Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a munkád? Elégedett vagy vele?

Mi a munkád? Elégedett vagy vele?

Figyelt kérdés

2019. márc. 31. 09:27
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%
Technológiai csőszerelő és awi hegesztő vagyok.Végül is elégedett vagyok,főleg a fizetés miatt.
2020. nov. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

Elméletileg szoftverfejlesztő vagyok, gyakorlatilag igazából nem.


Egy vaskalapos, nem túl rugalmas és modern kis multiról van szó. Az IT kb. 10 fős, mi vagyunk a 'szükséges rossz'. Az IT-n vagy KATA-sként dolgoznak, vagy IT szolgáltatásokkal foglalkozó cégen keresztül.


1,5 hónap, napi 4 órás .NET fejlesztői tapasztalattal kerültem ide és itt meg is állt a szakmai fejlődésem. 11 hónapja vagyok IT-s, de nem tudom szakmai tapasztalatként eladni... :D


Egy őskövület, EOF dobozos szoftver van rám bízva. Ez a szoftver ad egy 'motort', amihez külön üzleti logikát lehet fejleszteni.

Az egyik probléma az, hogy egyedül csinálom, nem csapatban. Így nem fejlődnek a csapatmunka "skill"-jeim.

A másik probléma az, hogy ennek a szoftvernek az üzemeltetése és a support-ja is az én feladatom, de az üzleti igényeket is nekem kell értelmeznem és lefordítanom kódra, valamint nekem kell teszteltetnem a felhasználókkal. Annyi, hogy juniorként kapok senior kollégától segítséget, amiért hálás is vagyok. De lényegében ez akkor is több szakma, egy normál méretű IT-val rendelkező / szoftverfejlesztéssel foglalkozó multinál ez több pozíció lenne.

Itt több, a cég által használt szoftvert is így fejlesztenek, üzemeltetnek. Senki se fejlődik a saját szakmájában (pl. szoftverfejlesztés) , viszont legalább őskáosz is van és semmilyen munka se készül el profin, hiszen nincs a területnek saját szakembere, aki igazán ahhoz értene. Mindenki a sötétben tapogatózik.

Közben a felhasználók (azaz a nem IT-s kollégák) elégedetlenek, lassú, instabil szoftverekkel dolgoznak.

Lássuk a harmadik problémát. A munkám kb. 5-10%-a fejlesztés. Amikor az, akkor pedig őskövület, speckó "fejlesztőeszközzel" kell dolgozzak, tehát semmi hasznosat nem tanulok abból se. Se design patternek, se az OOP normális alkalmazása, semmi. A supporthoz SQL-t használok, de azt is annyira felületesen kell hozzá, hogy abban sem fejlődök.


Mindezek mellett KATA-s vagyok, külsős, a kommunikáció sokszor szörnyű, a cég légköre szerintem nem a legjobb.


Hónapok óta adogatom be a pályázatomat gőzerővel mindenhova, sokszor oda is, ahova 3 év tapasztalat kellene, vagy ahol másik programozási nyelvet használnak.

2020. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Yard, de nem hivatásos. Irodai meló, nem panaszkodhatok a folyamatos leterheltségre, inkább olyan hullámzó a munkamennyiség.

Elégedett vagyok-e? Hát azért így több év távlatából szeretnék melóhelyen belül más szakterületre menni, mert kissé már unom és jó lenne a közegváltás is, mert 5 éve ugyanazokat az arcokat látom.

2020. nov. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!