Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az hogy sok helyen...

Miért van az hogy sok helyen szeretik a fiatal kollégákat szívatni?

Figyelt kérdés
20 - 25 évesen engem és sok ismerősömet valamint volt és jelenlegi kollegáimat szivattak mikor fiatalok voltunk. Ti tapsztaltátok ezt ? Mi a jelenség oka? Főleg akkor ha a fiatal jól nevelt szorgalmas semmi gond vele.

#Fiatal.kollega
2019. júl. 10. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Irigység
2019. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak addig szeretik szívatni a fiatal kollégákat ameddig azok hagyják magukat. Ha nem hagyod magad akkor nem tudnak mit csinálni. Legalábbis semmi olyat ami miatt ne vágnák ki őket.


Néhány munkahelyen, főleg fizikai munkáknál, nem kifejezetten előny ha jól nevelt vagy, szorgalmas és nincs gond veled.

2019. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Irigyek mi még élhetünk. Nekik màr szar.
2019. júl. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Ők agyilag megrekedtek a középiskolai gólyák szívatásánál, és így ezt felnőttként a munkahelyükön élik ki.
2019. júl. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Sok helyen mindenkit szeretnek szívatni, aki új. Ehhez még az jön hozzá, hogy az öregek egy része a "régenmindenjobbvót" betegségben szenved, szóval a fiatalabbakat lenézi.


Plusz kérdés, hogy mit értesz szívatás alatt. A tényleges és durva szívatás szerintem is gáz, de sok helyen csak próbálják felmérni az új embert. Én pl. 2 olyan munkahelyre is kerültem már, ahol szóban eléggé mentek a beszólogatások és ilyesmik, de ez nem arról szólt, hogy engem lenéztek volna, csak felmértek, hogy mennyire állok ki magamért, mennyire szólok vissza, miről és mennyire lehet velem poénkodni. Az egyik helyen 2 hét után már a fél iroda röhögve várta, hogy egy másik hapsival milyen beszólással köszönünk reggel egymásnak. Felvettem a ritmust és látták, hogy beilleszkedtem. A másik helyen is kb. 2 hét volt, amíg hasonló lett a helyzet. Igazából ez annak szívás, akinek a kommunikációs képességei nem állnak rá erre, mert más közegből jött...

2019. júl. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
A mi társadalmunk ilyen. Addig, amíg ez az "Én építettem egyedül fel az országot", meg hasonlóan berögzött "gondolkodást" nem hagyjuk el, addig ez lesz.
2019. júl. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
A gyengék mindig a könnyű célpontot választják.én is csendes,jól nevelt fiucska voltam,aztán rájöttem,hogy sok esetben nem velem van a baj,hanem szimplán szivatnak,mert ballábbal keltek..most már vissza merek szólni,akár a főnöknek is,és láss csodát,jobban tisztelnek.sokat filoztam rajta,mi lenne ha kiállnèk magamért.vajon kirúgnának? Aztán egy konfliktus során azon kaptam magam,hogy kinyitottam a szám,és vitázom a főnökkel.nem rúgtak ki,sőt sokkal kevésbé szivozik.az ilyen emberek érzik belül,hogy döglött lovon ülnek,és nem jutnak vele messzire.
2019. júl. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt irígység, mert ugye a fiataloknak sokmindenre van még lehetőségük, amire nekik már nincs. Másrészt pedig közülük sokakkal ugyanígy bántak, amikor anno fiatalként dolgozni kezdtek, és most ezt akarják kompenzálni. Tehát úgy vannak vele, hogy ha az ő első éveik szívatásokkal és megaláztatásokkal teltek, akkor nehogymár a mostani újoncok ne ebben a bánásmódban részesüljenek. (Ugyebár a katonaság egyik lényege is ez volt, hogy akit ez elején szívattak, a végén, a leszereléshez közeledve élvezte, hogy immáron szívató.)

Hozzáteszem, ez leginkább magyar mentalitás. A 11 év alatt, amióta külföldön élek, szinte sehol nem láttam ilyet. Úgy tapasztaltam, hogy itt az új dolgozót a legtöbb helyen egyik hétről a másikra befogadják, mégha hozzájuk képest jóval sihederkorúbb is, nem járatnak vele szamárlétrát. Számomra érthetetlen, hogy ez odahaza miért nem működhet. Talán az elmúlt rendszerek neveltetéseiben kell keresni a választ.

2019. júl. 11. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!