Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kéne nekem osztálypénzt...

Miért kéne nekem osztálypénzt fizetni ha se kirándulni se szalagavatóra se ballagásra se bankettre nem mentem /megyek?

Figyelt kérdés

Az of azt mondja a végzős 12-es évfolyamnak feltétlen kell osztálypénzt fizetni mert

- kirándulás ráadásul két napos (volt)

- szalagavató (volt)

-ballagás

- bankett



Na most. Kirándulni én soha az életben nem mentem, itt se voltam 1x se.

Szalagavatón nem voltam.

Ballagásra nem megyek.

Bankett dettó.


Akkor nekem mire kell osztálypénzt fizetni?

(nem fizetek amúgy nem is fizettem soha 1 fillért se , csak a logika érdekel hogy miért is követelik ezt tőlem ha egyszer tudják hogy sehova se megyek.


2020. febr. 9. 18:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%

Nem tehetik kötelezővé az osztálypénzt, és pont. Nálunk is volt általánosban olyan, aki soha nem fizette, mondjuk itt az volt a gond, hogy az illető így is nyugodtan küldte a gyerekét mások zsebéből a kirándulásokra stb. Botrány lett belőle, meg is szűnt az egész rendszer, mindenki visszakapta az addigi összeget.

Ami téged illet, nem vagy köteles olyanért fizetni, amit nem veszel igénybe. De akkor nem is fogsz a bankettre elmenni pl. Te tudod.


A közösségtudat amúgy tök felesleges “érv” itt, úgyse fogja meghatni a kérdezőt, ha eddig sem vett részt semmiben. A miértekhez meg semmi közünk. Sok oka lehet, az pl nekem is rohadtul csípte a szemem, mikor a kakikeverő ofőnk meg az osztálynak csak a felét tanító tanár minden év végén több tízezres, érettségin meg kb 100 ezres ajándékcsomagot kapott. Meg tőlem is be akartak szedni kiránduláspénzt, holott én se vettem részt azon a programon, amit ki akartak fizettetni.

2020. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
21%
illegális "osztálypènzt„ szedni
2020. febr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
92%
Mégis mindenütt szedik....
2020. febr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell, ki mondta ezt? Nem viszed be azt kész, ez nem olyan hogy kötelező fizetni mert jó a behajtó.
2020. febr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%
Ne etessétek a trollt.
2020. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%

És a következő kérdésed az lesz: Miért kell neked TB járulékot fizetni ha nem akarsz beteg lenni????

Esetleg miért kell nyugdíj járulékot fizetned ha nem is biztos hogy megéled a nyugdíj korhatárt?

Adózni sem akarsz gondolom.

Nos: Egy KÖZÖSSÉG az közösség és vannak együttélési szabályai!!

2020. febr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
2020. febr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mert sz@rul oldottátok meg az osztálypénzt. Mi osztálypénzből pizzát, festéket, ragasztót, stb vettünk.


Ha meg kirándulás meg valami hasonló hülyeség volt, arra pótolt külön az, aki ment. Még azt is kiszámoltuk, hogy a fiúk mennyivel fizetnek többet, azért mert ők többet piálnak...

2020. ápr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!