Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos, ha emiatt kirúgtak?

Jogos, ha emiatt kirúgtak?

Figyelt kérdés

6 hónapot dolgoztam egy pékségben eladóként. Végig mindig meg voltak elégedve velem, a főnöknő nagyon kedvelt, a kolléganők és a tulaj lánya (korombeli lány) szintén.

Viszont a személyzeti vezető (aki nem is ismert) kirúgott, mert hogy szerinte szánalmas vagyok eladónak.

Pontosabban kijárta feljebbvalóinál, hogy kirúgjanak.

Akárhányszor bejött, mindig rám osztott valami vacak feladatot (pl kiskefével kisikálni a csempék közti réseket munkaidőben), kirakatablakot mosni létrával, miközben egyedül vagyok a boltban. Tehát szaladgáltam ki a vödörrel meg a létrával, aztán ha bejött valaki, akkor meg szaladgáltam be eladni, majd megint ki a létrával, hogy el ne lopják, amíg kiszolgálok. Közben figyelni, hogy aki bent van, az ne rámolja ki a boltot/kasszát. Volt, aki poénból ki akarta rúgni alólam a létrát.

Amikor megmondtam a kolléganőknek/főnöknőnek, azt mondta, hogy ő nem mondott olyat, hogy ablakot kell mosni. Eleinte kiálltak mellettem, utána mindneki belefáradt, hogy a személyzetis miatt meg miattam konfliktusok vannak, és kirúgtak. Egy hónappal előtte egy másik kolléganőmet rúgta/rúgatta ki, majd összevissza 2-en maradtak a boltban, és már nem volt, aki dolgozzon, a főnöknő járt be.

Közel 8-an voltunk előtte csak beosztottak.


2019. márc. 5. 12:57
1 2
 11/13 Trogdor ***** válasza:
97%

Én azt gondolom, hogy ne bánd, hogy ez a munka elúszott. Utólag amikor már túl vagyok az idegbajon mindig rájövök, hogy francba is, nem is akarok ilyen helyen dolgozni. Majd a változás hoz valami újat, jobbat.

Sok sikert!

2019. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
94%
Én a kérdező védelmébe kelnék. Nem arról van szó, hogy az volt a feladata, hogy kirakatot mosson és ezt nem tudta/nem akarta ellátni. Hanem EGYSZERRE kellet kiszolgálnia, figyelni, hogy ne rabolják ki az üzletet, pucolni a kirakatot és, ahogy írta, volt, hogy valami vicceskedvű a létrát is megpróbálta kirúgdosni alóla.
2019. márc. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Aki ki akarja alólad rúgni a létrát, arra nyugodtan zuhintsd rá a vödör vizet. ;-]
2019. márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!