Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kötelez az osztályfőnököm és...

Kötelez az osztályfőnököm és az osztálytársak, hogy menjek szalagavatóra, amire megmondtam, hogy nem. Lehet következménye? 18/l

Figyelt kérdés

Kellemes estét!


Mindig kihúztam magam minden programból, már általános óta. Mai napig nem bánom, egyik programot se. Azt ellenben igen, amire beírás fenyegetésekkel elcibáltak, aztán mindig én voltam megszidva, hogy húzom a számat.


Kevesen vagyunk az osztályban. Azt elfogadták, hogy nem táncolok, bár nem lett volna senkinek más választása, és abba is beletörődtek, hogy a programokra nem megyek el, ahogy tudom intézni. De ezt nem egyszerűen nem engedik. A tanárok, többek között az osztályfőnököm, bár nem ő lesz a vizsgáztatóm, ott lesz az idei vizsgámon (szakmai) és ő engedélyezhetik, ill engedélyezhetik, több tanárral. Igaz, hogy nem ezen kellene múlnia a dolognak, és biztos enged, csak a saját légkörömet idegesíti már előre.


Az igazgatónő is rám van szállva emiatt, vagyis lesz, eddig csak egyszer állt le velem beszélni.


Osztálytársaim konkrétan kezdenek kiutálni ezért a mostaniért, hogy ebben se akarok részt venni. Ha mennék is, azt is direkt olyan hétköznapi öltözetben, ami a stílusomhoz illő, semmi ünnepi, alkalmi ruha. Megkapnám a szalagot, kidobnám, aztán szó nélkül mennék Isten hírével. Erősen érlelődik bennem az előbbi, hogy tényleg megteszem, év eleje óta szívják a véremet. Most hónap végén lesz, vészesen közel...


Sokan nem mentek, nem bánták meg, az én nyugodt idegeim pedig már a plafonon. Lehet bajom, ha nem megyek?



2020. jan. 9. 18:05
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

A tánccal nem igazán volt bajuk, annyira, meg azzal sem, hogy nem lesz ruhám, mert nem 5 Ft. A gondjuk azzal van, hogy erre se megyek.


Muszáj volt előre. Írják a bemutató vagy sorrendet, és mondtam, engem húzzanak ki, ne mondják a nevemet, csak nekik lenne kellemetlen. Nem akarom, hogy számítsanak a jelenlétemre, hogy aztán hoppá, mégsem mentem. Úgy érzem ez nagyobb kitolás lenne velük szemben.

2020. jan. 10. 10:39
 22/27 anonim ***** válasza:
17%
magaddal tolsz ki mondom. nekünk m1 mész -e.
2020. jan. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
93%

kérdező, ne vedd a szívedre a hozzászólásokat, ez az ország tele van közhelyeket puffogtató „bölcs” emberekkel.


esti iskolában érettségiztem, ezért szerencsére ballagás sem volt, főiskolában meg a diplomaosztómra sem mentem el. egyszerűen rühelltem minden ilyet már általánosban is.


azóta sem bántam, felesleges bohóckodás minden ilyesmi.


ha msot lennék 18, biztos, hogy nem mennék el, főleg nem táncolnék, mert semmi érzékem hozzá. felesleges azért megszívatni magam, hogy pár rokon fényképezhessen meg hogy az idióta ofő/igazgató elégedett legyen.

2020. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
75%

Nem ertem se az osztálytársakat se az ofőt. Ha nem akarsz ne vegyél részt. Vagy a többieknek se tudják kitűzni azt a kék vacakot ha nem vagy ott?


Inkább engedjék el. Ha az lenne, hogy nekik barmi hatrányuk lenne abbol ha nem vagy ott, akkor megértenénk. De így...


Legrosszabb esetben menj bele a játékba majd a szalagavató napján jelents beteget... 39 fokos lázzal nem akarnak majd berángatni... Úgy is jön az influenzaszezon...

2020. jan. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
92%
A szalagavató egy lopott selmeci hagyomány egyébként.
2020. jan. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
94%

A szalagavató nem kötelező. Ha nem akarsz menni, nem mész el. Pont. Hogy ehhez ki mit szól, az téged ne érdekeljen.


Én az enyémen ilyen éjfélig unott képpel ültem a székemen, s majd hazamentem. Megérte a ruha? Nem. Megérte az a pénz amit fizettem zenére s kajára? Nem. Megérte bemenni a városba? Nem. Megérte végighallgatni a beszédeket/verseket? Nem. Megérte elcseszni azt a pénteket? Nem.


18 vagy. Ha neked ez a saját döntésed, akkor ezen nincs mit szorozni meg osztani.


Akinek meg nem tetszik, attól kérdezd meg, hogy ha egy ismerőse elakarná rángatni valami tengerpartra, mert ,,Nagyon jó lesz", de ő se úszni, se szörfözni nem tud (s nem is akar), de még a napon is mindig leég, meg mindent magának kellene fizessen, s ezzel eltelne a fél szabadsága, akkor menne-e? Na ugye hogy nem? A szalagavató is ilyen. Van aki élvezi, s van aki azt számolja, hogy mikor menjen haza úgy hogy túl korán se legyen még, de miném előbb elmenjen.

A tanárod meg nézze a jó oldalát. Te biztos nem részegedsz le. Egyel kevesebb kölyökre kell vigyázni.



18L (egy hónap múlva 19)

2020. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 akiket válasza:
98%

Szia!

19/F

Nekem az volt a tapasztalatom, hogy 12-ben az emberek kicsit "meghülyülnek", olyan dolgokat csinálnak amit 1 évvel korábban ilelletve később egyszerűen kihagytak volna. Sokkal több minden "történik", jó is, rossz is.


Az én egyéni esetemben az volt a tapasztalat, hogy sok stressz, nyűg, idő, no meg 50 ezer forint árán kaptam - legjobb esetben egy-két jó sztorit.

Ugyanakkor ha nem töketlen az osztályod ilyen programok kivitelezésében, akkor ez egy kifejezetten kellemes esemény lehet számodra.


Abban pedig, hogy szemrebbenés nélkül nemet mondunk mindenre, ami nem tetszik... nagyon hasonlítunk. Lehetsz, sőt, legyél nyakas az ilyesmiben, de a legfontosabb(!!!), hogy az így felszabaduló idődet, energiádat aktívan neked kedves dolgokra fordítsd!

2020. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!