Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Előre egyeztetett szabadság...

Előre egyeztetett szabadság változtatása lefújása meddig etikus a munkáltató részéről? Hány nappal a szabi előtt?

Figyelt kérdés

Ha valaki hónapokkal korábban még januárban lekötött szabit a húsvéti időszakra amely itt van a nyakunkon akkor az ezzel kapcsolatos szabadságolást etikus keretek között meddig változtathatja meg vagy fújhatja le a munkáltató?


E hét péntek már munkaszüneti nap nem szabadság, tehát csüt-tól lenne a szabi.

Ha nekem holnap szerdán azt mondja a főnök nem mehetek el csüt szabira úgy hogy ezt már lekötöttem januárban és eddig nem szólt majd 1 nappal korábban szól, az etikus?


2019. ápr. 16. 18:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10: Azért a szabad életet 5 év börtönre elcserélni tényleg nem éri meg csak azért, hogy gőzt adj ki a főnöködre. :)
2019. ápr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kérdés valóban kérdés mi van akkor ha szabit kérek és kapok majd nem engednek mégse én meg akkor is elmegyek.


Mit tesznek velem kirúgnak?

2019. ápr. 17. 11:54
 13/15 anonim ***** válasza:
12: Akkor igen, ha felajánlották, hogy megfizetik a költségeidet, de te ennek ellenére is elmész. Más esetben nem rúghatnak ki, de utána, ha visszamentél, kitalálhatnak valami indokot, hogy rövid időn belül felmondhassanak neked. De én az ilyen helyről jönnék el magamtól is.
2019. ápr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetben megmondanám a főnöknek, hogy márpedig megyek szabira, a kérdés csak az, hogy szeretné-e, hogy utána visszajöjjek. :D
2019. ápr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

", kitalálhatnak valami indokot, hogy rövid időn belül felmondhassanak neked. "



A főnökök úgyis azt rúgnak ki akit akarnak kb akármilyen indokkal.

2019. ápr. 17. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!