Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemi előadás alatti...

Egyetemi előadás alatti evésről nektek mi a véleményetek? Ti szoktatok enni óra közben?

Figyelt kérdés

Nálunk sokan esznek óra alatt, a müzliszeleten keresztül a joghurton át a komplett ebéd elfogyasztását már mind tapasztaltam a csoporttársaimtól.

Csak szerintem borzasztó zavaró és illetlen ez?

Én ha éhen halnék, se ennék óra alatt, mert szerintem tiszteletlenség.


2019. szept. 17. 18:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, szerintem embere válogatja, valakit zavar (előadót és hallgatókat is), valaki pedig így is tud figyelni. Bár szerintem oktatók ritkán problémáznak egy müzli vagy szendvics elfogyasztásán, főleg a nagyobb termekben.

Engem abszolút nem zavar egyébként a csörgés, néha én is megeszek egy csokit, ha nagyon vészes a helyzet. Például az egyik napomon reggeltől estig vagyok, rohangálok az épületek között úgyhogy szünetekben se mindig tudok enni, és az utolsó órák egyben is vannak tartva.. Legutóbb megebédeltem, de elfelejtettem nassolnivalót vagy szendvicset vinni estére, úgyhogy hattól kezdve konkrétan végig korgott a gyomrom, szerintem ez jobban zavart mindenkit, mintha megettem volna egy csokit.:D

2019. szept. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én nem eszek előadás közben, mert tudom hogy néha idegesítő hangokat adok ki kaja közben és engem is zavarna ha ezt kéne hallgatnom mástól. Nálunk másfél óránként van 15 perc szünet és nekem elég hogy megegyek egy szendvicset. Nem értem ennyi időt hogy nem lehet kibírni evés nélkül, nem vagyunk csecsemők. A csoport 90%-a nem eszik óra alatt a maradék viszont kanállal tányérral képes zörögni.
2019. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12 Egy előadást még csak-csak ki lehet bírni, bár ha az az első előadásom akkor sokkal inkább eszem ott kényelmesen ülve mint útközben a metrón vagy az egyetem felé sétálva. Semmivel nem zavaróbb az a 15 mp amíg előveszem a kaját mint ha akármi más után kotorásznék vagy kimenne valaki mosdóba.


De amikor napi 3-4-5 órád van és nincs közte lyukas, akkor nyilván nem ideális csak szendvicsen/péksütin élni. És a főtt kaját a 20 percet szünetben örül az ember ha meg tudja szerezni, nemhogy még meg is tudná enni annyi idő alatt. A többség szerintem nem nagyon tud magával hozni ilyen kaját hogy a szünetben megegye, már ha nem azzal megy el a szünete hogy átér egyik épületből a másikba.

2019. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mivel válaszoltam, egy kis off.


Hú, nálunk is vonzották a rosszalló tekinteteit a tanároknak, ha a hallgató előadás alatt elhagyta a termet pár percre. (érdekes, hogy gyakorlaton nem volt gond meg a kissebb létszámú elméletiken).

Nálunk nem kellett jelentkezni, ha ki szerettél volna menni - kisebb létszámú órákon volt pl tanár, aki külön kérte, hogy ne szakítsuk félbe, mert utána nem tudja, hol tartott, menjünk ki és annyi, ha kérdésünk van az anyaggal kapcsolatban, akkor a mondandója végén tegyük fel.

A nagyobb létszámú (kb 200 hallgató egy nagy teremben) előadásokon meg a tanárok forgatták a szemüket, a diákok megnézték, ha kimegy valaki. Emlékszem, volt egy fiú, aki a mosdóba ment ki és leállt egy kis időre ettől az előadás, mert a tanár megnézte, a gyerekek is, én meg nem értettem, hogy miért, főleg, mert a gyerek csendesen ment ki.

Volt tanár, aki nagyobb előadásoknál óra elején bezárta a termet, óra végén kinyitotta, mert őt a járkálás zavarta, az evés-ivás nem.


Az ilyen előadásoknál meg se lehetett volna oldani, hogy kimenjen az ember enni.

2019. szept. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs gond evéssel, ivással itt az egyetemen, pedig nem csak nasizni szoktunk. Ha 11-től 1-ig tart az óra, délben van 20 percem elmenni kantinába, megvenni az ebédemet, mire visszaérek, kézdi megint az előadó a dolgait, tehát "kénytelen" vagyok órán enni. Érdekes, még mindig vannak jegyzeteim, körülöttem lévőket nem zavarja, előadót sem.

Mintha egyetemen lennék, nem a dedóban...

Csak érteném meg, mi az a baromi illetlen, ha figyelek órán, csak közben nem halok éhen vagy szomjan

2019. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!