Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek, ha minden...

Mit tennétek, ha minden hétvégén hívogatna a főnökötök?

Figyelt kérdés
A főnökömnek én vagyok egyedül a titkárnője, alapból egész jól össze tudunk dolgozni. Viszont minden egyes hétvégén felhív valami olyan indokkal, ami egyáltalán nem halaszthatatlan. Mivel nem hajlandó megtanulni számítógépet kezelni, olyan dolgokért kell vasárnap bemennem az irodába,mint pl egy e-mail elküldése, ami ráadásul ráérne hétfő reggel is, tényleg nem sos ügyekről van szó. Ami még rosszabb,hogy kisvárosban lakunk, tudja hol élek,tehát képes eljönni értem,hogy bevisz. Ha nem veszem fel a telefont képes felhívni a vezetékes telefont, ami azóta a szüleim száma (ezt ő is tudja, de nem érdekli akkor tőlük érdeklődik, hol vagyok mit csinálok). Szabim alatt is be kellett mennem,pedig az sem volt fontos egyáltalán volt, hogy amit csináltam végül nem is kellett...Szerintetek jogosan vagyok kiakadva? Mit tennétek a helyemben?
2019. júl. 15. 05:17
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért hívogat, mert te hagyod és ugrasz. Pl ha hív, mondd ne haragudj, de programon vagyok 100 kmel arrébb, vagy strandon vagy... stb majd hétfő reggel első dolgom lesz megcsinálni.

Szabadság alatt pedig nem vagy köteles felvenni neki a telefont.

2019. júl. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
82%

Kinyitod a szád cicavirág és elmondod, hogy hétvégén nem dolgozol, intézze az ügyeit munkaidőben. Onnantól kezdve pedig nem reagálsz semmilyen munkaidőn túli megkeresésre.

De persze tudom, sokkal könnyebb és élvezetesebb idegeneknek rinyálni, mint életképesnek lenni.

2019. júl. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Azért viseltem ezt el neki,mert ez egy kisváros és sajnos nincs sok munkalehetőség. Ezenkívül árufeltöltő,bolti eladó lehetnék, nagyon nagy szerencse kellene,hogy azt csinálhassam,amiért tanultam. Nem mellesleg túl sok tapasztalatom nincs még munka terén,tehát nem is tudom biztosan,mi a normális, de már annyira tele volt a hócipőm,hogy ezért írtam ki idegeneknek a kérdést. Egyébként nem hiszem,hogy a főnöknek tetszenék,egy öreg orvos,akinek maszek rendelője van, s az egész élete erről szólt, a munkáról. Bár van családja,de a gyermekek kirepültek, unokája még nincs a munka a mindene és azt látom,hogy ezt várná el.
2019. júl. 15. 09:12
 14/32 Halmai Annamária ***** válasza:

"Ezen felül nem is keresek sokat kétszáz alatt vagyok bőven nettóban."


Akkor többet ne vedd fel hétvégén a telefont. Ennyi pénzért izélgessen mást.

Elküldeni úgyse fog szerintem mert ragaszkodik hozzád.

2019. júl. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Lenémítanám a telefont hétvégente.

Szüleim telefonján letiltanám a számát.

A kaput bezárnám.

Elbeszélgetnék vele.

Felmondanék.

Feljelenteném zaklatásért végső esetben.

(Ezek valamilyen sorrendben.)

2019. júl. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

ha csak egy ímélről, vagy hasonló, számítógépen végrehajtható feladatról van szó, akkor elég egy céges laptop is, amit hétvégére hazavihetsz, ha már mindenképpen ennél az embernél szeretnél dolgozni.

vagy kell telepíteni egy szoftvert a céges gépre, h otthonról is elérhető legyen, és otthonról meg lehet oldani a feladatokat. (pl. teamviewer)

2019. júl. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
72%
Ha apukád helyében lennék és a vezetékes telefonon hétvégén kérdezné, hogy te hol vagy és mit csinálsz, úgy elküldeném az anyja keservébe, hogy köpni-nyelni nem tudna!
2019. júl. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
0%

"Ha apukád helyében lennék és a vezetékes telefonon hétvégén kérdezné, hogy te hol vagy és mit csinálsz, úgy elküldeném az anyja keservébe, hogy köpni-nyelni nem tudna!


Aha. Naná!! És ha „apuka“ elküldi a lánya főnökét a f***ba, és aztán köv nap a főnök a lányt kirúgja a f***ba csak úgy mert miért ne, akkor szuperokos apuka erre mit lép? Szerez másik állást talán? Mert ha tud akkor oké, de akkor máris szerezhet ha meg nem tud akkor apuka jobb ha kussol.

2019. júl. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Nyilván nem szeretném durva módon közölni a véleményemet, egyébként már megmondtam neki,hogy nekem a hétvégi munkavégzés nem jó,de még neki állt feljebb, hogy oké nem lesz több ilyen, viszont ha előbb jöttem volna vasárnap előbb végeztem volna...tehát még ő sértődött meg, hogy én nem fél,hanem egy óra múlva értem az irodába... vasárnap.
2019. júl. 15. 12:51
 20/32 anonim ***** válasza:

Inkább mennék máshová dolgozni, de ott nem maradnék.


Ez az ember beteg, akinek csak a munkája van, semmi más, a beosztottját zaklatja (mert a vezetékes telefonon hívogatás, meg a feltételezés, hogy képes lenne érted menni) szabadnapjain/szabadsága alatt.

2019. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!