Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem megyek be dolgozni...

Ha nem megyek be dolgozni felhívhatja a leendő munkahelyem a jelenlegi főnök? (Jövőhét szerdával felmondtam)

Figyelt kérdés
2019. ápr. 19. 09:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Egyébként gyorsétterem volt a munka jellege :)
2019. ápr. 19. 09:57
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha még dolgoznod kell a felmondási közleményed után, az semmiképp sem azonnali. De mindegy. Ha gyorsétterem, akkor valószínűleg nem fognak pereskedni, pláne ilyen kis idő miatt.
2019. ápr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Írasd ki magad betegállományba. Abba nem lehet belekötni. Első munkanap szólj a háziorvosnak, hogy nem jól érezted magad, nem mentél dolgozni, vegyen fel tb-re. A jelenlegi munkahelyedre is telefonálj be, hogy rosszul vagy, sajnos nem tudsz bemenni. Ennyi.
2019. ápr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam ezen is igen, viszont most voltam beteg nem olyan rég ami valós volt, ha kéri a betegállomány valódiságának vizsgálatát azzal rosszabbul járok. Nekem már az is elég ha nem fizetnek erre a pár napra viszont nem is ócsárolnak a másik helynek, ami sokkal jobb. Köszi az eddigi válaszokat mindenkinek, zöld kéz ment.:)
2019. ápr. 19. 10:10
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha azonnali felmondással mondtál fel, akkor tok mindegy, hogy bevagy-e osztva a hétvégére. Én műszak előtt mondtam fel, aznap már nem dolgoztam hanem hazamentem.
2019. ápr. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az utolsóval egyet értek.


Ha Ti papíron aláírtátok, hogy azonnali, majd a főnök azt MONDTA, hogy amúgy jó lenne, ha még X napot tudnál maradni, de Te nem mész be, akkor nem igazán lehet következménye, max csúnyán néznek Rád, ha egyszer meglátnak az utcán :)


Én próbaidő alatt mondtam fel (bár ez próbaidő) az első munkahelyemen hét közepén. Reggel bementem egyenesen a HR-re, hogy no, én felmondok (az azelőtti délután hívtak ugyanis, hogy felvettek a helyre, ahova interjúztam) és a HR-es néni kiakadt, hogy ez nem így működik, hogy én fogom magam és elmegyek, hanem legalább hétvégéig maradnom illene. Azt mondtam, hogy, próbaidős vagyok és, ha felmondok, mehetek azonnal, mire annyit felelt, hogy akkor is illene maradnom hétvégéig.


Odahívta telefonon az egyik felettesem, aki ugyanezt a szöveget előadta nekem és elmondta, hogy nagyon nagy mázlim van, hogy találtak valakit, aki bevállalná a műszakomat és, hogy menjek, de a jövőben ezt tartsam észben, a próbaidő alatti felmondás nem azt jelenti, hogy benyögöm, hogy felmondok és azonnal lelépek.


Ha "nem lett volna szerencsém" és én nem mentem volna be hétvégéig se lett volna semmi bajom, elvégre a szerződés szerint én akármikor eljöhettem volna onnan próbaidő alatt, ugyanúgy, ahogy ők is akármikor azonnal kitehettek volna.


***


Ha Te aláírtál egy papírt, hogy Te még X napot ott maradsz, akkor viszont már más ügy. De a következő munkahelyed nem fogja felhívni. Max, ahogy az egyik válaszoló írta, úgy juthat el a köv. főnöködhöz, ha a jelenlegi főnököd jogilag fellép ellened, amiért nem jártál be.

2019. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Ez úgy nézett ki hogy odamentem elmondtam hogy felmondok, majd kérdezte mikor tervezem mondtam hogy szerdától, elmondta hogy ő ebbe nem megy bele meg a papolás ilyenkor, majd mondta hogy akkor azonnali legyen. Viszont ugye szerdát beszéltünk meg hogy akkortól nem megyek, viszont én unom már ezt a pletykálást meg hogy rólam beszélnek egész nap. Nem mentem és kész.

Viszont a Te eseted is érdekes. Kb nekem is erről szólt a beszélgetés 90%a.. :D

2019. ápr. 19. 17:42
 18/22 10 deka farhát ***** válasza:
De ez így akkor sem azonnali felmondás, hanem közös megegyezéssel történő. Csak a főnököd is krumpli a munkajogi dolgokhoz... ez természetesen őr minősíti.
2019. ápr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ezt nem egészen értem. Szerdától akartál felmondani, de a főnököd nem ment bele, azt mondta azonnal kell távoznod, és megbeszéltétek a szerdát? Vagy micsoda? :)
2019. ápr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
További kommentelőknek - Ez úgy történt, ha jól értem, hogy azonnali felmondást aláírtak, de, mivel a kérdező úgy ment oda, hogy szerdáig menne, ezért utána szerdát megbeszélték, hogy, bár azonnali hatállyal felmondott, de szerdáig azért maradna.
2019. ápr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!