Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak nekem van már most...

Csak nekem van már most elegem mindenből?

Figyelt kérdés
2019. szept. 3. 20:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
66%
Igen elegem van előre is mindenből. Nem értem amúgy a Dolgozó Nők itt a válaszok között miért néznek le így,miért írnak gúnyosan, én is minden nap 5kor kelek, 9,10 órám is van egy nap, én is délután 5re ha hazaérek. Nem mindenki jár gyenge gimibe, nem mindenki 26 évesen döbben rá és akad ki, hogy de szar
2019. szept. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
57%

Én dolgozom, most érettségiztem. A munkahely ezerszer jobb, kb. Egy álom a sulihoz képest. Suliban gyökér tanár, felesleges dolgok amiket tanulni kell, úgy bánnak velem mint egy gyökérrel és ha megvédem magam akkor jön a hiszti hogy rossz vagyok... Meg ugye az, hogy 8 óra, a tanár képtelen tanítani rendesen, rohadt korán kelés mert 1 óra út a busszal, a sok gyerek osztálytárs meg kinéz magának ha nem játszod a nagymenőt mint ők. Rohadtul nem csoda, hogy kikészülnek a diákok, meg rettegnek a sulitól, csak kb. A felnőttek többsége képtelen belegondolni milyen lehet nekik, mert a felnőtteknek biztos minden nehezebb, és nehogy egy gyerek panaszkodjon már.


Most munkahelyemen elmondom, hogy olyan rugalmas az idő, 11-re kell bejárnom, és az alapján kapom a pénzt hogy mennyit dolgozom. Olyan munkát választottam ami érdekel, és örömmel tanultam meg egy rakat tananyagot. Ezek viszont a való életben is segítő anyagok (pénzügy), nem valami kis frusztrált, stresszes tanár beül és monoton hangon mondta el az anyagot, hanem egy igényes, tapasztalt oktató aki elég keményen az oktatásra és motivációra van specializálódva. Örömmel gondolok a munkámra, és arra hogy mit fogok csinálni holnap, és tervezem az életem.


Amíg suliban voltam, semmi ilyen, csak depi, kedvtelenség, kilátástalanság.


Persze van, hogy szar munkahelyre kerülsz, mert nem mersz belevágni x dologba vagy nincs szerencséd, akkor lehet szarabb a sulinál is. Az én példám viszont egy jó példa arra, milyen jó lehetőségeid is vannak a suli után, ha kijártad. Addig is javaslom hogy próbálj alkalmazkodni, elviselhetővé tenni (én például mindig mélyen elmélkedtem és terveztem az életem, olvastam, ha a tanár nem volt szigorú), és tanulj ki skilleket a suli mellett, amik jók lesznek a való életben (például hogyan kezeld a stresszt, mit is akarsz csinálni valójában az életeddel).


Hajrá.

2019. szept. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%
A legtobb felnott nem tudja milyen,sosem ebben az okatatasi (fos) rendszerben tanultak...(lehet kotekedni,ez az igazsag)
2019. szept. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

11-es, 12-es, 13-es válaszolók: KÖSZÖNÖM, KÖSZÖNÖM ÉS KÖSZÖNÖM!


Szakmunkás bizonyítvánnyal a zsebükben egyesek nagyon könnyen ugrálnak itt. Elárulom, nem kéne. (: Elnézésetek kérjük, hogy mi értelmiségiekké szeretnénk válni, akik nem a Tesco kasszaszalagja mellett güriznek vagy épp a kis túrós batyut sütik hajnali 4-kor a pékségben. Ezeket meghagyjuk nektek!

Nem mellesleg, legyetek szófogadóak, viselkedjetek szépen, mert a ti jövőtök is a mi kezünkben van, valakinek majd azt is be kell osztania, hogy titeket ki fog pelenkázni.


További szép munkás éveket, csajszik!

2019. szept. 4. 00:08
 15/23 anonim ***** válasza:
73%
Áldom azt a napot, amikor leérettségiztem. Gyűlöltem az egészet, bár középsuliban viszonylag jó volt a helyzet. Nekem is mondták, hogy vissza fogom sírni az iskolát. Hát inkább rettegek, ha arra gondolok minek tették ki az embert a tanárok, az a megaláztatás, terror, ami ott ment, az valami borzalom. “Pisti, ha nem tanulsz, akkor egy senki leszel, megbuksz, találkozunk a pótvizsgán.” Aztán Pisti többre vitte a szakmájával, mint a buktató tanára. Nem is értem ezeket az embereket, akik azt mondták, hogy majd a felnőtt kor milyen kemény lesz. Lehet, de az iskola sokkal rosszabb volt. Kérdező, kitartást, s nyugtasson, hogy az életed nagyon kis szelete az iskola, nem ez fogja meghatározni az életedet, de azért tanulj (leginkább nyelveket), az nem árt. 21/F
2019. szept. 4. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
58%
S akkor csodálkozhatunk, hogy ennyi alkoholista, drogos fiatal van. Talán el kellene kicsit gondolkodni... egyszer már végre...
2019. szept. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%

Szóval, a 12-esen kívűl, aki dolgozik, az mind szakmunkás, Tescoban, vagy pékségben vagy gyárban dolgozik? Jó tudni, hogy te a gép másik végéből ezt tudod így látatlanban.


Elért eredményeim: könyvtárosi diploma, felsőfokú kommunikátor asszisztens (kommunikáció és média két éves felsőoktatási szakképzés), három hónapos fotóstanfolyam, plusz néhány elvégzett tanfolyami papír, ami a munkámhoz kell


Könyvtárban dolgozom és imádom a munkám. És igen, mind a mai napig járnak ide emberek, plusz rengeteg rendezvényt is szervezünk.


Jó lenne, ha egy kicsit visszavennél az arcodból. Tudom, diákként most a sok lecke a legfőbb problémád.

Viszont nem értem,ha valamit el akarsz érni, akkor most mit sírsz itt. Az egyetemi vizsgák, diploma védés ettől sokkal de sokkal nehezebb lesz, mint a jelenlegi helyzeted. Ha két nap után már eleged van a középsuliból, akkor hogy akarsz te főiskolára, vagy egyetemre menni? Ott majd az első óra után sírva fogsz haza rohanni?

2019. szept. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
De itt nem a sok leckéről van szó, hanem arról a nyomásról, ami nehezedik a gyerekekre. Mindenki depis, fásult. Az egyetem is kemény, ez tény, de ennyi fásult, rosszkedvű ember ott nincs. Mellesleg az oktatók is sokkal jobbak. Mégha az anyag mennyiség sokkal több, nincs az a porig alázás, mint ált, vagy közép suliban. S legalább egyetemen célirányos az oktatás, ez se mindegy.
2019. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

#18

Tévedsz. Sok egyetemi oktató minden ok nélkül buktat meg diákokat. Hiába tudod a leckét, akkor is megbuksz. Sokszor a kettesért vért kell izzadni.

A középsulis leckék kispiskóták egy szakdoga megírásához.


Tanulni kell, nincs mese, ha valamit el akarsz érni az életben.

2019. szept. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
49%

Nincs szakmunkás bizonyítványom, gimibe majd egyetemre jártam. Nem értem mit beszélsz :D Huha nálad aztán vannak gondok...

N

2019. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!