Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha a kollégáim...

Mit tegyek, ha a kollégáim dedósan viselkednek?

Figyelt kérdés

Fél éve kezdtünk ezen a munkahelyen a közvetlen munkatársammal. Én beilleszkedtem és felvettem az itteni ritmust, de ő nem. Nem beszél senkivel, nagyon nagyon (természetellenesen) lassú, érdektelen (szerintem nyugtatókat szedhet). Velem sem beszél, nem túl jó munkatárs. Velem szemben pofátlanul is viselkedik, de nem ez a lényeg. A többiek elkezdték kipécézni, és folyton odajönnek hozzám, hogy milyen büdös, meg engem kérdezgetnek, hogy jól érzik-e, hogy pisiszagú, meg ilyen gyerekes szemétségekkel jönnek.

Amúgy van egy furcsa szaga, de csak úgy, mint mikor valakinek van pl egy szag az otthonában és mindene olyan szagú, a ruhája, a haja, a bútorai, stb.

Meg hát én ismerek büdös embert, és a munkatársam azért még sem közelíti azt a szintet.

Szóval én sem szeretem, de ez az aljas csúfolódás annyira, de annyira gáz.

Ráadásul nyilván akkor rólam is hasonló stílusban beszélhetnek ha nem vagyok ott, főleg ha nem fújok velük egy követ.

Most meg kellene védenem a munkatársamat? Vagy pletykálnom kéne, hogy együtt utáljuk és ettől engem jobban elfogadjanak?

Egyik sem túl vonzó ötlet.


(Természetesen 90%-ban nők dolgoznak itt)


2019. máj. 30. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb ha keresel egy olyan munkahelyet, ahol nem ilyen agyalágyultak dolgoznak.

Amúgy mi ez? Óvoda? Hogy valakit azzal csufolunk, hogy pisiszagú?

2019. máj. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sima iroda. Nem szeretnék váltani, mert a főnököm nagyon jó, és nagyon jó szakemberrel dolgozhatok itt együtt, akiktől rengeteget tanulok és amolyan mentorféle. Szóval a számomra fontos dolgok renben vannak, de ez a mindennapos óvoda szint lehoz az életről.
2019. máj. 30. 10:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló helyen, helyzetben. És ne hidd, hogy csak a nők rosszindulatú pletykafészkek, pasik dettó.

Egy dolgot tehetsz. Ha odajönnek hozzád ilyenekkel, mondd meg nekik nagyon határozottan, hogy be lehet ezt fejezni. Igen, lehet hogy lesz aki ezért rádszáll (vagy legalábbis próbál), de olyanok is, akik meg örülnek hogy végre valaki megmondta amit ők gondoltak de nem mertek... és mögéd sorakoznak fel.

Ne keveredj korpa közé...

2019. máj. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hagyni kell őket azon a szinten, amin vannak. Neked meg váltani, mert az ember egészsége is rámehet ilyen mérgező légkörben...
2019. máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat!
2019. máj. 30. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!