Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem megyek be dolgozni...

Ha nem megyek be dolgozni felhívhatja a leendő munkahelyem a jelenlegi főnök? (Jövőhét szerdával felmondtam)

Figyelt kérdés
2019. ápr. 19. 09:08
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
20-as értelmezi jól, ne haragudjatok ha nem egyértelmű először mondtam fel nem vagyok jártas benne annyira.
2019. ápr. 21. 10:44
 22/22 metaxxa válasza:

Ez nagyon nem így megy.


A felmondásnak írásban kell mennie. Azon van egy dátum. Ha az felmondás az azonnali volt, akkor ott végetért a munkaviszony, de akkor ott neked is komolyan meg kell indokolnod, hogy miért mondtál fel. Attól a dátumtól kezdve te nem vagy dolgozó, nem kapsz fizetést attól a cégtől, mert nincs jogalapja. Ha rendes felmondással mondtál fel, akkor azt nem kell indokolnod, de a felmondási időt (1 hónap) le kell töltened, (ergo ennyi ideje a van a "volt" munkáltatódnak, hogy helyetted mást találjon). A "volt" munkáltatód dönthet úgy, hogy felment a munkavégzés alól a felmondási idő felére, vagy megegyezés szerint, de ez az "volt" munkáltatód döntése. Neked azt a munkaidőt kell ott töltened, amire nem mentettek fel a munkavégzés alól. (Erről a "volt" munkáltatódnak írásban kell nyilatkoznia.)


Úgyhogy nézd meg, hogy milyen dátum szerepel azon a papíron, amit beadtál felmondásként. Szóban soha ne tárgyalj munkáltatóval, mert nem tudsz bizonyítani.


Ha meg már nem vagy munkaviszonyban (felmondási idő letelt, vagy , akkor megegyezhetsz, hogy még dolgozol, de az már max, megbízási szerződéssel mert, ha nem fizeti ki, akkor minek dolgoznál.

2019. ápr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!