki nem ürülős probléma általában azzal függ össze.

Amikor már nagyon nem bírom, azt szoktam csinálni, iszok vmennyi alkoholt, amennyitől még nem leszek tajt részeg és az lazít vmennyit a záróizmokon. Igazán jó megoldást én se találtam még, lehet hogy azzal is összefügg, mit eszel, én azért olyan túl sok egészségtelen dolgot nem szoktam.

Egyszer egy egészségügyi probléma miatt képtelen voltam szilárd kajákat enni, napokig krémsajtokon meg tejszínhabon meg vajon éltem, na ez az "étrend" nagyon laza székletet biztosított. Erőlködés nélkül kicsusszant. :D

2022. jún. 19. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

"máshol még soha nem próbáltam meg így WC-zni, csak otthon..."


Na az baj, mondjuk ha nem jársz Pesten, ahol mint írtam van egy rahedli wc, akkor úgy neccesebb. Meg takarítottságtól is függ. Egy undorító büdös mocskos budiba kevésbé szívesen megy az ember szarni, mint egy tisztába. Pesten azért elég sok, relatíve tiszta közbudi van, de főleg azok, amiket a Fővárosi Csatornázási Művek üzemeltet.


"50 db letépett, félbe hajtott WC papír..."


Vegyél drágábbat ami vastag. Abból lehet csak 30 db kell.

2022. jún. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Máriatövis magolaj: tobb honapos kurat kell vele tartani ( kb 1 het alatt erezheto mar a hatasa). "Meregteleniti" a majat es rendezodik a szeklet kerdes, egeszen addig mig egy ujabb kura idoszaka el nem jon.
2023. máj. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!