Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen a főnök?

Miért ilyen a főnök?

Figyelt kérdés

A főnököm egy 25 éves nő, én 26 vagyok. Ő a vezető, én a vezető helyettes, fél éve dolgozom itt.


A héten szabadságon van, idén először szabadságra ment, így a kollégáknak megeredt a nyelve, elég sokat panaszkodtak rá.


Ha ő ott van (7-től 3-ig), akkor nem lehet bent beszélgetni, mert akkor kirongyol az irodából (kis szoba a laboron belül) és beszól nekik, hogy nincs elég munkájuk, hogy beszélgetnek.


Mindent tudni akar, azt is, hogy ki-hova megy, mikor szabadságot kér, de magáról nem árul el semmit.


Mindenről tudni akar, nekem speciel kiadta, hogy amíg nincs ellenőrizzem le a munkájukat, hogy jól csinálták-e meg. Pedig a főnök csak 2-3 éve dolgozik itt (aki bejutatta megbánta már), a beosztottjai közül meg valaki már 8 éve, szóval jobban ért hozzá, mint a saját főnöke.


Nekem sokszor mondja, hogy legyek mindenben képbe (elég nehéz munakterület, sok idő volt, mire átláttam a dolgokat), de ő sosem emlékszik semmire. Még arra sem, amit pl. reggel beszéltünk, délután megint megkérdezi.


Sokszor kiabál is a beosztottjaival, még akkor is, ha ők azért jóval idősebbek nála.


Igazából a beosztottjai közül sokan gondolkoznak, hogy átmennek másik céghez, ezért is, mert szerintük ilyen rossz főnök még nem volt itt. De a többi kolléga más területen is utálja. Velem nem teljesen olyan, mnt a többiekekkel, nem is zavar, hogy fiatalabb a főnököm, de azért ez a kiabálás téma már engem is idegesít. Mikor ott van, az egész hangulat fagyott.


De a felettesei miért hagyják ezt, miért nem szólnak rá?


2019. máj. 9. 16:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Itt nincs ilyen felülről jövő szigor. A közös főnökünk nagyon kedves és segítőkész. Neki nem az a feladata, hogy ellenőrizzen minket.


A főnök egyértelműen munkamániás, sokszor mondja délután vagy ebédszünetben, hogy úgy utálja, hogy bejön, és már hipp-hopp eltellik az idő, más azért örül ennek. Tennivaló az van bőven, de ez nem ok a kiabálásra. Meg a közös főnök mikor ő volt itt, kedves volt, mégis tisztelték.


Lehet igazatok van, bár én szerintem nem ez az oka hogy ilyen, így belelátva a munkájába, nem indokolt ez a viselkedés

2019. máj. 9. 19:37
 12/16 anonim ***** válasza:

H a vezetésre születni kell, az egy mítosz. Az, hogy tanulható és tanulandó, nos, az tény.


Általános tapasztalatom, hogy sok középvezetőben nem tudatosodik, hogy a szervezetvezetés az bizony egy szakma. Vannak objektív mérőszámai, van definiálható minősége, tanulható és tanítható, funkciók tartoznak hozzá etc. Ha vmely középvezető nem tud ezen komplett feltételrendszernek megfelelni, az szokott ilyen pótszerekhez nyúlni, mint a nem megfelelő kommunikáció, inkorrekt módszerek, érzelmi zsarolás stb. Ha vmely középvezető még az önreflexiónak is híján van, nos, az veszett ügy. A kiabálás egy eklatáns példa: a feszültség e módszerű ventilálása egy munkahelyen nem megengedett. Ha indulatkontroll gondjai vannak, az még kellemetlenebb. Ha nincs annyi belátása, hogy elmenjen pl. egy asszertív kommunikációs tréningre, akkor rossz szakember. Van rossz ács, rossz fogorvos és rossz középvezető is.


Te, kedves kérdező, mi módszereket látsz elérhetőnek a jelenlegi szituációdban ártalomcsökkentésre?

2019. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg még semmit, talán késöbb ha már én is olyan viszonyban vagyok mindenkivel, hogy csak úgy beszélgethetek vele ellenőrzés nélkül (leneleg minden emailbe is be kell csatolnom, hogy mindneről tudjon), akkor esetleg meg lehet említeni, hogy neki sem ártana ilyen téren továbbképzés, nem csak az alkalmazottainak
2019. máj. 9. 20:38
 14/16 anonim ***** válasza:

20:23-as vagyok


Értem. Köszönöm.

2019. máj. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Elég sok munkahely (a magyarok főleg) összedobott valamik, amik káoszban vannak és a legkevésbé sem optimálisak. Itthon főleg a régi kiabálokfőnőkvagyok modell él, tekintélyelvűséggel és logikátlanságokkal megfűszerezve.


Miért ilyen a főnök?

- Új a helyzet, nem tudja, hogy kezelje normálisan és nem is érdekli. Tekintélyt akar, felfele nyalni, bizonyítani, ilyesmik, ezért folyamatosan fontoskodik és főnökösködik.

- Mindent tudni akar, mert úgy érzi, hogy ez a főnökösködéshez tartozik.

- Nem akar barátkozni, hanem elszigetelten főnök akar lenni. Ezt később ő maga fogja megszívni.


A felettesek miért hagyják?

- Mert nem érdekli őket. Felvettek valakit, ezáltal kikerült a meló az ő kezük alól és már csak egy emberre kell figyelniük: Aki a te főnököd.

- Nem áll eléjük a közösség, aki egyenesen közölné, hogy mik a problémák.


Én sem bírom az ilyet. Nagyon kevés hazai cég lövi jól be a vezetést és kevesen optimalizálják a cégbeli hangulatokat.

2019. máj. 10. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat, meg a véleményeteket. Érdekes ember mindenesestre, kíváncsi vagyok pár év múlva mi fog kisülni belőle, szerencsére engem kedvel (legalábbis úgy vettem észre), szóval velem nem kiabál meg ilyesmi
2019. máj. 10. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!