Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért csak ilyen elvárások...

Miért csak ilyen elvárások vannak a cégeknél?

Figyelt kérdés
Álláshirdetést nézem, hogy mindig ambíciózus, "taposó", jól terhelhető, stressztűrő embereket keresnek. Én NEM ilyennek születtem és nem is akarok ilyenné válni, mert egyrészt hívő vagyok és Jézus nem ezt tanította. Ilyen ember hogy kaphat munkát: barátságos, segítőkész, lassú, megfontolt, ha valaki előrébb akar jutni, akkor előre engedi, nem fontos számára a pénz, de éhenhalni nem akar. Nem szereti a stresszt, szeret sokat elmélkedni és néha nagyokat sétálgatni, akár munkaidő alatt, mint Jézus a pusztában. Fáradékony is vagyok.
2019. júl. 23. 09:58
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
91%
A lassúság miért lenne előny? Miért lenne pozitív jelző?
2019. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%

Na mégegy elvakult vallásos ember aki a világot szidja. Miért ragaszkodsz egy olyan dogmatikus íráshoz, ami több ezer évvel ezelőtt íródott, amikor még teljesen más viszonyok uralkodtak, ahelyett, hogy saját magad fedezd fel, hogyan működik valójában a világ?


A cégek profitorientáltak. Ez azt jelenti, hogy a lehető legkevesebb ráfordítással szeretnék megtermelni a lehető legnagyobb profitot. Ennek feltétele, hogy a legjobb, legprecízebb munkaerőt alkalmazzák. Te ezzel a szemlélettel nem tartozol közéjük. Javaslom valamilyen karitatív tevékenység végzését, "ha már úgysem számít neked a pénz"

2019. júl. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
89%
Menjél birkapásztornak, tökéletesen hozzád illő munka.
2019. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

És amíg elmélkedem véletlen elmennek a birkák? Szerintem ez sem testhezálló feladat.

Ami nekem megfelelne, filozófus vagy gondolkodó, aki az adófizetők pénzéből elvan.

2019. júl. 23. 16:42
 15/28 anonim ***** válasza:
75%
Legyél cigány. Azok is csak elvannak az adófizetők pénzén.
2019. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
85%
Legyél hajléktalan. Komolyan, tökéletes élet lenne neked.
2019. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
91%
Az előbb mintha azt írtad volna hogy nem számít a pénz. Vagy Jézus azt is mondta, hogy az adófizetők pénze kivétel? De utálom az ilyen kétszínű vallásfanatikusokat.
2019. júl. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

adófizetők pénze = alamizsna

Tehát aki adót fizet, jótékonykodik az állammal, olyan mint a templomi persely pénz.

Amúgy nem írtam, hogy éhezni akarok, hanem jó munkahelyet akarok, ahol a lassú, megfontolt, nyugodt embertípust kedvelik.

2019. júl. 24. 10:05
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Öhm, az adó befizetése nem jótékonykodás, hanem alkotmányos kötelezettség (Alaptörvény O) cikk: "Mindenki felelős önmagáért, képességei és lehetőségei szerint köteles az állami és közösségi feladatok ellátásához hozzájárulni"). Ebből kifolyólag a hasonlatod sem állja meg a helyét. Jézus ezt nem magyarázta el neked?
2019. júl. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Igen, erről még nem beszéltem vele ;))
2019. júl. 25. 14:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!