Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért csak ilyen elvárások...

Miért csak ilyen elvárások vannak a cégeknél?

Figyelt kérdés
Álláshirdetést nézem, hogy mindig ambíciózus, "taposó", jól terhelhető, stressztűrő embereket keresnek. Én NEM ilyennek születtem és nem is akarok ilyenné válni, mert egyrészt hívő vagyok és Jézus nem ezt tanította. Ilyen ember hogy kaphat munkát: barátságos, segítőkész, lassú, megfontolt, ha valaki előrébb akar jutni, akkor előre engedi, nem fontos számára a pénz, de éhenhalni nem akar. Nem szereti a stresszt, szeret sokat elmélkedni és néha nagyokat sétálgatni, akár munkaidő alatt, mint Jézus a pusztában. Fáradékony is vagyok.
2019. júl. 23. 09:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Próbálkozz a máltaiaknál.
2019. júl. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%

" Jézus nem ezt tanította. "

Jézus sok mindent nem tanított, végképp nem azt hogy mind bűnösek vagyunk és bűnhődnünk kell. Ezt inkább az egyházak tanítják.


Ha vezetsz egy céget, és meg akarsz gazdagodni, sikeres akarsz lenni, akkor milyen munkaerőt vennél fel? Azt, aki hajt, gyors, precíz, vagy azt aki munkaidőben el akar menni sétálni mint Jézus a pusztában?

Pénzorientált világban ez az ésszerű.

Az hogy nem vagy ilyen nem probléma, és nem is kell ilyennek lenned, de ha meg akarsz élni akkor érdemes NEM ilyen munkák között keresgélned, mert se neked, sem a cégeknek nem lenne jó.


Bármilyen ember kaphat munkát, szerintem. Láttam már totál idióta, flegma, bunkó, buta és majom embereket dolgozni, még ha árufeltöltősként is, de voltak.

2019. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Hát kicsit se lep meg, ha nehezen találsz munkát. Szerinted melyik munkáltató akarná, hogy munkaidő alatt elmenj elmélkedni? Jó ég...
2019. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%

Mert nyilván jobb egy olyan ember aki X idő alatt elvégez egy munkát sírás és panaszkodás nélkül mint egy olyan aki 2X idő alatt végzi el ugyanazt és még rinyál is mellé. Se önmagának nem jó, se a munkatársainak, se a munkahelynek az ilyen.


Sok munkakörben nem tudsz érvényesülni, ha nm bírod a hatást, terhelést. És azt látom, hogy sokan már teljesen alap feladatoknál csődöt mondanak, összeomlanak, nem tudnak kezelni alapvető problémákat sem.


De például a barátságos, segítőkész is elvárás bizonyos helyeken. Ahol emberekkel foglalkozol, boltban, üzletekben. Én például elvből nem megyek vissza oda, ahol bunkó velem az eladó.

2019. júl. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

"De például a barátságos, segítőkész is elvárás bizonyos helyeken. Ahol emberekkel foglalkozol, boltban, üzletekben."


De ha szépen, lassan szolgálom ki, akkor csak ideges lesz, nem? Pl. a boltban bevásárláskor egyesével pakolgattam a futószalagra a cuccokat, ami elég sok volt és már a hátam mögött lévő majdnem agyvérzést kapott, de hova siet?

2019. júl. 23. 11:19
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Menj papnak vagy csuhásnak.
2019. júl. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 qkker1 ***** válasza:
44%
Balázska, neked tök mindegy, te egy életképtelen csődtömeg vagy!
2019. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem véletlen a világ a csődtömeg? Miért kell így élnünk ahogy?
2019. júl. 23. 11:30
 9/28 anonim ***** válasza:
69%
A világgal semmi baj, te vagy egy elcseszett nyomi.
2019. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Milyen kicsi a világ, elmentem "ebédidő alatt elmélkedni". A városban egy "új" étteremben, sokan voltak és kicsi a világ egy fiatal srác mellé kellett ülnöm. Olyan lassan evett, majdnem visszafelé. Megnyugodtam, hogy még vannak tőlem lassúbbak, mert én azért gyorsan eszem, mert szeretek enni. Olyan nyugodt volt és lassú beszédű, megkérdeztem, hogy hol dolgozik és azt mondta, hogy a Bíróságon adminisztrátor. Azért van reményem, de szerintem oda is protekció kell.
2019. júl. 23. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!