Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha a beadandóm nem éri el az...

Ha a beadandóm nem éri el az elvárt terjedelmet, akkor arra egyest kapok vagy csak rosszabb jegyet?

Figyelt kérdés

Egyetemen egyik tárgyból egy legalább 4000 szavas beadandót kelll írni egy olyan témából,amit 3 mondatban meg lehet válaszolni.Most nekiálltam és 230 szót sikerült eddig írni,de ahogy nézem,ez esélytelen hogy meglegyen 4000 szó.Talán 1000,de a 4000 az irreálisan sok.


Amúgy ez nem is kötelező tárgy,csak egy szabadon választható,és pont ezzel szívok a legtöbbet,nagyon megbántam hogy ezt vettem fel.De kell a kredit,szóval meg kell csinálnom.



2020. ápr. 10. 18:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni rizsázni, jól mondta valaki előttem szóló, lesz még szakdolgozat:D

Mit tanulsz?

2020. ápr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ebből lehetne külön kérdést is csinálni. Én kiírnám egy az egyben a megfelelő helyre, hogy érdemes-e hagyni, hogy válasszanak a hajléktalanok?


A kapott válaszok beindítják a fantáziádat szerintem.


Csak a magyar történelemből a 20. századi események alapján le lehet írni azt a szómennyiséget. A 20. század elején vagyoni cenzus volt, nők asszem nem választhattak. Az I. VH úgy nézett ki, hogy aki ki tudta fizetni a megfelelő összeget annak nem kellett katonának mennie, mondani sem kell, hogy a vagyontalan és amúgy választásra nem jogosultak kerültek a frontra. Ebből az is következett, hogy akik választottak, csak olyanokra voltak hajlandóak szavazni, akik az ő érdekeiket képviselték, azaz az egyébként is a fronton sínylődő millióknak esélyük sem volt arra, hogy befolyásolják a róluk szóló döntéseket. Ez addig haladt a háborúban, hogy végül a németeknél, oroszoknál, Bécsben és Budapesten is fellázadt a nép és pl Tiszát egy katona egyszerűen hasba lőtte. Ő ellenezte amúgy az általános választójogot. Ezt felismerve a németek és IV. Károly is bevezette az általános választójogot, hogy a feszültséget csökkentse. Ezzel nem értett egyet a magyar kormány, de később ők sem tudtak mit tenni, el kellett fogadni, hogy erre szükség van.


Hasonló téma a nők választójoga: amikor a nők elkezdtek dolgozni és adót fizetni, jogosan követelték, hogy a befizetett pénzükről ők is dönthessenek. Ezt el is érték előbb-utóbb mindenhol szinte. Ugyanaz van a hajléktalanokkal is: bár a kormány valami rejtett oknál fogva a hajléktalan létet alkotmányosan kriminalizálta (ilyen biztos nincs a világtörténelemben), azért a választójogukat nem vesztették el, hiszen az egyenlőség jegyében ilyen alapon senkit nem lehet diszkriminálni.

2020. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Most komolyan? :D Beírod a kulcsszavakat keresőbe (hajléktalan, választójog), kidob egy rakat cikket. Azokból szemezgetsz, bemásolod szó szerint a releváns tartalmakat és átalakítod, átírod, összekötöd a részeket. Kipróbáltam, teljesen jó találatokat kapsz és az előző válaszoló is jó tippeket adott, történelmi vonatkozásokat is belecsempészhetsz. Az is szempont, hogy pontokba és alpontokba teszed logika mentén a tartalmat, így jobban tudsz szeparálni és átláthatóbb lesz. Ha hivatkozni is kell, akkor ugyanez, több hivatkozásalap között találd meg az összefüggéseket. Nem bántásból mondom, de egy napos feladat, csak engedd el magad, használd a fantáziád és ne stresszelj feleslegesen a mennyiségen.
2020. ápr. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
ha már ennyi leírtál csak az lehetne 1000 szó. húzd el kicsit jobban
2020. ápr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekünk egyszer 10 oldalt kellett írni egyetemen, csak 7et írtam, de 5ös lett, és azt mondta a tanár, hogy szerinte így is minden benne volt.


Szerintem ha valamivel rövidebb, az még nem bukó.

2020. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Biztos hogy 4000 szó kell és nem karakter?
2020. ápr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!