Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kéne most tennem? 21/F

Mit kéne most tennem? 21/F

Figyelt kérdés

Ugye érettségi után nem tudtam,hogy mit akarok,hát jelentkeztem egy szakközépbe valami OKJ-ra,ami mint kiderült,értéktelen a munkaerőpiacon.Közben rájöttem,hogy többet akarok és egyetemre akarok menni.Arra is rájöttem,hogy valójában rendőrtisztire akarok menni.

Tavaly felvételiztem,megjelöltem azt,meg még megjelöltem a gazdasági egyetemet is,hogy hátha nem sikerül.

Nem is sikerült,viszont a gazdasági egyetemre felvettek,bár nagy csalódásként éltem meg,beiratkoztam.Aztán ahogy teltek a hónapok,egyre inkább rájöttem,hogy ez egyáltalán nem az én világom,nem való ez nekem és zömében hidegen hagynak azok a dolgok,amiket itt tanulok.

Így hát újra jelentkeztem a rendőrtisztire.Viszont megint sikertelen volt,megbuktam a pszichológiai alkalmasságin,a személyiségteszten.

Nem sikerült.Szóval most folytatnom kéne,ahova most járok.De nem akarom.Szívem szerint jövőre megpróbálnám harmadszor is.

De már 21 vagyok,közel a 22-höz és 3 évet már elcsesztem az életemből a semmire,nem akarok mégtöbb évemet kidobni.Viszont ahova most járok,azt sem szeretném folytatni.Viszont ha itthagyom,akkor nem is lesz semmi szakmám,úgy meg csak rabszolgamunka jut nekem.

Ismerjem el a vereségemet?Folytassam ahova most járok és törődjek bele,hogy ez jutott nekem?



2019. jún. 17. 17:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ajánlom a katonai egyetemet, ott is lehetsz harcos, ingyenes teljesen, de egyetem után pár évet köteles vagy szolgálni oda, ahova kihelyeznek, különben mindent vissza kell fizetned az államnak.
2019. jún. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Harcos akarsz lenni? :Dddd És rendőrként kivel akarsz harcolni? :D Menj el katonának, oda pont ilyen hüly..harcos emberek kellenek.
2019. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Miért volt olyan kiakasztó ez a kijelentés?Általában az megy rendészeti pályára,akit érdekel az önvédelem,edzés,küzdősportok meg ilyesmik.
2019. jún. 18. 23:10
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Közel sem. A rendőr egyáltalán nem harcos. Amelyik erővel akar érvényesülni az a lehető legszerencsétlenebb rendőr a világon. A harcra a katonák vannak.

A rendőrnek a feladata az állampolgárok védelme, a bűnmegelőzés, rendfentartás, a bűncselekmények tetteseinek elkapása. Jó esetben egyszer sem kell harcolnod a több éves szolgálat során. Az hogy földre kell teperni egy bűnözőt megesik, de testi sértést nem okozhatsz, önvédelemből is csak pontosan annyit amennyi szükséges, de még úgy is felelősségre vonható vagy. Itthon lőfegyverre sincs szükség, mert azt a legutolsó esetben használhatod. Sőt, nem is minden rendőrnél lehet éles lőfegyver.

Ha téged a harc érdekel akkor legyél katona.


Remélem most már érted miért nyilvánítottak alkalmatlannak 2 alkalommal is.

2019. jún. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Sőt, nem is minden rendőrnél lehet éles lőfegyver."


És melyik rendőrnél nem lehet éles lőfegyver?

2019. jún. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, nem tudom miért írtam le így. Úgy akartam fogalmazni, hogy ha bár van is náluk, szökőévente egyszer ha elő kell venni, de igazi használatot gyakorlatilag nem lehet látni. Még a figyelmeztető lövés után is úgy meghurcolják ha az nem 100%-ban jogos volt, hogy soha az életben nem lesz kedve elővenni a lőfegyverét.

Gyakorlatilag csak tekintélyként van rajtuk látható lőfegyver. Aki ismeri a jogszabályokat tudja hogy csak adott, szigorú feltételek mellett használhatja azt. Hála istennek ez nem Amerika ahol már 50 centes kis lopás után lepuffantanak probléma nélkül (jó, túlzás ez is, de nem egy példa volt arra, hogy ott a legkisebb bűn mellé is már előkerül a fegyver)


Tehát ha a harc, erőszak, fegyverek érdekelnek akkor ne akarj rendőr lenni, mert nem erről szól az a szakma. Igen, vannak adrenalindús szolgálatok, de nem ez a jellemző. Ezekre a bevetésen lévő katona van.

2019. jún. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nem ezért buktam meg a pszichológián.

De akkor is köze van ennek ahhoz.Én ismerek több embert is,akik gyúrnak meg mellette karatéznak vagy bokszolnak és ezek mind rendőrnek készülnek.Itt pl a karate edző is rendőr meg az önvédelmi instruktorok is általában rendőrök.

Katona nem akarok lenni,nem akarok háborúzni.A fegyverek se érdekelnek különösebben,én fizikálisan akarok erős lenni.

2019. jún. 19. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!