Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek, ha minden...

Mit tennétek, ha minden hétvégén hívogatna a főnökötök?

Figyelt kérdés
A főnökömnek én vagyok egyedül a titkárnője, alapból egész jól össze tudunk dolgozni. Viszont minden egyes hétvégén felhív valami olyan indokkal, ami egyáltalán nem halaszthatatlan. Mivel nem hajlandó megtanulni számítógépet kezelni, olyan dolgokért kell vasárnap bemennem az irodába,mint pl egy e-mail elküldése, ami ráadásul ráérne hétfő reggel is, tényleg nem sos ügyekről van szó. Ami még rosszabb,hogy kisvárosban lakunk, tudja hol élek,tehát képes eljönni értem,hogy bevisz. Ha nem veszem fel a telefont képes felhívni a vezetékes telefont, ami azóta a szüleim száma (ezt ő is tudja, de nem érdekli akkor tőlük érdeklődik, hol vagyok mit csinálok). Szabim alatt is be kellett mennem,pedig az sem volt fontos egyáltalán volt, hogy amit csináltam végül nem is kellett...Szerintetek jogosan vagyok kiakadva? Mit tennétek a helyemben?
2019. júl. 15. 05:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes neki kerek-perc kimondani, hogy zavar, meg, hogy ne hívjon hétvégén. Egy ember tudja, hogy a másikat a szabadnapján csak vészhelyzetben keresi munkaügyben. a Viráglocsolás meg hasonlók nem vészhelyzet. Ha a főnököd ennek ellenére felhív, nem tudja értelmezni ez, nem nagyon tudja megállapítani a határait a főnök és beosztott között, amit nem illik átlépni.


Ő helyesnek érzi felhívni a beosztottját csipp-csupp ügyek miatt hétvégén, ebből kiindulva, támadásnak érzi majd, ha a beosztottja finoman céloz rá, hogy ezt már ne (ahopgy a kérdező meg is fogalmazta az utolsó kommentjében).

2019. júl. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Akkor lenne érdemes szólni, ha pl fordítva lenne, ő lenne a főnök és a beosztottja hívja mindig hétvégén magánügy miatt. Ott a kérdező lenne a magasabb pozicióban, de itt, az őgymond zaklató fél van magasabb pozicióban, aki egy erősebb rászólás után ki tudja mit tesz, hőzza a szájátr vagy keres valami hibát,a miért kirúgja. Tartom magam a legelső kommentemhez.
2019. júl. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
A másik probléma még,hogy az egy jó ötlet lenne,hogy ne vegyem fel a telefont,de ez egyben azt is jelenti,hogy nagyon az utcára, városi rendezvényekre se mehetek hétvégén,mert olyan nagy kapcsolatláncolata van,hogy valaki úgy is meglát és lebukok.
2019. júl. 15. 13:37
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Mármint lebuksz, hogy szabadidődben mész valahova? És...??
2019. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
És ha kamuzok,hogy nem voltam a városban,vagy nem leszek és mégis ott vagyok akkor hazugnak állít be. Ezért nem egyszerű ez a dolog...lehet én bonyolítom túl,de egyszerűen nem tudom mit csináljak.
2019. júl. 15. 13:44
 26/32 anonim ***** válasza:
Nem értem, mit kéne kamuzni. Nem veszed fel a telefont hétvégén, és kész. Ha letámad miatta hétközben, akkor megmondod, hogy hétvége volt, szabadidődet töltötted. Ennyi.
2019. júl. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, de te egy született csicska vagy.


Nem mersz a városban mozogni emiatt? Görcsben van a gyomrod, hátha nem hallod meg a telefont hétvégén meg szabadság alatt?


Nos, én ezek után inkább lennék árufeltöltő, mint hogy ott dolgozzak. Talán magamtól nem lépnék ki, de hogyha eligazítom a főnököt, ugyan nem érdekelne, hogy esetleg kirúg-e.

Amúgy, nem tilos sem most, sem árufeltöltőként magadnak való állást keresned. Ha fél-egy évig tart, akkor addig.


Ha egyedülálló anyaként nevelnéd gyerekedet, inkább megérteném, hogy nyelsz, de így?

Fogadok, hogy pl. nincs párkapcsolatod sem, és hidd el, amíg így dolgozol, nem is lesz. Normális férfi nem viseli el, hogy szabadság meg hétvége alatt dróton rángatják a párját, mikor ő szeretne vele lenni.


Szóval döntsd el, hogyan szeretnél élni!


Szüleiddel beszélgettél már erről? Ők is az élethosszig tartó csicskulásra biztatnak?

2019. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"És ha kamuzok,hogy nem voltam a városban,vagy nem leszek és mégis ott vagyok akkor hazugnak állít be. Ezért nem egyszerű ez a dolog...lehet én bonyolítom túl,de egyszerűen nem tudom mit csináljak."


Semmit nem kell hazudnod, hogy nem vagy a városban.


Elmentél x helyre és a telefonod le volt némítva/a telefonod a zaj miatt nem hallottad vagy éppen elfoglalt voltál a kinti programnáűl és nem tudtad felvenni, stb.


Nem kell hazudnod arról, hogy merre jártál és nem kell amiatt a lakásban bújkálnod.

2019. júl. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Akkor költözz el, ha csak ilyen munkák vannak. Később se lesz jobb, nem ér gyomor ideget egy munkahely sem (főleg nem alul fizetve)
2019. júl. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Megertelek, volt ilyen fönököm 3 évig birtam (egy pörgös magánlabor vezetöjének votam az asszisztense).Siman felhivott még karácsonykor is, hogy töltsem fel azonnal a legujabb pubikációjat ide-meg oda.Elég sokáig türtem mert elég jo fizetés kaptam, de amikor már ott tartott a dolog, hogy renszeresen arra riadtam fel verejtékezve éjjel, hogy csörög a telefonom ,és vajon miért leszek megint leb.szva (pl köremail arrol,hogy képzelem ,hogy vasárnap kiranduni megyek És nem vagyok elrhetö es ettöl milyen sz.ar munkaerö vagyok 3 év utánn ott hagytam a fenébe.Ráadásul mindenki lenézett mert csak a “fenymasolokislány voltam a kutatok szemében a legtöbben meg arra se meltattak ,hogy köszönjenek.Hat kell ez a fenének.Lepj le mielött idegroncs leszel :(
2019. júl. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!