Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pár nap és megyek nyaralni,...

Pár nap és megyek nyaralni, mégis tele vagyok stresszel és nem tudok kikapcsolódni a munkából. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Szerdán indulunk, összesen 7 nap szabaságom lesz, amiből kettő az út. Visszaérkezünk, majd másnap mehetek is újra melőba.

Ez az első év, hogy szabadságot veszek ki munkahelyről, addig suliztam és legalább tudtam, hogy 2 hónapig élvezhetem az életet, kitudtam kapcsolódni a két év között.


Most azt érzem, hogy nem tudom elengedni a munkát és stresszelek, hisz indulás előtti nap is dolgozom, majd rögtön utána is, tele van a fejem olyan gondolatokkal, hogy ki sem tudom pihenni magam rendesen és rögtön visszaugrom a régi kerékvágásba.

Szerettem volna a nyaralás után kivenni a többi szabadnapjaim is, persze nem volt megoldható, ami szintén nagyon zavar.

Voltatok-e hasonlóan? Hogyan kezeljem, mit tanácsoltok, hogy élvezni tudjam igy is a helyzetet és elengedjem a stresszt?

22n


2019. júl. 21. 13:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Bár egy 10-essel idősebben de én is még mindig beleesek ebbe a csapdába.

Hidd el, totál, totál fölösleges.

Almási Kitti szokta mindig mondani hogy "És akkor mi van?" Mi van ha nem készül el minden feladat. Letolnak. És? Túléled, meg nem halsz. Valószínű ki se rúgnak. Ha kirúgnak mi lesz? Találsz majd másik állást.

Nekem évekig ráment az egészségem a hülye francos munkára, mások baromkodásaira. Teljesen, totálisan fölösleges. A gép forog tovább, nem nagyon fog rugózni senki azon, ha valamit rosszul csináltál - ha meg igen, mondd, hogy kijavítod, és figyelsz rá a jövőben és kész.

2019. júl. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én ezért nem megyek nyaralni, mert ott is a stressz van. Első két nap igyál valamilyen piát folyamatosan, a harmadik naptól teljesen kiürül a fejed, elfelejtesz mindent, onnantól 0 stressz, 0 munkahelyre gondolás. Elmész strandra, biciklizel vagy bármilyen sportot űzöl, stb.
2019. júl. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

No meg is volt.

Amúgy tényleg, ahogy az utolsó válaszadó is írta, első két nap még teljesen itthon járt az eszem, fizikailag ott voltam de lelkileg kevésbé. Alig maradtak meg bennem azok a napok. Am ahogy telt egy kicsit az idő egyre jobban elengedtem magam és már tudtam élvezni...aztán haza kellett jönni.

Végül párom is egyet ért abban,hogy csakis hosszabb időre fogunk menni ezentúl.

2019. aug. 2. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!